Červenec 2013

Kniha nebo film? - Řbitov zvířátek

30. července 2013 v 13:34 | lufi-peace
Srovnávat knihu s filmem mě strašně baví a tak nechápu, proč jsem takovéto články nezačala psát už dřív xD

Řbitov zviřátekKe knize Řbitov zvířátek od Stephena Kinga jsem se dostala díky jednomu pánovi, který mi ji v knihovně doporučil. Říkal, že je to suprová knížka a že se u ní budu rozhodně bát. Na nic jsem nečekala, hned jsem si ji půjčila a okamžitě se začetla.

Mladý doktor Louis Creed se s rodinou přestěhuje do jednoho domu u silnice v Maine. Všimnou si, že přes jejich pozemek vede malá cestička. Soused Jud Crandell jim vysvětlí, že je to stezka na hřbitov domácích zvířátek a zavede je tam. Nic zvláštního se ale nestane až do doby, kdy do Louisovi ordinace přinesou umírajícího chlapce Victora Pascowa, který ho před tímto hřbitovem varuje. Později ho navštíví i ve snu a jasně mu radí, aby se nikdy neodvážil jít za polom, který se na hřbitově nachází. Když ale zemře kocour Church, miláček Louisovy dcery Ellie, nedbá na jeho varování, raději dá na Judovu radu a pohřbí Churche na starém pohřebišti, které se nachází za nebezpečným polomem.

Slovensko 2013

29. července 2013 v 8:57 | lufi-peace
Minulý týden jsem byla na dovolené na Slovensku. Vzhledem k tomu, jaké jsem z toho měla obavy (které se potvrdily), jsem si to docela užila. Slovensko je nádherné, měli jsme tam krásné počasí, a hlavně všichni tam jsou tak milí a přátelští... Snad se tam brzy zase vrátím. x)

Těrchová... To městečko miluju.

Green Day novinky (22.7.-28.7.)

29. července 2013 v 8:09 | lufi-peace

NOVINKY

Mikova basa, na kterou hrál během známého vystoupení Green Day ve Woodstocku v roce 1994, je teď vystavená v clevelandském muzeu Rock and Roll Hall of Fame.
Více se můžete dočíst -na oficiálkách-.


Prázdninový knihomol 2013 (#4)

28. července 2013 v 14:51 | lufi-peace
Tento týden mám jen dvě knížečky, byla jsem na dovolené, tak nebylo moc času na čtení.


4. týden
Nicholas Adams - Hard rock (157 stran)
Emily Rodda - Lesy hrůzovlády (182 stran)

Hard rock Lesy Hrůzovlády

Deník Samovy přikrývky

25. července 2013 v 22:00 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě
Frodo v posteli a Sam

DEN PRVNÍ:
Opustila jsem Kraj. Asi bych se měla představit - jsem přikrývka pana Samvěda Křepelky. Odešel s Frodem Pytlíkem na nějakou výpravu kvůli nějakému prstenu.

DEN DRUHÝ:
Potkala jsem se se dvěma mladšími hobity. Ten Pipin už má mezi ostatními přikrývkami reputaci, ale jména ostatních hobitů si nemůžu zapamatovat.

DEN ČTVRTÝ:
Minulou noc jsem jen takktak vyvázla od probodení mečem. Nebyla jsem vybrána, abych zakrývala ty falešné hobity. Mé ubohé spolupřikrývky byly roztrhány na kousky. Další novinky - hobiti se dali do spolku se zapáchajícími a oplzlými lidmi. Doufám, že se k nim nedostanu moc blízko, myslím totiž, že by mohli mít vši.

Green Day novinkyy (15.7. - 21.7.)

22. července 2013 v 22:00 | lufi-peace

NOVINKY

Koncem srpna bude na Rock radiu Šumava (které jsem si teď šíleně oblíbila) probíhat Explosive Summer Fest 2013. V rámci tohoto festivalu "vystoupí" i Green Day, takže si je můžete poslechnout 30. srpna od 19:00 do 20:00 hodin.
Pokud nebydlíte v kraji, kde se dá Radio Šumava naladit, poslouchat můžete i online.
Více na jejich -stránkách-.


Prázdninový knihomol 2013 (#3)

21. července 2013 v 21:20 | lufi-peace
Tento týden mám knížek víc. Nedělala jsem totiž skoro nic jiného, než že jsem četla x)


3. týden
Agatha Christie - Deset malých černoušků (202 stran)
Barney Stinson, Matt Kuhn - The Bro Code (195 stran)
Stephen King - Řbitov zvířátek (399 stran)

Amazonek.cz - Agatha Christie - Deset malých černoušků The Bro Code - by Barney Stinson Řbitov zviřátek

Směr Slovensko

19. července 2013 v 23:19 | lufi-peace
Zdravím!
Zítra odjíždím na týdenní rodinnou dovolenou na Slovenko. Jsem docela zvědavá, Slovensko mám moc ráda a dlouho jsem tam nebyla, ale ta představa, že budu týden s mými povedenými sestřenkami a bratrancem... No uvidíme, co z toho bude. Snad to bude bašta, ale moc se mi tam nechce...

Přednastavila jsem několik článků. V neděli se tu objeví další -seznam knih-, který jsem tento týden přečetla. V pondělí (jako vždy) novinky ze světa Green Day, kterých zrovna moc není. Později během týdne by se tu měl objevit další deník ze Středozemě, tentokrát deník Samovy přikrývky.
Jinak vůbec nevím, jestli se tam dostanu k internetu, ale pokud ano, stejně sem asi nic nepřidám xD Jen se kouknu na mail, jestli mi náhodou něco neposlal Ondrášek.

Tak jo, to je asi všechno, tak si užívejte prázdniny dál a zkuste si upéct třeba -lembas- a vyražte někam do přírody... Pryč od všech otravů a počítačů a nevím čeho všeho xD


Tak se tu mějte

Rage & Love
Lufienne

P.S. Nedávno jsem se dívala na Dark Shadows a od té doby mi ta písnička zní v uších....

Lembas a kram (+recept)

19. července 2013 v 23:06 | lufi-peace
Lembas (v obecné řeči cestovní chléb) byl speciální jídlo vyráběné elfy.

,,Lembas, elfský cestovní chléb. Jedno malé kousnutí dokáže zasytit žaludek dospělého muže."
- Legolas

HISTORIE
Lembas poprvé vyrobila Yavanna ze speciálního zrna, které rostla v Amanu, a Oromë ho potom dal elfům jako dar na Velkou cestu. Tak vznikl elfský zvyk, že lembas mohly péct jen ženy; těm, které znaly tajný recept se říkalo Yavannildi. Bylo také zvykem, že lembas přechovávala a rozdělovala pouze elfská královna, říkalo se jí messánië nebo také besain.
Jen ve velmi vyjímečných případech přišel lembas do rukou někoho jiného, než elfů, protože se věřilo, že pokud smrtelník lembas sní, začne mu jeho smrtelný život vadit a bude toužit po životě mezi elfy.
Zrno samotné pocházelo z velmi nenáročné rostliny, která potřebovala pouze sluneční světlo, aby mohla uzrát, a také se dala zasadit prakticky v kteroukoli roční dobu a vyrostla velmi rychle. Byla náchylná jen na severní vítr, který přicházel od Morgotha. Eldar tyto rostliny pěstovali na ohraničených prosluněných zahradách. Nebyly sklízeny pomocí srpu či kosy, ale pouze ručně a z jejich býlých stonků se tkaly koše, ve kterých se jejich zrno skladovalo.
Melian, královna Doriathu, byla jedna z těch, která dostala recept přímo od Yavanny. Tím, že Belegovi dala lembas pro Túrina, mu prokázala velkou laskavost, protože to bylo vůbec poprvé, kdy lembas získali lidé. Později lembas darovali i další elfové, například Galadriel.
Galadhrim měl v Lothórienu velkou zásobu lebasu. Galadriel dala pár kusů i členům Společenstva prstenu. Pro Froda Pytlíka a Sama Křepelky to byla téměř jediná strava, kterou měli s sebou na cestě do Mordoru.

POPIS
Lembas byl velmi výživné jídlo, které bylo zabalené v listech a zůstalo čerstvé po celé měsíce. Často byl využíván na dlouhých cestách. Na povrchu měl nahnědlou barvu a uvnitř byl většinou krémové barvy.
Podle Gimliho byl hodně podobný kramu, přestože jeden z lothórienských elfů namítal, že lembas je mnohem lepší a výživnější než kterékoli jídlo lidí.
Stejně jako ostatní elfské produkty, i lembas byl odpudivý pro zlé bytosti - například Glum ho naprosto odmítal jíst.

ETYMOLOGIE A JMÉNA
Název lembas je sindarská odvozenina od lenn-mbass, což znamenalo ,,chléb na cesty". Volnější překlad je potom často používaný termín cestovní chléb.
Quenijské slovo pro lembas je coimas, což znamená chléb života.

INSPIRACE
Tolkienovou inspirací pro lembas byl pravděpodobně chléb známý jako hard tack, který byl využíván při dlouhých plavbách po moři a jako hlavní potravina vojáků v armádě. Byla to vlastně jen trocha vody s moukou, která se upekla a mohla být v suchu uchovávána celé měsíce.

ZTVÁRNĚNÍ V ADAPTACÍCH
Ve filmové trilogii Pán prstenů bylo označení lembas používáno pro dar z Lothórienu, který dostalo Společenstvo prstenu.

Hobití výprava

18. července 2013 v 23:48 | lufi-peace
Dneska jsem se s Prdelou vydala na výpravu ve stylu Pána prstenů. Vzaly jsem si pláště, meč, lembas a -štrůdl-, a vyrazily jsme na jednu louku, kam jsme se chtěly podívat už dlouho.
Asi za hodinu jsme dorazily na místo. Byl tam překrásný výhled na celé BK, a to ticho... Nádhera x)
Tady je několik fotek...


Slaný štrůdl

18. července 2013 v 23:41 | lufi-peace
Na tolkien.cz jsem našla několik receptů na hobití jídlo, které se podávalo na LOTRconu. Jeden recept byl hodně podobný jídlu, které doma normálně děláme. Ale teď, když vím, že je to hobití jídlo!!! xD To je hned něco jiného.


Ingredience:
  • lístové těso
  • 200 g tvrdého sýra
  • 200 g měkkého salámu (např. šunka)
  • kousek nivy
  • plátky anglické slaniny
Postup:
Tvrdý sýr, salám a nivu nastrouháme. Vzniklou směs nasypeme na vyválené těsto a nahoru dáme plátky anglické slaniny. Vše zabalíme, jako klasický štrůdl, a potřeme rozšlehaným vajíčkem.
V předehřáté troubě pečeme do zlatova asi na 230 °C. Necháme vychladnout a hned podáváme.

Jak na fialové vlasy?

16. července 2013 v 21:48 | lufi-peace
Tento článek chci napsat už asi... no, nejmíň rok xD

Na scenecore.cz jsem jednou četla, že se vlasy dají barvit i přírodním způsobem. Tolik je to neničí, a hlavně je to mnohem levnější než normální barvy. Nejvíce mě zaujalo barvení vlasů na fialovo pomocí genciány (fialky). Tato lahvička se dá koupit v lékárně, stojí kolem třiceti korun.
Normálně si tím vlasy natřete, zabalíte do alobalu (asi jako když se dělá melír) a chvíli to tak necháte. Klidně stačí asi dvacet minut, já to tam většinou nechávám půl hodiny. Potom alobal odděláte a vlasy opláchnete. No, a je hotovo!


Deník Legolase (Dvě věže)

15. července 2013 v 11:18 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Whee!

DEN DRUHÝ:
Rád běhám!

DEN TŘETÍ:
Vypadám dobře, když běžím!

Billie and me! xD

15. července 2013 v 8:36 | lufi-peace

Zdroj: FB -Kill The Dj-

Green Day novinky (8.7. - 14. 7)

15. července 2013 v 8:30 | lufi-peace

NOVINKY

Na GDA je v -hudební sekci- velká novinka. Od teď tam totiž najdete i taby na kytaru k jednotlivým písním, což je prostě awesome as fuck!
Zatím mají kompletní jen UNO a taky taby pro Brutal Love, které se vám otevřou, když kliknete na ikonku ♫.Poslední Deníky Středozemě

14. července 2013 v 23:36 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě
Právě jsem dopřekládala poslední Deník, který napsala Cassandra Claire. Je to deník Legolase a dám ho sem zítra ráno.
Konec Deníků Středozemě to ale není, našla jsem totiž ještě několik dalších, které napsali fanoušci. Sice jich moc není, ale aspoň něco.


Potom se dám do překladů životopisů různých lidí ze Středozemě. Chtěla jsem se vás teda zeptat, o kom byste si chtěli přečíst? Jako první přeložím něco o Aragornovi, protože je to moje nejoblíbenější postava. A koho byste chtěli dál? Nemusí to být zrovna nějaké osoby, může to být klidně i cokoli jiného, co vás zajímá, třeba jen obecně něco o elfech či trpaslících... Cokoli x)
Prosím, dejte mi vědět xP

Prázdninový knihomol 2013 (#2)

14. července 2013 v 22:01 | lufi-peace
Za tento týden mám opět jen jednu knihu, protože nemám moc času na čtení...


2. týden
J. R. R. Tolkien - Nedokončené příběhy (507 stran)

Nedokončené příběhy

Deník Théodena (Dvě věže)

14. července 2013 v 13:31 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Zoufale potřebuji nového pomocníka. Kontaktoval jsem agenturu Poskok do devadesáti minut ze Železného pasu. Zdálo se mi to jako nejlepší volba, protože pokud váš poskok do devadesáti minut nedorazí, dostanete k němu zadarmo skřeta. Vlastně ani nevím, k čemu by mi ten skřet byl, tak doufám, že poskok dorazí včas.

DEN DRUHÝ:
Nový poskok dorazil. Není to zrovna nejhezčí klučina, jakého jsem kdy viděl, ale ne každý může být hloupý krasavec s velkým, fešáckým ohonem jako je Éomer. Červivec mi slíbil vylepšení vzhledu pomocí nové kolekce kosmetických produktů přímo od Sarumana. Prý moje pleť bude vypadat mladší a svěží.

DEN TŘETÍ:
První šedý vlas?

The Lone Ranger

12. července 2013 v 19:03 | lufi-peace
posterVčera jsem byla v kině na novém filmu mého oblíbeného herce Johnnyho Deppa - Osamělý jezdec. Nic jsem od toho neočekávala, dokonce jsem ani pořádně nevěděla, o čem to má vlastně být. Jen jsem se těšila, že opět uvidím svého miláčka na filmovém plátně v našem báječném a téměř vždy poloprázdném kině (včera nás tam bylo celkem dvacet jedna, včetně paní, co prodává lístky).

Poster k filmu Osamělý jezdec
Vše začíná na pouti v San Franciscu. Do jednoho stanu vejde malý chlapeček v bílém klobouku a černou škraboškou na očích. Tam narazí na starého Indiána Tonta, který mu začne povídat příběh o něm a Johnu Reidovi, chlapíkovi, který se z právníka proměnil v nebojácného a spravedlivého rangera, známou legendu.

Jedná se o napínavé dobrodružství plné kovbojů a překrásných pohledů na vyprahlou pustinu. Samozřejmě zde nesmí chybět ani banda zloduchů, nevěstinec a indiánský kmen Komančů. Je zde spousta napínavých, ale i humorných scén. Prostě vše, co by měl obsahovat správný westernový snímek.

Film má na svědomí režisér Gore Verbinski, což je na první pohled znát. Osamělý jezdec je totiž natočený ve velmi podobném stylu jako Piráti z Karibiku.

Mně se film opravdu líbil, vtáhnul mě do děje, místy jsem měla i husí kůži (bez legrace, úplně jsem to prožívala xD). Po shlédnutí se ale vůbec nedivím, že natáčení stálo tolik peněz. Tolik efektů a akčních scén... No, podívejte se sami. Rozhodně jsem ale spokojená, Johnny nezklamal a odvedl (jako vždy) skvělou práci.
Pokud tedy nemáte večer co dělat, rozhodně neváhejte a vyražte do kina na Osamělého jezdce, kemosabe!

Více se dozvíte na -CSFD-.

Deník Aragorna (Dvě věže)

12. července 2013 v 8:37 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Běžel jsem čtyřicet mil přes Rohan. Žádné veverky k jídlu. Myslím, že Gimli má tak akorát velikost na pečení. Slyšel jsem, že trpaslík chutná jako kuře. Pořád nejsem král.
Stav strniště: uspokojivý.

DEN DRUHÝ:
Narazil jsem na armádu Rohirů. Zeptal jsem se Éomera, jestli neví něco o hobitech. Dostal jsem velmi zdrženlivou odpověď. Možná, že je pořád naštvaný kvůli té pařbě, na které jsem mu popsal celého koně sprostými slovy v elfštině. Raději jsem se nezmiňoval o tom, že očividně okopíroval účes od Legolase. Takhle by se ke mně nechoval, kdybych byl král.

DEN TŘETÍ:
Jakmile jednou uvidíš hromadu spálených skřetích těl, viděl jsi už všechno. Víc nemám co dodat.