Deník Elronda (Společenstvo prstenu)

11. července 2013 v 12:01 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Rozešel jsem se s Isildurem. Jako by nestačilo, že je to úchylný hobitofil. Stále trvá na tom, že bude nosit nevkusný zlatý šperk, navzdory mojí radě. To mě jen utvrdilo v tom, nejen že jsou lidé nejslabší rasa ve Středozemi, ale také nemají vůbec vkus.
Mimochodem: Velká bitva, vyhráli jsem, Sauron byl poražen. Vydrancovali jsem Barad-dûr, ale moc hezkých věcí jsem si domů neodnesli. V Sauronově vkusu na doplňky převažuje černá barva a pokřivený, poničený vzhled. Nic pro mně.

DEN TŘETÍ:
Isildura napadli a zabili skřeti. Já mu říkal, že jeho oblečení ve stylu vandráka k sobě bude přitahovat všechna zlá stvoření.

DEN 200 045:
V Roklince je taková nuda. Rozhodnul jsem se, že uspořádám setkání Rady a pojmenuju je po sobě. Pozvu všechny důležité muže ze Středozemě, kteří budou mít o víkendu čas. Do toho já!
Doufám, že Legolas nepřijde - pořád si pamatuju tu party ve Druhém věku, kde potichu zmizel se dvěma galóny mé oblíbené jahodové pěny do koupele, lahví olivového oleje a trojicí těch malinkatých hobitích stvoření z Kraje, které si Isildur tak zvláštně oblíbil.


DEN 200 048:
Sakra. Legolas je první, který potvrdil účast na mojí party. Odpověď mi poslal v navoněné růžové obálce, kvůli které jsem celý den kýchal. Navrhnul mi, že by mohl přinést hru Twister. S těmi discokoulemi, které jsem si v Prvním věku půjčil od Saurona, to bude vážně super party!

DEN 200 050:
Neočekávaně se zde zastavil Gandalf, nejspíš jen kvůli tomu, aby si stěžoval na Sarumana, se kterým se pohádal. Neposlouchal jsem ho - vypadám snad jako linka důvěry? Proč za mnou všichni chodí se svými problémy?

DEN 200 051:
Gandalf nechce hrát Twister a taky nechce, aby během Rady hrála hezká hudba. Místo toho navrhuje, abychom si sedli do kruhu a povídali si o nudném osudu Středozemě, porážce zla, bla bla bla. Nevím, proč bychom museli všichni trpět, jen kvůli tomu, že se Isildur nevzdal svého šperku.

DEN 200 059:
Gandalf mě donutil vrátit discokoule Sauronovi. Prý abych si uspořádal svoje priority. Od něj to sedí - on je ten, kdo bavil ostatní svým trikem se špičatým kloboukem. Glorfindela to tak vyděsilo, že nepřetržitě fňukal, dokud jsme ho neuklidnili pořádnou dávkou hobití trávy. Nová generace elfů jsou takový slaboši.

DEN 200 061:
Všichni konečně dorazili na party - teda, na tajné, děsně nudné setkání Rady. Dělal jsem uraženého a narazil jsem do malého hobita, který se poflakoval na trávníku. Nejdřív jsem myslel, že je to jen zahradní trpaslík, ale tenhle chudáček byl živí. Řekl, že se jmenuje Pipin. Začínám tu Isildurovu úchylku trochu chápat.

DEN 200 068:
Tak jo, kdo používá moji jahodovou pěnu do koupele?
Rozhodně to není Aragorn, soudě podle jeho mastných vlasů.

DEN 200 071:
Z koupelny v prvním patře se neustále ozývá chichotání a šplouchání. Nikdo se nemůže dostat dovnitř. Legolas předvání svoji přihřátost v hale, Boromir se poflakuje u úlomků Narsilu a doufá, že se tam brzy ukáže i Aragorn, a Gandalf machruje v novém špičatém klobouku. Chtěl jsem si užít chvilku klidu v zahradě, kde jsem zjistil, že někdo ukradl všechny mrkve. Co mám dělat, když chci mít chvíli od všech pokoj?

DEN 200 072:
Odmítl jsem pustit Arwen na Elrondovu radu, protože by přišla na to, že jsem si vypůjčil její korunku.
Mně stejně sluší víc.

DEN 200 075:
Rada byla nudná. Několikrát jsem se pokusil říct slovo ,,ZKÁZA" velmi dramatickým hlasem, ale myslím, že Toho, kdo nese prsten, to moc nenadchlo, protože stále koukal jen na Aragorna, který vykládal dvojsmysly o jeho meči. Raději by si měl dávat pozor. Sam ho zabije, jestli si něco zkusí.
Chtěl jsem si zlepšit náladu, tak jsem si šel vyzkoušet Arweniny fialové šaty, ale jsem si jistý, že mě u toho někdo pozoroval, protože ze skříně bylo slyšet chichotání. Nechápu, co na tom bylo směšné, ve fialových šatech jsem nesmírně šik.

DEN 200 076:
Společenstvo zítra odchází. Rozhodl jsem se, že se na rozloučenou trochu projdu s Pipinem po Roklince. Během procházky se mi úplně zmačkaly moje fialové šaty. Snad si toho Arwen nevšimne - je tak podezíravá, co se týče jejích věcí, a jelikož zavřeli Rohanskou bránu, nejspíš už si nebudu moct pořídit podobné šaty.
Pipin řekl, že mi fialová sluší. Jo!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama