Kniha nebo film? - Carrie

13. listopadu 2013 v 17:46 | Lufienne
CarrieCarrie je jedna z mnoha knih od mistra hororů Stephena Kinga. Četla jsem ji někdy začátkem tohoto roku. Dostala jsem se k ní náhodou, ale moc se mi líbila. Pan King mě vždy dokáže překvapit nějakou nečekanou událostí. Carrie na mě celou dobu působila docela sympaticky, možná že by z nás byly v normálním životě kamarádky xD

Hlavní hrdinkou příběhu je Carrie Whiteová, která žije pouze se svojí velmi silně věřící matkou. Ta jí nedovolí vůbec nic, musí se pravidelně modlit a žít přesně podle Pánových pravidel. Ve škole je neustále terčem všelijakých vtípků a posměchu. Jednoho dne však objeví svoji zvláštní schopnost - telekinezi, schopnost přimět předměty k pohybu pouhou myšlenkou. Ačkoli je mimo společnost spolužáků, pozve ji Tommy na maturitní ples. Carrie jeho nabídku příjme a prožívají spolu krásný večer. Podaří se jim vyhrát titul ,,Král a královna plesu" a právě ve chvíli, kdy za ohromného potlesku stojí na podiu, převrhne se na Carrie kyblík s prasečí krví, který tam na ni nastražila její spolužačka Chris. Carrie je vyděšená, měla tušit, že se ji spolužáci znovu pokusí zesměšnit. Dá tedy konečně svoji zlost najevo a všem, co jí někdy ublížili, se pořádně pomstí. Díky jejím nadpřirozeným schopnostem se změní obyčejný klidný večer na hotové peklo.


posterposterVčera jsem byla v kině na novém remaku. Jelikož jsem knihu četla a viděla i původní film, mohla jsem všechno pěkně srovnat.
Nová filmová verze je přeci jen o něco krvavější, takže mi přišla trošku strašidelnější než původní zpracování, jenže občas to tvůrci už vážně přeháněli. Z knížky jsem měla pocit, že Carrie není zas až TAK krvelačná bestie, jakou z ní udělali. Navíc si nejsem moc jistá, jestli její schopnosti byly až TAK silné... Ale tak proč ne, v dnešní době lidé přehánější skoro všechno.
Třebaže to není film, který bych nutně musela vidět znovu a znovu, rozhodně si nemyslím, že by byl špatný. Řekla bych, že se může v klidu rovnat s původním verzí.

carrie-poster05

Carrie

Carrie (2013)

Carrie Chloe Moretz

Carrie 2013

carrie

Chloe-Grace-Moretz-and-Julianne-Moore-in-Carrie-2013-Movie-Image-3

Oba filmy najdete na csfd (-původní-, -remake-) a o klize se více dočtete -tady-.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama