Student knihomol 2 - říjen

3. listopadu 2013 v 11:23 | Lufienne
Za říjen přečteny čtyři knížky, 744 stran.


Tento měsíc jsme toho moc nepřečetla. Mám toho ve škole docela hodně, takže na čtení není moc času...


Prokletí SalemuStephen King - Prokletí Salemu (410 stran)
Spisovatel Ben Mears se vrátí do městečka Jerusalem´s Lot, kde prožil své dětství. Seznámí se zde se Susan Nortonovou, do které se zamiluje a začnou spolu chodit. Ben ale není jediný, kdo se do města právě přistěhoval. Místní lidé jsou nervózní z nového majitele Marstenova domu, obydlí, jež dříve patřilo Hubiemu Marstenovi, který zabil svoji manželku a poté i sebe. V Jeruzalem´s Lotu se začnou dít divné věci. Malý Ralphie se ztratí v lese a jeho starší bratr Danny nečekaně zemře. Hrobník Mike, který pohříbal Dannyho, má pocit, že je od onoho dne nemocný, vůbec se necítí dobře, a zanedlouho také zemře. Ben a jeho přítel Matt jsou zmatení, jelikož Mike vypadá spíše jakoby klidně spal. Začnou mít tedy podezření, že v Jerusalem´s Lotu řádí upír.
Prokletí Salemu je napínavá a docela strašidelná knížka. Strašně moc se mi líbila, přečetla jsme ji jedním dechem. Je hezké setkat se zase s klasickými upíry a ne s upíry typu Edward nebo Damon. Určitě doporučuji.

Utrpení mladého WertheraJohann Wolfgang Goethe - Utrpení mladého Werthera (122 stran)
Kniha Utrpení mladého Wethera je psána formou dopisů, které posílá mladý umělec Werther svému příteli Vilémovi. Tráví nějaký čas na venkově, kde se seznámí s dívkou jménem Lotta, a zamiluje se do ní. Dívka je však zasnoubená s Albertem, takže Werther jí svoje city nedá nijak najevo a raději odjede z venkova. Jeho nové zaměstnání ho však ubíjí, ve společnosti tamějších lidí se necítí dobře, a nakonec se rozhodne vrátit zpátky na venkov, zpátky za Lottou. Jeho city k ní se zase vrátí, ale Lotta se už provdala za Alberta, takže se Werther rozhodne pro jediné (podle něj správné) řešení celé situace - sebevražda.
Postava Werthera mi byla docela blízká, je to citlivý mladý muž, který si dokáže všímat těch nejobyčejnějších maličkostí a radovat se z nich, ale je beznadějně zamilovaný. Občas jsme s ním docela soucítila. Vím, jaké to je být do někoho zamilovaný, stále na něho myslet, když večer jdete spát, ráno se probouzíte, pořád ho máte před očima... Ale přišlo mi, že u Werthera to už trochu hraničilo s posedlostí. Každopádně, tato kniha je úžasně dojemné dílo, které se asi nebude líbit úplně všem, ale rozhodně stojí za přečtení. Pro mě je to jedna z nejlepších knížek, co jsem za poslední dobu četla.

Ostrov přeludůEmily Rodda - Ostrov přeludů (142 stran)
Lief, Jasmína a Barda dále pátrají po dalším kousku Pyrranské píšťaly, aby se mohli vydat do Země stínů a osvobodit zde všechny otroky, kteří dříve byli obyvateli Del. Tentokrát se po několika útrapách dostanou až na Ostrov přeludů, kde musí bojovat s nebezpečnými Arachy.
Tyto díly Deltory čtu už jen víceméně z donucení, protože chci vědět, jak sakra nakonec přemůžou Pána stínů pomocí píšťaly xD Nijak mě tato série nezaujala, pořád se do toho nějak nemůžu začíst...

Hry: Salome, Ideální manžel, Jak je důležité mít Filipa
Oscar Wilde - Jak je důležité míti Filipa ( 70 stran)
Filip Worthing přijede do Londýna navštívit svého přítele Algernona Moncriefa a zasnoubí se zde s jeho sestřenicí Gvendolinou. Ta však netuší, že Filip není jeho pravé jméno. Ve skutečnosti se jmenuje Jack a v jeho domě na venkově si všichni myslí, že Filip je jeho mladší bratr. Algernon toto tajemství zná, a tak se vydá na venkov, a pod jménem Filip Worthing se seznámí a zasnoubí s Jackovou schovankou Cecílií. Největší problém nastane, když se obě slečny setkají a zjistí, že obě dvě jsou zasnoubené s mužem jménem Filip Worthing.
Já mám Oscara Wilda ráda, jeho styl psaní se mi moc líbí. Jak je důležité míti Filipa ale asi nenadchne jen tak někoho. V celém příběhu se vlastně nic moc nestane, chybí tam nějaká pořádná akce, stále se tam jen povídá. Ale jak říkám, mně se to líbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suzanne Suzanne | Web | 3. listopadu 2013 v 15:54 | Reagovat

Dobrý výběr knih:) Utrpení mladého Werthera a Jak je důležité míti Filipa jsou klasiky a shodou okolností také mé oblíbené knihy:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama