Deník Smělmíra Brandoráda (Společenstvo prstenu)

2. července 2013 v 14:36 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Měl jsem malér, protože jsem odpaloval ohňostroj na jedné oslavě. Mám podezření, že Gandalf ve skutečnosti nebyl tak otrávený, jen chtěl nás, mladé hobity, trošku pozlobit, abychom se zpotili. Byl jsem překvapený, že hned po trestu umývání nádobí následovalo za trest ,,leštění Gandalfova nádobíčka" a masírování Gandalfových nohou a potom trest ,,běhání nahý po poli". Co to mělo znamenat? Obzvláště to s těma nohama.

DEN DRUHÝ:
Velmi slibný začátek dne, našel jsem totiž mrkev, která měla přesně ten správný tvar. Potom Pipin ukradl šest hlávek zelí, dva pytle brambor a tři kukuřice. Myslím, že to trochu přehnal. Určitě by dokázal sníst dvě kukuřice, ale ne před snídaní.
Potom to vše šlo z kopce. Narazili jsem na Froda. Zrovna to vypadalo, že si to spolu rozdáme takhle venku, ale co se nestalo, oddaný sluha Sam stál přímo před námi. Hned nás odtrhnul od Froda a drsňácky shodil Pipina ze srázu. A právě tehdy se mi zlomila moje mrkev. To mě opravdu velmi ranilo.

DEN TŘETÍ:
Touláme se po Kraji s Frodem, Samem a Pipinem. Jsem sledováni vyšňořenými, nabručenými jezdci, kteří jsou oblečení ve staromódním oděvu. Jak říkal Gandalf Šedý, jednobarevné hábity jsou out. Frodo se asi vyhýbá nějakému ošklivému rozchodu, nebo žárlivým bývalým přítelům.


DEN PÁTÝ:
Je to horší a horší. Zastavili jsme se v Hůrce, kde se k nám přidal věčně nespokojený, neoholený člověk. Očividně je to perverzní hobitofil, ale to nikoho nezajímá, nikdo mě neposlouchá!Trval na tom, že všichni budeme spát v jedné posteli v jeho pokoji, místo toho, abychom se vrátili na naši ubytovnu. Tak to je každou noc, protože jinak by mu asi chyběla ta naše čtveřice hobitů pod jeho pokrývkou. Měl jsem celou noc držel Pipina za pásek, pro jistotu, aby se na něj Aragorn nevrhnul.

DEN ŠESTÝ:
Probudilo mě nepříjemné lehtání. Byl to ten hobitofil. Řekl jsem mu, aby mě nechal na pokoji, a on na to:,,Včera v noci jsi mluvil jinak". Po chvilce zmatkování jsem si uvědomil, že si mě spletl s Pipinem. Museli jsme si to vysvětlit. Potom odešel a připadal si trapně. Pořád opakoval:,,Jednoho dne budu král, uvidíš". Jo, to určitě. A já budu elfská královna z Temného hvozdu.

DEN SEDMÝ:
V Roklince. Dali mi pokoj hned vedle koupelny. Celou noc se odtamtud ozývá šplouchání a podlaha je pokrytá jahodovou pěnou do koupele, takže strašně klouže. Včera v noci mě vzbudil Elrond, který se vplížil ke mně do postele. Připadal si trapně, když zjistil, že hobit, kterého osahával pod peřinou, není Pipin. Rozhodl jsem se, že si koupím jmenovku.

DEN DEVÁTÝ:
Opravil jsem mrkev díky speciálnímu elfskému lepidlu. Jo!

DEN JEDENÁCTÝ:
Souhlasil jsem, že půjdu na výpravu, jen abych dával pozor na Pipina. Taky jsem docela zvědavý, jak to dopadne s Aragornem, kterému se očividně líbí Frodo. Sam ho určitě zabije, jestli si na něj něco zkusí.
Doufám, že se o něco pokusí.

DEN PATNÁCTÝ:
Boromir nás učí, jak bojovat s mečem. Typický člověk, je mazaný. Vždycky upustí svůj meč na zem k jeho nohám a prosí nás ,,maličké", abychom mu ho podali. Rozcuchal Frodovi vlasy a Aragorn začal úplně vyšilovat! Lidé jsou vážně zábavní. Nachytal jsem Pipina, jak házel očkem po elfovi, který si dával ranní rozcvičku.
Nevím, co budu dělat, až nám dojde zelenina.

DEN ŠESTNÁCTÝ:
Boromir mě pozval na procházku. Neskočím mu na ten jeho starý trik s ,,Rohem Gondoru". Neskočím. Oh, sakra. Tak jen pro tentokrát.

DEN DEVATENÁCTÝ:
Mám špatnou náladu. Boromir mi řekl ,,Pipine" v tu nejméně vhodnou chvíli. Připomenul jsem mu, že já jsem Smíšek a že jsme spolu ve smysluplném vztahu už asi tři týdny, ale on se jen zasmál a poplácal mě po hlavě. Zjistil jsem, že mně prostě nedokáže odlišit od Pipina. Zkrátka je mi souzeno být navždycky ta nerozeznatelná hobití rezerva, i v oblasti romantiky. Přemýšlím o radikální změně účesu, možná číro, nebo tak něco.

DEN DVACÁTÝ:
Mám číro, ale nikdo si toho ještě nevšimnul, protože v Morii je velká tma. Je těžké dávat pořád pozor na Pipina. Vzbudil mě Legolas, který se mi snažil dostat pod přikrývku. Řekl jsem mu, že nejsem Pipin. Legolas na to:,,V tom není moc rozdíl, ne?" Ve rvačce, která následovala, se mi zase zlomila mrkev.. Dal jsem ji Gandalfovi na opravu. Řekl:,,Hlupáku Bralovská! Mám lepší věci na práci, než slepovat tvoji zeleninu." Raději jsem ho ani neopravoval, špičatý klobouk mi nahání hrůzu.

DEN 22:
Gandalf padl do stínu. Mrkev si vzal s sebou. Nejsem naštvaný. Snažil jsem se utěšit Pipina, ale tomu nejvíc zpravil náladu nahý Legolas a jeho ztvárnění Silmarillionu: Muzikál. Já se na to nemohl dívat, těch výkopů do výšky bylo až moc.

DEN 28:
V Lothórienu. Celou noc ke mně chodili elfové, bylo jich nejmíň padesát, a ještě jeden lesní svišť. Mysleli si, že jsem Pipin, který samozřejmě nebyl nikde k nalezení, asi byl někde s Boromirem. Něco se s tím musí udělat. Ten lesní svišť je vážně neodbytný. Možná že... ne, to rozhodně ne.

DEN 30:
Unesli nás skřeti. Vše jde podle plánu. Řekl jsem Pipinovi, že když se s nimi vyspíme, pustí nás na svobodu. Pipin vypadá potěšeně. Čekám, až si uvědomí, že se s nimi vyspí ON, aby mě pustili na svobodu. Skřeti mi dali zbrusu novou mrkev, jako odměnu za to, že jsem na Boromira namaloval žlutý terč, když se nedíval. Byl to dobrý den.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kurokumo-chan Kurokumo-chan | Web | 2. července 2013 v 22:42 | Reagovat

myslím, že další deník už doopravdy nerozdýchám, bože ta mrkev :3 a ten Pipin... No coment :D

2 dementiq-dementiq dementiq-dementiq | Web | 3. července 2013 v 21:25 | Reagovat

tady se to mění v blog o pánu prstenů ne? :D (no já mam co říkat hehe :DD)

3 patniik patniik | Web | 3. července 2013 v 22:07 | Reagovat

ty kecy s tou mrkví :D :D

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 3. srpna 2013 v 16:45 | Reagovat

Myslím, že jistou dobu nebudu moct jíst mrkev... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama