Deník Théodena (Dvě věže)

14. července 2013 v 13:31 | lufi-peace |  Tajné deníky Středozemě

DEN PRVNÍ:
Zoufale potřebuji nového pomocníka. Kontaktoval jsem agenturu Poskok do devadesáti minut ze Železného pasu. Zdálo se mi to jako nejlepší volba, protože pokud váš poskok do devadesáti minut nedorazí, dostanete k němu zadarmo skřeta. Vlastně ani nevím, k čemu by mi ten skřet byl, tak doufám, že poskok dorazí včas.

DEN DRUHÝ:
Nový poskok dorazil. Není to zrovna nejhezčí klučina, jakého jsem kdy viděl, ale ne každý může být hloupý krasavec s velkým, fešáckým ohonem jako je Éomer. Červivec mi slíbil vylepšení vzhledu pomocí nové kolekce kosmetických produktů přímo od Sarumana. Prý moje pleť bude vypadat mladší a svěží.

DEN TŘETÍ:
První šedý vlas?


DEN ČTVRTÝ:
Vyživovací kůra se vůbec nepovedla. Moje pleť není o nic mladší ani svěží, naopak vypadám jako nějaký albínský trpaslík, co byl dva roky naložený v Mrtvých močálech.
Mám dojem, že Červivec jede po Éowyn. Nedivím se mu, Éowyn je celkem kočka. Já jí říkal, že takováto štítonoška se bude chlapům líbit.

DEN ŠESTÝ:
Jaktože si nikdo nevšimnul, že teď vypadám jako hovnivál? Ani Éomer mi nepochválil moji novou řasenku. Je to rozmazlený fracek. ,,Já chci party. Já chci poníka." Za to jeho věčné kňučení jsem ho vykázal z Rohanu.

DEN SEDMÝ:
Změnil jsem názor na tu proměnu vzhledu. Najednou mně nikdo neotravuje. Celý den si vklidu můžu sedět na trůně. Dovolenou už jsem potřeboval. Obyvatelé Edorasu jsou nemytí, smradlaví a tak otravní.

DEN OSMÝ:
Dovolená skončila. Přijel Gandalf, který taky změnil svůj vzhled. Není to legrace. Nesnese, když má i někdo jiný zbrusu nový look. Primadona jedna!
Přivedl s sebou tři chlapíky různých velikostí. Moje rota bodyguardů je úplně vykolejená z toho malého chlupatého čolka, krásného elfa a neoholeného vandráka. Očividně bych měl změnit ochranku.

DEN DESÁTÝ:
Napadli nás skřeti. Aragorn ,,Všechno vím, všechno znám", syn Arathornův, spadl ze skály, aby se vyhnul bitvě. A tohle že měl být nový statečný král?

DEN JEDENÁCTÝ:
Dorazili jsme do Helmova žlebu. Je čas na dlouhý odpočinek.

DEN JEDENÁCTÝ, POZDĚJI:
Odpočinek narušil návrat Aragorna, který nakonec nezemřel. Podle všeho k nám míří neuveřitelné množství skřetů. Všem mužům vážně dodal odvahu Aragornův plán uprchnout zadními dveřmi. Už třikrát omylem vtrhnul do vinného sklípku. Když se odtud nedostanu já, tak ani on. Stejně je to všechno jeho chyba.
Sice nevím proč, ale beztak jo.

DEN TŘINÁCTÝ:
Kde je jezdec na koni? Ne vážně, kde je? Byl to můj oblíbený kůň.

DEN TŘINÁCTÝ, POZDĚJI:
Prohráváme bitvu. Překvapuje to někoho? Mě teda ne.

DEN ŠESTNÁCTÝ:
Můj hrdinský čin, kdy jsem se chtěl obětovat kvůli záchraně města, je úplně zničený příjezdem Gandalfa a nesnesitelného Éomera. Proč Gandalf čekal až na úsvit? Asi jen kvůli tomu, aby byl tak fešácky osvícený, až pojede doů z kopce. Pořád se musí předvádět. Pomstil jsem se mu tím, že jsem všem mužům řekl, že pod jeho bílou róbou nosí černé síťované punčochy. První kdo uvidí jeho podvazek se může chvíli muchlovat s Legolasem.
Kdo je vládcem plamene Arnoru teď, ty špičatý otrapo?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama