Hrady.cz 2013 - Veveří

12. srpna 2013 v 16:54 | lufi-peace
V sobotu jsem jela na festival na Veveří. Byla jsem tam i minulý rok a bylo to bašta, takže jsem se moc těšila, konečně nějaká pořádná akce!


Ine Kafé a Tomáše Kluse jsem si nechala ujít a jela jsem tam až na Vypsanou fiXu. Měli hrát ve dvě, my tam dojeli s asi tak dvacetiminutovým předstihem a přivítala nás obrovská fronta u vchodu. Oproti minulému roku tam bylo mnohem víc lidí. Začala jsem vyšilovat, že to nestihnu. Dovnitř jsem se dostala, když fiXa začala hrát první písničku. Utíkala jsem přes celé pole až k podiu a nějak jsem se prorvala skoro až dopředu.


Vypsanou fiXu nikdy moc neposlouchala. Znala jsem asi šest písniček, z toho polovinu jen tak, že si je někdy zpíval Ondrášek. Ale strašně jsem se na ně těšila. A nezklamali mě!
Z těch písniček, co jsem znala, hráli asi jen tři, ale to vůbec nevadí. Všechny jejich songy jsou tak chytlavé, že se na ně dá tancovat a skákat, ikdyž jste je nikdy předtím neslyšeli. Jejich zpěvák má strašně zajímavý hlas, a navíc vypadá moc mile. ^^ Dav byl úplně super, uprostřed vznikl klasický punkový kotel a potom dokonce i kolečko. Já se toho moc neúčastnila, bála jsem se, že mě někdo srazí k zemi a já budu mít po koncertě! xD Ale nic takového se nestalo, kdo prostě nechtěl být v kotli, tak tam nebyl a užíval si koncert po svém.
Strašně moc jsem si to užila, pro mně to bylo to nejlepší vystoupení z celého festivalu. Od té doby mi tu stále hrají a já si je nemůžu přestat zpívat. Snad se co nejdřív zase dostanu na jejich koncert.
Po fiXe jsem se musela nějak prorvat davem, co čekal u druhého podia na Mandrage. Já je mám moc ráda, byla jsem na nich už asi po sedmé a určitě to nebylo naposled. Tentokrát mě ale jejich vystoupení docela zklamalo.
Samotní Mandrage ne, jsou čím dál lepší, (ikdyž se mi jejich starší tvorba líbila víc,) jako kapela se vypracovali docela dobře (taky letos hráli na tom větším podiu!). Snažili se a odvedli skvělou práci, akustický Punk Rock Song - to byla pecka! Jen mi přišlo, že tam zkrátka tentokrát chyběla ta jejich fanouškovská základna, skoro nikdo tam netancoval a nejančil, jak jsem zvyklá. Vypadalo to, že prostě nikoho moc nezaujali nebo tak něco... A to je škoda.
Ale mně se líbili, takže jsem spokojená! xD


Pak vystoupila kapela Zrní a ty já neznám a ani se mi nijak moc nelíbili, tak jsem si raději zašla pro něco k jídlu.

V pět hodin přišla na podium Aneta Langerová. Její hudba není nic pro mně, ale musím uznat, že má vážně krásný, čistý hlas. Obecenstvo úplně dostala, hltali každé její slovo a Vodu živou jsme si zazpívala i já.


Pak přišli na řadu Wohnouti. Ty jsem znala asi tak dobře, jako Vypsanou fiXu, ale narozdíl od nich mě Wohnouti moc nenadchli. Pořád se prostě nějak nemůžu dostat k jejich hudbě, co já vím, možná časem se mi zalíbí... Aspoň jsem si s nimi zazpívala závěrečný Svaz českých bohémů a pádila jsem k druhému podiu.


Tam už byli nachystaní Monkey Business. Vydržela jsem tři písničky a pak jsem šla opět pro něco k jídlu, protože tento styl hudby prostě není nic pro mně. Ale musím uznat, že jejich obleky byli vážně nevšední! xD


Potom jsem se chvíli koukla na Pipes and Pints. Sice jsem věděla, že existují, ale ještě jsem od nich nic neslyšela. A páni, to byl nářez! Byli suproví, hrát na dudy v kapele, jako jsou oni, to je prostě úplně geniální! Časem to tam ale začalo být hodně nebezpečné, samí rozjetí punkáči, tak jsem se raději přesunula k druhému podiu.


Něco po deváté se objevila kapela Nightwork. Vojta Dyk se mi líbí už docela dlouho, je to jeden z nejhezčích, nejroztomilejších a nejvíc okouzlujících lidí, co jsem kdy viděla. Dokázala bych se na něj dívat hodiny a hodiny xD Ale hudba Nightwork se mi prostě nelíbí. Není to nic pro mně, navíc ty urážlivé texty... Ale je fakt, že některé byly docela výstižné a Dyk má vážně pěkný hlas. Z celé kapely sálala hravost a energie, publikum pobavili, ale já byla docela ráda, že už skončili.

Po Nightwork jsem zůstala u hlavního podia, protože jinak bych se už dopředu nedostala. Na vedlejším podiu hráli Portless.
Tato kapela vznikla po rozpadu Support Lesbiens, které já měla moc ráda. Kryštof Michal má báječný hlas, atak jsem si ho ráda poslechla. Zahráli i něco od Supportů x)

Úderem jedenácté přišel konečně hřeb celého festivalu, kapela Kryštof. Ty já znám moc dobře a zase jsme si je prímově užila. Byla ale docela změna nestát pod Evženem, jako obvykle.
Celé vystoupení bylo takové zajímavé xD Na chvíli vypadl proud, oznámili nám, že se můžeme těšit na nové DVDčko a balony, které vhodili do davu, několikrát zaútočili na kapelu a nakonec shodili mikrofon xD
Ale bylo to ale moc pěkné zakončení celého dne.


Co se týče celého festivalu obecně, vždycky mně vadilo, že tam jsou dvě podia. Je to sice strašně super, že se tak nemusí čekat než se jednotlivé kapely nachystají a naladí si, jenže já jsme člověk, co chce stát vždycky PŘÍMO pod podiem, atak je to pro mě docela problém, vdycky se prodírat davem.
Ale velké plus mají za Toi toiky xD Během dne je několikrát vyváželi a dokonce přidávali nový toaletní papír, což bylo super.


Je škoda, že už je to celé za mnou, tento festival mám moc ráda a už se strašně těším na další rock!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patniik patniik | Web | 12. srpna 2013 v 20:32 | Reagovat

Vypsana FiXa je nejlepší !! :D ale Ine Kafé bych si rozhodně utýct nenechál , si blázen Luš !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama