Prázdninový knihomol - celkový seznam knih

1. září 2013 v 16:11 | lufi-peace
Během celého projektu Prázdninový knihomol jsem vytvářela seznam všech knih, které jsem přečetla. Vždycky jsem k tomu napsala pár informací, o čem tak zhruba celá knížka je, a k tomu přidám svůj názor.


Je to príma pocit, když si uvědomím, že jsem za celé prázdniny přečetla 15 knih, což dělá 3 115 stránek Oo xD


Drákulův host a jiné povídky
Bram Stoker - Drakulův host
Tato kniha je sbírkou několika hororových povídek.
Abych řekla pravdu, některé se mi moc nelíbily, ale každá byla svým způsobem zajímavá a alespoň trochu strašidelná.
Nejvíce se mi líbila povídka Indiánská žena. Mladý manželský pár jede na svatební cestu a společnost jim dělá jeden známý, pan Hutcheson. Prochází se po městských hradbách a nakonec zajdou do historické mučírny. Pan Hutcheson je rozený dobrodruh a trvá na tom, že si musí jeden z mučících nástrojů vyzkoušet.
Povídka Soudcův dům, ta byla taky dost dobrá.
Za přečtení také určitě stojí ještě Drakulův host, což je úryvek ze Stokerova nejznámějšího románu Drakula, který byl původně z tohoto díla odstraněn.

Nedokončené příběhyJ. R. R. Tolkien - Nedokončené příběhy
Nedokončené příběhy bych doporučila opravdu jen těm, co se v Tolkienově díle alespoň trochu vyznají a chtějí se dozvědět ještě něco dalšího, něco navíc. Pro obyčejného čtenáře může být kniha trochu složitá, mohou se mu plést všechna ta jména, názvy atd.
Pro fanoušky je to ale super počtení, dozvíte se zde spoustu nových věcí, které vám třeba dosud unikaly a pomůžou vám propojit souvislosti mezi určitými událostmi a postavami.
Najdete zde několik pověstí ze Středozemě a také další příběhy, na kterých Tolkien pracoval celý život, ale bohužel je nestihl dokončit. Jeho syn Christopher se tedy snaží podle otcových poznámek alespoň trochu nastínit děj, který by následoval.

Amazonek.cz - Agatha Christie - Deset malých černouškůAgatha Christie - Deset malých černoušků
Klasická a velmi známá detektivka od Agathy Christie.
Jistý pan Namy pozval do svého domu na Černochův ostrov deset lidí. Když skupina dorazí na místo, jejich hostitel je bohužel nemůže uvítat, protože ho něco zdrželo. Zůstanou tedy v domě sami, kde se o ně stará jen služebnictvo. Po večeři pustí sluha Rogers nahrávku (podle instrukcí svého pána), ze které se ozve neznámý hlas a všechny přítomné obviní z vraždy. V domě zavládne panika, když si všichni uvědomí, že pana Namyho vlastně nikdo z nich nezná a nikdy v životě ho neviděli. Později je obyvatelstvo domu postupně vyvražďováno, přesně podle dětské říkanky Deset malých černoušků.
Kniha mě moc bavila a trochu jsem se u toho i bála, ikdyž jsem předem věděla, kdo je vrah (byla jsem na tom totiž -v divadle-). Rozhodně doporučuji k přečtení.

The Bro Code - by Barney StinsonBarney Stinson, Matt Kuhn - The Bro Code
The Bro Code je soubor Barneyho pravidel, kterými by se měl řídit každý správný parťák.
Dozvíte se, jestli je v pohodě, když se dva parťáci obejmou, v jaké situaci je povolené brečet, a nebo jak využívat Citronové právo.
Je to docela vtipné, ale není to nic moc převratného... Pro lidi, co jsou do Barneyho blázen, je to určitě príma knížka.

Řbitov zviřátek
Stephen King - Řbitov zvířátek
Mladý doktor Louis Creed se s rodinou přestěhuje do nového domu v Maine. Obydlí vypadá moc hezky, vůbec jim nevadí, že stojí u silnice, po které pořád projíždějí náklaďáky. Hned si všimnou malé lesní cestičky, která vede přes jejich pozemek. Starý soused Jud Crandell jim vysvětlí, že vede na hřbitov zvířátek. Vše podivné začíná v momentě, kdy Louisovi přinesou do ordinace umírajícího chlapce, který ho před tímto hřbitovem varuje.
Sice jsem čekala, že to bude o něco lepší, ale i tak... Je to super knížka, přečetla jsem ji jedním dechem, dokonce se mi kvůli ní zdály strašidelné sny xD Každý milovník Kinga by si Řbitov zvířátek určitě musí přečíst.

Hard rockNicholas Adams - Hard rock
Mladý pár už dlouho sní o tom, že si založí rockovou kapelu. Když se jim konečně zadaří sestavit skvělou skupinu, která zní naprosto báječně, přijde otravná sousedka Margo a všechno zkazí. Odejde od nich bubeník a začne jim dělat samé problémy. Kapela si ale najde náhradu, jenže na koncertě se stane nehoda a nový bubeník zemře. Tak to pokračuje i s ostatními bubeníky. Všem je jasné, že to přeci nemůže být náhoda, a tak se rozhodnou vraha chytit.
Čekala jsem, že to nebude bůhvíjaká detektivka, ale když to má něco společného s rockem, tak proč ne xD Četlo se to docela dobře, ale rozhodně to není nic tak úžasného... Ale je pravda, že konec mě skutečně překvapil.

Lesy HrůzovládyEmily Rodda - Lesy hrůzovlády
Konečně jsem se dostala k Deltoře!
Na zemi Deltora padl stín, protože se k moci dostal Pán stínu, který zničil pás králů. Ukradl z něj všech sedm kamenů a ukryl je na sedmi nejhrůznějších místech v Deltoře. Mladý Lief se se svým přítelem Bardou vydá na dobrodružnou výpravu, aby získali všechny kameny zpět a zachránili tak svou zemi. Na cestě se k nim připojí ještě Jasmína, dívka, která žije ve strašidelných Lesích hrůzovlády.
Jedná se o první knihu z osmi, je to docela dorbý začátek. Sice to není Pán prstenů, ale čte se to moc dobře a je to docela napínavé.

Jezero prokletíEmily Rodda - Jezero prokletí
Druhý díl napínavého dobrodružství, které probíhá v kouzelné zemi Deltora.
Lief, Barda a Jasmína tentokrát pátrají po dalším kameni, který je ukrytý v Jezeru prokletí. Cestou se se setkají s Manusem (který je později k jezeru přivede) překonají nebezpečné bažiny, uniknou ze spárů samotného Soldyna a nakonec se utkají s čarodějkou Thegan.
Deltora se mi začíná líbit čím dál tím víc, knihy jsou krátné a hodně dobře se čtou...

Kroniky Prydainu - I. dílLloyd Alexander - Kroniky Prydainu (kniha první)
Kroniky Prydainu byla moje vůbec první fantasy knížka, kterou jsme kdy přečetla. Úplně jsem ji milovala, ale protože jsem už většinu děje zapomněla, rozhodla jsem se ji přečíst znovu.
Kniha je rozdělená na tři části, první se jmenuje Kniha tří zjevení. Vše začíná v městěčku Caer Dallben. Věštecká svině Hen Wen uteče a pasáček vepřů Taran se ji vydá hledat. Potká slavného prince Gwydiona, který po Hen Wen také pátrá. Bohužel je ale zajmou nepřátelé a odvlečou je do Spirálového hradu, kterému vládne čarodějnice Achren. Taranovi se s pomocí Eilonwy podaří z hradu uprchnout a společně s ní a bardem Fllewdurem Flamem se vydají na nebezpečnou cestu do Caer Dathyllu, aby mohli varovat Doniny syny před Arawnem, pánem zla.
V druhé části Černý kotel se naši hrdinové vydají na nebezpečnou výpravu do sídla pána zla, jejímž cílem je ukrást kotel a zničit kotel, ve kterém si Arawn vyrábí svoje neporazitelné vojáky, syny kotle.
V závěrečné části Hrad Llyr musí Eilonwy odjet na ostrov Mon, kde by se jí mělo dostat vychování hodné mladé dámy, jako je ona, aby se později mohla provdat za Monského prince. Na ostrov zavítá i zlá čarodějnice Achren, která Eilonwy unese. Taran a jeho společníci neváhají a ihned se vydají princeznu hledat.
Miluju Kroniky Prydainu. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy.

Město krysEmily Rodda - Město krys
Putování Liefa, Jasmíny a Bardy pokračuje. Tentokrát se musí dostat z Nenkrisu, ze spárů podlých Krizarovů, a najít další kámen, který je ukrytý v opuštěném Městě krys. Tam ho hlídá obrovský had Ría, spojenec Pána stínů.
Tento díl byl o něco slabší, než ty předchozí, ale i tak je to docela príma počtení.

Poušť zkázyEmily Rodda - Poušť zkázy
Kroky Liefa, Bardy a Jasmíny tentokrát vedou do města Ritmeru, kde se stanou účastníky každoročních Her. Hry jsou velmi nebezpečné, jedná se totiž o řadu soubojů se silnými protivníky. Poté se vydají do Pouště zkázy, aby našli další ze ztracených diamantů.
Poušť zkázy byla zase něco o něco lepší než předchozí díl, Město krys. Dokonce jsme si tu oblíbila novou postavu, Zmara. Snad se se tam brzy objeví znovu.

Hora děsuEmily Rodda - Hora děsu
Už páté pokračování knih Deltora.
Lief s Jasmínou a Bardou se tentokrát setkají se stvořeníčky, kteří se jmenují Milové. Milové kdysi žili u Hory děsu, jenže gnómové je odtud vyhnali, atak teď musí přežívat v krajinách poblíž Pramene snů. Naši tři hrdinové se s nimi spřátelí a s jejich pomocí se dostanou přímo k Hoře děsu, kde na ně čeká spousta nebezpečí, nejen proradní gnómové, ale také krvelačný Vral, a nebo obří žabák Gelik, který střeží další drahokam.
Tohle byl zatím ten nejlepší díl celé Deltory! Úplně perfektní, napínavý a Milové jsou vážně sympatická stvoření.

Labyrint bestieEmily Rodda - Labyrint Bestie
Náš trojlístek hrdinů se tentokrát setká s podlými Ely, stvořeními, která dokážou měnit svoji podobu. Jejich cesta se opět zkříží s mým oblíbeným Zmarem (xD) a později se dostanou do spárů zlodějských pirátů, kteří se plaví po řece Tor. Piráti se zmocní Pásu, a dokonce se pokusí ukrást drahokam, po kterém Lief a jeho společníci pátrají.
Tento díl byl ze začátku takový... No, nic moc dobrodružného se tam nedělo, ale jakmile se do příběhu připletli piráti, hned to bylo zajímavější!

Údolí ztracenýchEmily Rodda - Údolí ztracených
Liefovi, Jasmíně a Bardovi se podaří vysvobodit přítele Daina, který byl v minulém díle zajat piráty. Společně potom zavítají do města Tory, které podle slov tajemného Zmara, má být plné Šedých strážců a dalších nepřátel. Lief a jeho společníci pak pokračují za svých úkolem do Údolí ztracených, kde musí vyřešit hádanku, kterou jim zadá Strážce, a získat poslední kámen do kouzelného Pásu Deltory.
Tento díl byl opět o něco klidnější, žádné velké souboje, ani žádná příšera, ale hádanka, kterou jim Strážce zadal, byla docela zajímavá. Navíc celý příběh už se chílí ke konci a začíná pátrání po dědici kouzelného Pásu, který může osvobodit Deltoru od Pána stínů.

Návrat do DelEmily Rodda - Návrat do Del
Celý Pás je kompletní, všechny kameny jsou na svém místě, ale kde teď najít dědice trůnu? Lief, Barda a Jasmína musí pátrat po ztraceném princi, který by po obnovení moci Kouzelného pásu porazil Pána stínů a osvobodil by tak Deltoru od jeho nadvlády.
Tento díl byl plný překvapení, jedna šokující ukálost za druhou. Moc se mi líbil, ale konec je takový... Docela uspěchaný a moc se mi nelíbil. Ale jinak pěkné ukončení tak rozsáhlé ságy.
Už jsem si v knihovně půjčila pokračování, tak se těším, až se do Deltory zase vrátím x)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 3. září 2013 v 18:44 | Reagovat

Musím přiznat, že četbu kterou čteš až tak nevyhledávám..čtu trochu něco jiného, každopádně jsem ráda, že si přečetla takové množství knih (15 si říkala) a že ti to udělalo radost..:) Ten projekt byl udelany proto aby z toho meli lidi radost, a rada vidim, ze se to splnilo..:)

PS: Od 2.září pofrčí Student knihomol na stejné bázi..jen s rozdílem, že trvá celý školní rok..

2 lufi-peace lufi-peace | E-mail | Web | 3. září 2013 v 21:35 | Reagovat

[1]:jojo, do studenta knihomola jsem se taky připojila x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama