Červen 2013

Deník Gimliho (Společenstvo prstenu)

30. června 2013 v 22:45 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Grr. Argh.

DEN DRUHÝ:
Pobyt v Roklince s povyšujícími se elfy mi nedělá dobře na zažívání. Poprosil jsem Elronda, aby mi raději dal pokoj ve druhém poschodí, protože jinak nemůžu jít do koupelny, aniž by si mě prohlíželi ti hobiti obklopení voňavými svíčkami. Je to legrační. Včera mě postříkali jahodovou pěnou do koupele. Vousy mám teď jemné a vyživené.

DEN TŘETÍ:
Elrond mi nechce dát jiný pokoj. Zase jsem natrefil na hobity. Co to DĚLALI s tou mrkví? Je to vážně parta hňupů, nedivím se, že jim ani nerostou pořádné vousy.

Výročí od koncertu v Praze

30. června 2013 v 21:10 | lufi-peace
Včera to byly tři roky, co jsem byla na koncertě Green Day v Praze. Ten čas opravdu letí. A Green Day pořád ne a ne přijet znovu...


S Buchtama v Cafiscu

30. června 2013 v 13:08 | lufi-peace
V pátek jsem byla s Buchtama v Cafiscu. Je to naša tradice, vždycky po vysvědčení si jdeme sednou na kafe a vždycky je to nezapomenutelný zážitek xD Když se totiž sejdeme všechny čtyři, je třeba mít se na pozoru, protože vždycky se stane něco... prostě něco neočekávaného! xD


Green Day v Rock & Pop

28. června 2013 v 11:58 | lufi-peace
V novém čísle časopisu Rock & Pop je recenze na koncert Green Day v srbském Bělehradě a taky se tam píše něco o Rock im Park, kde také vystupovali. Jestli byste o to měl někdo zájem, můžu vám na email poslat scany. Stačí mi jen sem do komentářů napsat vaši adresu a nebo mi napište rovnou na lufipeace@gmail.com a já vám to pošlu.

rap07_titul.jpg

Vysvědčení

28. června 2013 v 11:30 | lufi-peace
Tak už je to za námi. Celý školní rok je fuč a nám nezbývá nic jiného, než si ty dva měsíce volna pořádně užít! Tady jsou moje výsledky. Jsem s nimi naprosto spokojená, podle mně na nich už není nic k vylepšení.
Jen... já nevím, na základce jsme se vždycky se třídou tak loučili, každý se objal a popřál si hezké prázdniny a tady nic. Ale vůbec nic. A to se vlastně přes prázdniny vůbec nebudeme vídat, protože jsem většinou každý z jiného města... No jo, kolektiv na základce jsme měli tedy mnohem lepší... Oh well, whatever, nevermind...

Český jazyk a literatura
Anglický jazyk
Francouzský jazyk
Základy společenských věd
Dějepis
Geografie
Matematika
Fyzika
Chemie
Biologie
Informatika a výpočetní technika
Hudební výchova
Tělesná výchova
výborný
výborný
výborný
chvalitebný
chvalitebný
chvalitebný
chvalitebný
dobrý
dobrý
výborný
výborný
výborný
výborný

Je škoda, že tento rok není u nás koncert nějaké mojí oblíbené skupiny, určitě by mi ho naši za vysvědčení zaplatili. Místo toho mám superdrahé (ale rozhodně velmi užitečné) kontaktní čočky, které jsem si už dlouho přála. Je to báječné, chodit bez brýlí a i tak vidět věci kolem vás xD

A co vy? Co vaše výsledky?

Old days are fine but are left so far behind

27. června 2013 v 18:41 | lufi-peace
Dnes jsem se šla podívat na svoji starou základní školu, kde se konalo tradiční rozloučení s deváťáky. Je to akce, na které učitelé slavnostně předají vysvědčení žákům devátých tříd. Všichni se nastrojí, načančají, pozvou svoje rodiče, prarodiče i sourozence a už jen doufají, že se během doprovodného programu nerozbrečí.

Vše se odehrávalo, jako vždy, ve školní jídelně. Na místě, kde jsem před rokem stála já, se svými (teď už bývalými) spolužáky. Průběh byl naprosto stejný jako vždycky - stejné proslovy stejných lidí, stejná výzdoba, jen drobně obměněný doprovodný program, ale dočista jiní lidé, pro které dnešním dnem končí povinná školní docházka, jedna velká etapa jejich života.

Celou dobu, co jsem tam stála, jsem přemýšlela, co vše se pro mně za celý ten rok změnilo.
Přesně před rokem jsem byla čerstvá absolventka základní školy, co to večer na rozlučáku poněkud přehnala a udělala docela velkou chybu, které teď celkem lituje. Ale kdyby se to nestalo, možná by bylo všechno jinak.
Je šílené, že před rokem jsem byla zvědavá a plná očekávání, jaká asi bude ta střední škola, jací budou moji spolužáci a co nového mě v životě potká. Řekla bych, že stejné otázky si pokládaly i dnešní deváťáci.

Po předání vysvědčení jsem si krátce poklábosila se svými starými učiteli a spolužáky. Je docela smutné, že s lidmi, které jsem měla za kamarády, každý den se s nimi bavila ve škole a chodila ven, už si vlastně nemám skoro co říct. Mají svoje iPhony, drahé oblečení a Big Shocky!. Nebo že bych se změnila já, a proto si s nimi už nerozumím tak jako dřív?

Nakonec jsem se šla s Bramborou projít po škole. Zavzpomínali jsme na naše konverzace u těch odporných obědů, co se nedaly jíst. Zašli jsme na záchody, kde jsme trávili téměř každou přestávku. Podívali jsem se do naší staré třídy, ale i do vedlejší třídy, kam chodili naši idolové, na místa, kde sedávali. Poseděli jsem na lavičce, ze které jsem naše "dokonalé objevy" pozorovali.
No jo, jak se zpívá v písničce Sweet 16 od Green Day: ,,Old days are fine but are left so far behind". Zpátky už se to nevrátí. Asi je to tak lepší.


Last Night on Earth

27. června 2013 v 14:26 | lufi-peace
Dnes celý den poslouchám tuhle písničku. Je přenádherná ♥


Last Night on Earth

I text a postcard, sent to you
Did it go through?
Sending all my love to you.
You are the moonlight of my life every night
Giving all my love to you
My beating heart belongs to you
I walked for miles til I found you
I'm here to honor you
If I lose everything in the fire
I'm sending all my love to you.

With every breath that I am worth
Here on earth
I'm sending all my love to you.
So if you dare to second guess
you can rest assured
That all my love's for you

My beating heart belongs to you
I walked for miles til I found you
I'm here to honor you
If I lose everything in the fire
I'm sending all my love to you.

My beating heart belongs to you
I walked for miles til I found you
I'm here to honor you
If I lose everything in the fire
Did I ever make it through?

Poslední noc na Zemi

Napsal jsem pohlednici a poslal ti ji
Došla ti?
Posílám ti všechnu moji lásku
Jsi měsíční světlo mého života, každou noc
Dávám ti všechnu moji lásku
Mé tlukoucí srdce patří tobě
Ušel jsem spoustu mil, než jsem tě našel
Jsem tu, abych tě poctil
Jestli v ohni příjdu o všechno
Posílám ti všechnu moji lásku

S každým dechem, kterého jsem hoden
Tady na Zemi
Posílám ti všechnu moji lásku
Takže jestli se odvážíš hádat podruhé
Můžeš si být jistá
Že všechna moje láska je pro tebe

Mé tlukoucí srdce patří tobě
Ušel jsem spoustu mil, než jsem tě našel
Jsem tu, abych tě poctil
Jestli v ohni příjdu o všechno
Posílám ti všechnu moji lásku

Mé tlukoucí srdce patří tobě
Ušel jsem spoustu mil, než jsem tě našel
Jsem tu, abych tě poctil
Jestli v ohni příjdu o všechno
Dokážu se přes to někdy přenést?

Deník Sarumana Bílého (Společenstvo prstenu)

27. června 2013 v 12:45 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Nudím se. V Železném pase není žádný signál. Nemám se tu jak zabavit, píšu jen vulgární anonymní dopisy Radagastovi Hnědému a Manfredovi Krémovému.
Možná bych se mohl kouknout do palantíru.

DEN DRUHÝ:
Přes palantír jsem se seznámil s docela milým chlapíkem. Vypadá to, že mě má opravdu rád, kvůli tomu jaký jsem a ne jen proto, že jsem nejmocnější čaroděj ve Středozemi. Zajímalo by mě, jak vypadá.

DEN TŘETÍ:
Ten týpek z palantíru mě docela zklamal. Odmítl mi poslat jeho fotku, kromě jeho velkého oka. Říká, že je stydlín, ale já si spíš myslím, že je tlustý nebo moc chlupatý. Už jsem slyšel ne moc hezké povídačky o vztazích přes palantír. Asi bych s tím měl na chvíli nechat.

Výlet se třídou

26. června 2013 v 22:23 | lufi-peace
Huuu, nějak se mi vůbec nechce psát.
Tak jen rychle xD

Dneska jsme byli se třídou na výletě. Předpověď počasí se vyplnila, pršelo a byla docela zima. Ale i tak, mně se ten výlet docela líbil. Ušli jsem asi jen maximálně tři kilometry a potom jsme šli do restaurace na oběd. To byla docela psina, Luš se to líbilo x) Stejně venku bylo hnusně, tak tohle bylo asi to nejlepší, co jsme mohli udělat xD
Anyway, slíbila jsem GD kamarádovi, že sem dám všechny fotky... Ale nechce se mi xD Takže se omlouvám x)


A teď už si jdu pustit Simpsonovi a spát... Tak dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie.

Deník Peregrina Brala (Společenstvo prstenu)

26. června 2013 v 18:06 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Zrovna jsem si byl nakrást zeleninu, když jsem narazil na Sama a Froda. Bylo docela hezké povalovat se s Frodem v kukuřici, ale Sam mě od něj potom odtrhnul. Musím si s Frodem promluvit. Myslím, že se ten jeho sluha chová až moc přátelsky a podlézavě.
Spadli jsem z kopce. Smíšek byl velmi zklamaný, když se mu zlomila mrkev. Zrovna ta, která měla ten správný tvar!

DEN DRUHÝ:
V Roklince je hezky. Už mě nebaví poflakovat se se Samem. Je úplně promočený a páchne jahodami. Už začínám být unavený i ze všech těch elfů, co si mě pořád pletou se zahradním trpaslíkem.

DEN TŘETÍ:
Z legrace jsem se přidal ke Společenstvu Prstenu. Všichni jsou velmi milí, kromě Legolase, ten vypadá nějak podrážděně. Včera mě držel hlavou dolů nad propastí, dokud jsem neřekl, že je nejhezčí elf ve Společenstvu. Raději jsem nepoukazoval na to, že je JEDINÝ elf ve Společenstvu, ta propast byla vážně hluboká.

Taneček

26. června 2013 v 17:32 | lufi-peace

,,Mistře?“ - ,,Děkuji“

26. června 2013 v 15:51 | lufi-peace

[x]

To mě dostalo xD


Deník Gandalfa Šedého (Společenstvo prstenu)

25. června 2013 v 22:33 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
V Kraji. Mám zde překrásný výhled na nevinný, krásný venkov. Zdálo se mi to, nebo to byl vážně Frodo, kdo se potuloval na poli a masturboval, když jsem jel kolem?

DEN DRUHÝ:
Bilbovu narozenivovou oslavu značně vylepšilo to ohromné množství trávy, co sem hobiti přinesli. Všichni jsou tak milý. I Bilbo je milý. A ta světélka jsou krásná. A Frodo také není tak špatný. Hobiti jsou tak roztomiloučcí.
Whups.

DEN TŘETÍ:
Mám nehoráznou kocovinu! Jedu do Minas Tirith pro aspirin.

S Ondráškem na chatě

25. června 2013 v 21:25 | lufi-peace
Včera jsem jela s Ondráškem na jejich chatu.
Je škoda, že zrovna bylo tak hnusně, nemohli jsme jít nikam ven. Ale myslím, že i tak jsme si to užili x) Ta chatička je moc hezká, chtěla bych tam bydlet.
Už se těším na prázdniny, až tam pojedeme na dýl, než na jeden den.


Deník Sama Křepelky (Společenstvo prstenu)

24. června 2013 v 10:27 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Frodo byl pobodán Morgulským mečem. Ach ne! Pipin brečel. Řekl jsem mu, že pan Frodo bude v pořádku, protože je moc sexy na to, aby umřel.
Vážně jsem to řekl nahlas?

DEN TŘETÍ:
Doprovodil jsem pana Froda do Roklinky, kde ho elfové uzdraví. Gandalf řekl, abych z něj sundal ty špinavé šaty, byl totiž v bezvědomí. Chudák pan Frodo. Tak jsem ho tedy svlékl a připravil jsem mu koupel. A pak ještě jednu. A pak ještě jednu. Potom přišel Gandalf a řekl:,,Tři koupele by stačili, Same Křepelko!"
Přihřátý šmejd. Ten se beztak nekoupal už od Druhého věku!

DEN ČTVRTÝ:
Zajímalo by mě, jestli už je čas, aby se pan Frodo zase vykoupal.

Deník Froda Pytlíka (Společenstvo prstenu)

23. června 2013 v 19:31 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Po dlouhém spánku v Elrondově domě se cítím mnohem lépe. Sam mi dal skvělou masáž zad a připravil mi bublinkovou koupel. Tolik platonické a bratrské lásky. Sice nevím, proč mi neustále ocucával palce, ale jsem si jistý, že to má něco společného s elfskou medicínou.

DEN TŘETÍ:
Souhlasil jsem s tím, že vezmu Prsten do Mordoru. S odstupem času si myslím, že to asi nebyl moc chytrý tah.

DEN ČTVRTÝ:
Aragorn a Boromir se strašně pohádali, když se snažili domluvit, kdo z nich mě vynese na horu Caradhras. Aragorn povalil Boromira do závěje. Boromir kousnul Aragorna do ucha. Ten Prsten je musí ovládat ještě víc, než jsem si myslel.

Deník Boromira (Společenstvo prstenu)

23. června 2013 v 17:46 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Šel jsem na Elrondovu radu. Aragorn se choval povýšeně, jako vždy. Myslí si, že je úžasný jen proto, že spí s tou elfskou slečínkou. Vždyť to, že má někdo široká ramena, pevné, zřetelné svaly, opálenou pleť a mužné strniště na tváři přece neznamná, že... Eh, cože? Teď mě to trochu vyvedlo z míry.
Vypadá to, že se budu muset vydat na tu misi celý rozrušený Aragornovým velkým... nevychováním.
Ooops.

DEN TŘETÍ:
Hloupý Prsten, hloupé poslání, hloupé Společenstvo.

DEN ČTVRTÝ:
Frodo dnes upustil Prsten. Zvednul jsem ho, ale Aragorn mě donutil, abych ho zase vrátil Frodovi. Arogantní zmetek. Zajímalo by mě, jak by se tvářil, kdyby se Roh Gondoru objevil přímo před jeho...
Hloupý prsten.

Deník Legolase (Společenstvo prstenu)

23. června 2013 v 17:44 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Šel jsem na Elrondovu radu. Byl jsem tam nejhezčí. Souhlasil jsem, že doprovodím nějaké malé mužíčky do Mordoru, aby tam mohli hodit do sopky prsten. Je to velmi důležitá mise - zlaté prsteny jsou nevkusné.

DEN ČTVRTÝ:
Boromir je tak otravný. Proč s sebou pořád nosí ten velký štít, takový obří talíř? Vyšplhali jsme na Caradhras ale ti neschopní lidé, kteří neumějí chodit po sněhu, tvrali na tom, že musíme zase slézt dolů.
Rozhodně jsem ten nejhezčí člen ze Společenstva prstenu. Do toho já!

DEN ŠESTÝ:
V Morii je pořád strašná tma, nemůžu si pořádně rozčesat vlasy. Bojím se, že se mi zacuchají.
Skřeti jsou hloupí.
Pořád jsem nejhezčí.

Deník Aragorna (Společenstvo prstenu)

23. června 2013 v 17:42 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Počet zabitých prstenových přízraků: 4. Velmi dobré.
Setkal jsem se s Hobity. Ušel jsem čtyřicet mil. Stáhnul jsem z kůže veverku a snědl jsem ji.
Pořád nejsem král.

DEN ČTVRTÝ:
Zůstal jsem trčet v horách s hobity. Boromir je vážně otravný.
Ještě nejsem král.

DEN ŠESTÝ:
Počet zabitých skřetů: nula. Zklamání. Malá novinka: Vypadám drsně a mužně. Jo!
Mám chuť nakopnout Gimliho. Ale zatím se ovládám.
Pořád nejsem král.

Co jsou Tajné deníky?

23. června 2013 v 17:41 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě
Tajné deníky (v originále The Very Secret Diaries) je série satirických děl. Jedná se o fan fiction, kterou napsala Cassandra Claire. V podstatě to jsou zápisky do deníků, které si vedou hrdinové z Pána prstenů. Svůj deníček si vedl například Frodo Pytlík, Aragorn, a dokonce i Sauron.


Já se pokusím všechny zápisky přeložit z -této- stránky.