Student knihomol 2 - listopad

17. prosince 2013 v 18:40 | Lufienne
Za listopad přečteny dvě knížky, 291 stran.Listopad byl docela bídný... Snažila jsem se co nejvíc učit do školy, takže moc času na čtení nebylo...

Jeptiška
Denis Diderot -Jeptiška (164 stran)
Jeptiška je dílo, které je psáno formou dopisů. Je zde zachycen život Zuzany Simoninové, která v šestnácti letech nastoupila do kláštera. Samozřejmě to nebylo její přání, ale z vůle rodičů. Život jeptišky se jí protivý, a tak se snaží zrušit svůj slib a z kláštera odejít. Pořád se jí to ale nedaří, a ještě ke všemu se v klášteře rozkřikne, že je snad posedlá ďáblem, a ostatní jeptišky včetně matky představené ji začnou tyranizovat.
Tohle byla opravdu zajímavá kniha. Pan Diderot vše napsal velmi detailně, skvěle tím zkritizoval tehdejší církev.
Život v klášteře musel být opravdu těžký. Já si sebe sama nedokážu představit na Zuzanině místě...

Život pána prstenů: J.R.R. TolkienMichael Coren - Život pána prstenů: J. R. R. Tolkien (127 stran)
Tento životopis je napsaný velmi poutavě a zajímavě. Velkou výhodou je, že se dá přečíst klidně za jediný večer. Na poměrně malém počtu stránek je zachyceno obrovské množství informací o jednom z nejlepších spisovatelů fantasy literatury vůbec. Je zde popsán celý jeho osobní život, jeho kariéra, jak profesorská, tak spisovatelská, a také se tu dozvíte stručné informace o jeho díle. Vše je doplněno černobílými obrázky, které souvisí s Tolkienovým životem.
Miluju J. R. R. Tolkiena, byl to opravdu chytrý muž s neobyčejnou fantazií. Nikdy nepřestanu obdivovat jeho dílo. Tuhle knihu mám moc ráda, četla jsem ji už několikrát. Líbí se mi, že to není žádné "odborné" čtení.

ROZEČTENO: Stephen King - To
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama