Student knihomol 2 - září

6. října 2013 v 16:55 | lufi-peace
Nějak jsem zapomněla zveřejnit článek Studenta knihomola na září! Tak tady je...

Za září přečteny čtyři knížky, 874 stran.
Ztracený symbolDan Brown - Ztracený symbol (460 stran)
Už potřetí se setkáváme s profesorem Robertem Langdonem, který byl tentokrát pozván svým přítelem Peter Salomonem do Washingtonu. Když dorazí do téměř liduprázdné Síně soch, kde měl přednést jednu ze svých přednášek, hned mu dojde, že je něco špatně. Na mobil mu zavolá neznámý muž a chce po něm, aby mu otevřel jakousi prastarou bránu, ukrytou někde ve Washingtonu. Langdon si je jistý, že žádná taková brána není, jedná se jen o legendu, muž si ale trvá na svém, a dokonce trvdí, že na tom závisí život Petera Salmona. Potom zavěsí a po chvíli se z Rotundy Kapitolu ozve křik. Přímo doprostřed místnosti někdo umístil uříznutou ruku se zednářským prstenem. Langdon hned pozná, že se jedná o pravou ruku jeho přítele.
Ztracený symbol je (ostatně jako ostatní Brownovy knihy, ve kterých se objevuje pan Langdon) opravdu zajímavá a napínavá kniha, plná překvapujících zvratů a nečekaných událostí. Nikdy nepřestanu obdivovat, jak Dan Brown dokáže pracovat s takovým množstvím historických, nebo vědeckých, pojmů. Je to genius! Kniha mě okamžitě vtáhla do děje, takže jsem ji přečetla skoro jedním dechem. Rozhodně ji všem doporučuji a těším se na další Brownovo dílo - Inferno.


Jeskyně strachuEmily Rodda - Jeskyně strachu (142 stran)
Pán stínů byl poražen a navrátil se zpět do svého království, kde drží v zajetí několik obyvatel Deltory. Lief, čerstvě korunovaný král, se se svými přáteli Bardou, Jasmínou a Glokem vydají do Země stínů, aby je přivedli zpátky. Cestou ale musí najít všechny tři části Pyrranské flétny, jediné věci, které se kdy Pán stínů bál. V tomto díle, Jeskyně strachu, se naši hrdinové ocitnou před vchodem do tunelu, který je zavede přímo do Země stínů. Nejdřív ale musí porazit chapadlatou příšeru Stracha, v boji na život a na smrt.
První řada knih se mi líbila. Sice to nebylo nic extra báječného, ale četlo se to dobře a rychle. Konec byl, podle mně, trochu uspěchaný, ale i tak si myslím, že je to celkem príma oddechové čtivo pro fanoušky fantasy. Byla jsem tedy zvědavá a půjčila si v knihovně pokračování. Moc mě ale nenadchlo. Vůbec mě nevtáhlo do děje, přeci jen hledání kousků nějaké flétny není tak atraktivní, jako hledání ztracených diamantů z prastarého kouzelného Pásu Deltory. Taky mi pořád nejde do hlavy, jak může flétna porazit mocného Pána stínů, třebaže má ten nejmagičtější zvuk vůbec.
I tak se dám do čtení dalšího dílu, třeba budu mile překvapená.


Stopařův průvodce GalaxiíDouglas Adams - Stopařův průvodce Galaxií (144 stran)
Konečně jsem se dostala k tomu, abych si přečetla Stopařův průvodce Galaxií.
Arthur Dent se jednoho dne probudí a zjistí, že je jeho dům oblíčený buldozery a dalšími stavebními stroji. Vyběhne ven, kde mu oznámí, že jeho dům byl určen k demolici, kvůli stavbě nové dálnice. Arthur s tím samozřejmě nesouhlasí a na protest si lehne přímo před jeden z buldozerů. Po chvíli ho příjde navštívit jeho přítel Ford Prefect, který ho vyláká na pivo. Tam mu oznámí, že do konce světa zbývá už jen dvanáct minut a že až ten čas uplyne, celá planeta bude zničena. Arthurovi a Fordovi se včas podaří uniknout ze Země pryč a nakonec se dostanou na kosmickou loď, kde se setkají s bývalým prezidentem Galaxie Zafordem Bíblbroxem a posádkou lodi Srdce ze zlata.
Stopařův průvodce po Galaxii je první kniha z celé pětidílné trilogie. Setkáme se tu s Vogony, dozvíme se, co je nejdůležitější věc pro cestování mezi planetami, jak to doopravdy bylo se stvořením Země, a nebo také odpověď na otázku Života, Vesmíru a vůbec.
Knížka byla přesně taková, jakou jsem ji čekala. Humorem a vtipem oplývá téměř každá věta, ale já tento britský humor zrovna moc nemusím. Není to přesně můj šálek kávy, ale i tak se mi to docela líbilo, asi se přeci jen pustím i do dalšího dílu.


Sluha dvou pánůCarlo Goldoni - Sluha dvou pánů (128 stran)
Klasická italská divadelní komedie. Pantalone zasnoubí svoji dceru Klárku se Silviem, jenže v ten moment se objeví pan Federigo Rasponi, kterému Pantalone v minulosti svoji dceru přislíbil, jenže poté se dozvěděl, že je Federigo mrtev. Co se dá dělat, Silvio má smůlu a Klárka se bude muset provdat za Federiga. Ten má ale jisté tajemství. Není to totiž pan Federigo, jak se všichni domnívají, ale je to jeho sestra Beatrice, která se v přestrojení vydala do Benátek hledat svého milého Florinda. Do toho všeho se neustále plete sluha Truffaldino se svým talentem na průšvihy a vytváření zmatených sytuací.
Děj se docela těžko popisuje, ale je to zábavné dílo, moc se těším, až se podívám na záznam divadelního zpracování. Rozhodně doporučuji všem k přečtení, obzvlášť, pokud to máte v povinné četbě k maturitě. Má to pár stránek, za chvíli je to přečtené, a hlavně je to vážně docela legrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 15. října 2013 v 20:11 | Reagovat

Trochu se stydím, ale nečetla jsem ani jednu z knih.. tu poslední budu mít možná k maturitě ale.. A stopařova průvodce čte spolužák a dost se mu to líbí..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama