Deset malých černoušků (divadelní hra)

23. června 2013 v 16:53 | lufi-peace
Včera jsem byla s rodiči v divadle na hře Deset malých černoušků. Byla to detektivka podle knihy od Agathy Christie.
Na začátku jsem vůbec nevěděla, o čem to je, sice jsem název znala, ale jinak nic víc, takže jsem byla zvědavá, co to bude.

Příběh se odehrává v hotelu, kam bylo pozváno deset různých lidí. Hostitel zde zanechá vzkaz, ve kterém píše, že se bohužel zdrží a že na místo dorazí až příští den. Hosté jsou trochu překvapeni, jenže co se dá dělat? Vlak přeci může ujet každému. Když ale sluha Rogers vyplní hostitelovo přání a pustí nahrávku, hosté začnou být velice nesví. Muž na nahrávce totiž každého z přítomných obviní z vraždy. Hosté se samozřejmě začnou hájit, že to není pravda, že se vždy jednalo pouze o nešťastnou náhodu, nebo se je to zkrátka čirý výmysl. Později si však uvědomí, že svého hostitele vůbec osobně neznají a právě tehdy zemře první z obyvatelů hotelu a jedna z černošských masek, které visí na zdi, zhasne.
Byla to jen náhoda? A kdo je vlastně ten tajemný hostitel?

Pod názvem A pak už tam nezbyl ani jeden nastudovalo Národní divadlo Brno slavnou detektivku Agathy Christie. Z herců se představí například Petr Halberstadt, Lucie Schneiderová, Zdeněk Černín a Zuzana Slavíková (na snímku zleva).

Já do divadla chodím moc ráda a skoro většinou se mi hra moc líbí. Tentokrát jsem z představení nadšená! Bylo to napínavé, místy vtipné a místy strašidelné, úplně mě to vtáhlo do děje! Určitě bych to všem doporučila, nedokážu si představit, že by se to někomu mohlo nelíbit.
Jen je škoda, že můj oblíbenec zemřel jako první, ale to tak u mých favoritů bývá skoro vždycky. Ale zase naopak mě potěšilo, že jedna postava se jmenovala doktor Armstrong! xD
Ale i tak, zkrátka určitě na to zajděte, myslím, že nebudete litovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Zhoř Michal Zhoř | 24. června 2013 v 15:49 | Reagovat

A v jakém divadle jsi byla???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama