Deník Legolase (Dvě věže)

15. července 2013 v 11:18 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Whee!

DEN DRUHÝ:
Rád běhám!

DEN TŘETÍ:
Vypadám dobře, když běžím!


DEN ČTVRTÝ:
Vypadám dobře, ikdyž stojím. Běhání po Jízdmarce je velmi dobré cvičení. Přísahám, že můj zadeček je ještě pevnější. Je to vůbec možné?

DEN ŠESTÝ:
Nedívá se mi Gimli na zadek?

DEN SEDMÝ:
Nedivím se, že je vždycky tak pozadu.

DEN OSMÝ:
Bylo znepokojující, když jsme narazili na Éomera. Myslel jsem, že by možná mohl být hezčí než já, dokud si nesundal helmu. Naštěstí vypadá jako mravenečník. Vyjel na Gimliho, ale já ho hned usadil. Nikdo to nebude zkoušet na mého trpaslíka.
Pořád jsem nejhezčí.

DEN DEVÁTÝ:
Zapálená hromada skřetích mrtvol není hezká. Aragorn se předváděl a pořád vykládal o hobitech, kteří zde leželi spoutaní. Stále nechápu, proč jsou pro něj tyhle perverzní hobití hry tak důležité.
Pořád jsme nejhezčí.

DEN DESÁTÝ:
Otrava! Fangornský hvozd. To plesnivé lisí mi nedělá dobře na pleť.
Pořád jsem nejhezčí, ale jsem trochu ulepený a nemytý.

DEN JEDENÁCTÝ:
Narazili jsme na Gandalfa, který je teď zářivě bílý. Zeptal jsme se ho: ,,Komu musíš vykouřit, abys dostal poslední lahev tohoto bělidla ve Středozemi?" Odpověděl: ,,Balrogovi." A to se nevyplatí.
Ikdyž, raději si to ještě rozmyslím. Začínají mi odrůstat konečky.
Pořád jsme nejhezčí, ale jestli to takhle půjde dál, tak jak dlouho ještě?

DEN DVANÁCTÝ:
Zeptal jsem se Gandalfa na Balrogovo číslo. Gandalf odpověděl, že mu zavolat nemůžu. Ujistil jsme ho, že nemusí žárlit a být tak majetnický. Řekl, že nežárlí, ale že Balroga minulý týden zabil.
Poznámka pro sebe: Nikdy nerandi s Gandalfem.

DEN PATNÁCTÝ:
Dorazili jsme do Edorasu. Jsem naštvaný. Mám dojem, že Éowyn je možná hezčí než já. To jsem nečekal, protože štítonošky jsou většinou mohutné a obtloustlé.
Nejsem nejhezčí. To je zlé.

DEN DEVATENÁCTÝ:
Aragorn se dnes postavil Théodenovi. Je tak mužný. Mám z něj husí kůži.

DEN DVACÁTÝ:
Klobouček je tak ošklivý. Rozhodně nejsem nejhezčí. Uvažuji o sebevraždě.

DEN 27:
Aragorn je pryč, unesli ho vlci ze Železného pasu. PROTI - Mám u sebe ošklivý náhrdelník. PRO - Nemusím nosit ten klobouček. Zase jsem hezký!

DEN 28:
Aragorn je zpátky. Zřejmě pád ze skály není tak nebezpečný, jak se zdá. Řekl jsem mu, aby mě porazil na zem a pořádně mě ošukal, ale on mi jen poklepal na rameno a řekl ,,Jop, občas to může bolet, jen si to prostě něčím namaž.".
Aragorn se občas chová jako kokot, vážně.

DEN 29:
Bitva u Helmova žlebu je tak trapná. Jako by nestačilo, že stojím tváří v tvář smrti z rukou páchnoucích skřetů v nějakém zapadákově, nakonec nás musí zachraňovat zrovna Haldir.
Na druhou stranu, Éowyn trčí v nějaké smradlavé jeskyni. Možná se jí tam stane nějaká nehoda. A potom budu navždycky nejhezčí.

DEN 30:
Bitva skončila. Gandalf má očividně ve zvyku chodit pozdě. Oslavička vítězství je ale zničená kvůli Aragornovi, který trucuje, protože dostal dopis od Faramira. Žárlí kvůli Tomu, kdo nese prsten. Řekl jsem mu, že Sam Faramira zabije, jestli si na něj něco zkusí, ale nijak ho to nepotěšilo.
Seru na něj. Přijal jsem Éomerovo zajímavé pozvání. Uvidíme, jestli je pravda, co se říká o mužích z Jízdmarky.
Nikdo se neobtěžoval vyzvednout Éowyn v jeskyni. Pořád jsme nejhezčí!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama