Kniha nebo film? - Kroniky Prydainu

20. srpna 2013 v 9:20 | lufi-peace
Kroniky Prydainu je překrásná fantasy kniha, kterou mám ráda už od malička. Do jisté míry se trochu podobá Pánovi prstenů, ale oproti oné trilogii jsou Kroniky Prydainu trošku pohádkovější, ale o nic méně napínavé.
Vždycky jsem si představovala, že by z toho byl skvělý film. Nedávno jsem na jednu filmovou adaptaci narazila, jmenuje se Černý kotel (-csfd-), sice je kreslená, ale to vůbec nevadí.

posterČerný kotel je pohádka z Disneyho dílny. Taran, pasáček vepřů, se snaží vykoupat věštecké prasátko Hen Wen, které najednou zneklidní, a tak se starý Dallben pokusí zjistit, co se děje. Prasátko mu prozradí, že je hledá Rohatý král, který chce, aby mu prozradilo, kde je ukrytý černý kotel. Černý kotel je nádoba, díky které se dají vytvářet nesmrtelní a téměř neporazitelní bojovníci zla, synové kotle. Dallben chce plán Rohatého krále překazit, a tak pošle Tarana na druhý konec lesa, do malé lesní chatrče, kde má Hen Wen schovat.
Cestou potká chlupaté stvoření Gurgiho, barda Flewddura, Eilonwy, dokonce i čarodějnice Ordu, Orwen a Orgoch, ale i samotného Rohatého krále.File:Princess-Eilonwy-and-Taran-disney-couples-8266394-554-323.jpg
Kroniky Prydainu - I. dílKniha Kroniky Prydainu má dva díly a každý díl je rozdělený na tři různé části. První část, Kniha tří zjevení, začíná na Statku v Caer Dallbenu. Věštecká svině Hen Wen uprchne a pasáček vepřů Taran se ji vydá hledat. V lese pak narazí na svého rytířského hrdiny, prince Gwydiona, který také pátrá po Hen Wen. Společně se ji tedy vydají hledat, po cestě potkají Gurgiho, který Hen Wen spatřil a také jim prozradil, že ji hledá i Rohatý král. Později, ve Spirálovém hradě, se Taran s Gwydionem setkají s bardem Flewddurem a princeznou Eilonwy.
Druhá část, Černý kotel, je potom o nebezpečné výpravě do Annuvinu, země stínů, kde sídlí temný pán Arawn. Gwydion mu chce ukrást černý kotel, aby mu tak zabránil ve vytváření jeho neporazitelných bojovníků synů kotle.

Je těžké srovnávat knížku a film. Černý kotel je totiž pohádka pro děti a musím říct, že je docela povedená. Ale je fakt, že se knižní předlohy moc nedrží, ale to v tomto filmovém žánru nevadí. Moc se mi tu líbí Gurgi, je strašně roztomilý. I čarodějnice Ordu, Orwen a Orgoch jsou báječné! Jen je mi docela líto, že vynechali prince Gwydiona, protože je to moje nejoblíbenější postava vůbec.
Jako pohádka pro děti je to super podívaná, kdybych se na to koukala jako malá, rozhodně bych se u toho i trochu bála xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama