Jak je důležité míti Filipa (divadelní představení)

23. října 2013 v 17:16 | Lufienne
V neděli jsem byla v divadle na hře Jak je důležité míti Filipa. Je to známá komedie od Oscara Wilda, kterého jsem si oblíbila už jako malá, když jsem si přečetla jeho Cantervillské strašidlo.
Knižní podobu Jak je důležité míti Filipa jsem dočetla nedávno, takže jsem mohla dobře porovnat originál a divadelní provedení.

Vše začíná v Londýně, v domě pana Algernona Moncrieffa, kam přijede jeho přítel Filip Worthing. Filip se ve skutečnosti jmenuje Jack, za Filipa se vydává jen pokud se nachází v Londýně. Na venkově, kde se stará o svoji mladou schovanku Cecílii, ho všichni znají jako Jacka, Filipova staršího bratra. Jako Filip požádá o ruku Algernonovu sestřenici Gvendolinu. Ta jeho nabídku k sňatku příjme a těší se na svatbu. Vždycky toužila po tom, milovat někoho, kdo se jmenuje Filip. Algernon se poté vydá na venkov, kde se seznámí s mladičkou Cecílií. Představí se jí jako Filip, Jackův mladší bratr, o kterém Cecílie vždy jen slyšela, ale nikdy ho neviděla, zamiluje se do ní, a nakonec se zasnoubí. I jejím snem vždy bylo milovat muže jménem Filip. Problém nastane až v momentě, kdy se tyto budoucí nevěsty setkají a zjistí, že obě jsou zasnoubené s Filipem Worthingem.Celé představení bylo úplně věrné své knižní předloze (plus občas si herci přidali svoje vtípky, například narážku na našeho bývalého prezidenta a propisku).
Popravdě, knížka se mi líbila víc. Je to tím, že Jak je důležité míti Filipa má docela jednoduchou zápletku a nic moc se tam vlastně neděje. Pořád se tam jen něco povídá...Ale jinak moc žádná větší akce. Jako knížka je to docela príma, mám ten Wildův styl psaní ráda, ale v divadle to působilo trochu nudně.

Každopádně jestli chcete, více se toho o této hře dozvíte -tady-.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katu katu | 26. října 2013 v 22:46 | Reagovat

panebože, na tom sem byla taky :DDD

2 lufi-peace lufi-peace | E-mail | Web | 26. října 2013 v 23:39 | Reagovat

[1]: hehe, fákt? xD a jak se ti to líbilo?

3 katu katu | 28. října 2013 v 7:53 | Reagovat

ze začátku sem to sice moc nechápala ale nakonec se mi to moc líbilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama