Student knihomol 2 - prosinec

2. ledna 2014 v 22:03 | Lufienne
Za prosinec přečteny dvě knihy, 1 350 stran.Evžen OněginAlexandr Sergejevič Puškin - Evžen Oněgin (290 stran)
Evžen Oněgin je bohatý mladík, který se po smrti svého strýce přestěhuje na venkov. Zde se spřátelí s Vladimírem Lenským, básníkem, který je také znuděný životem ve vyšší společnosti. Tráví spolu téměř každou volnou chvíli. Jednoho dne Lenský přivede Oněgina do domu Larinových, aby mu představil svoji snoubenku Olgu. Její sestra Taťána v Evženovi vidí romantického hrdiny z jejích oblíbených románů a zamiluje se do něj. Rozhodne se projevit mu lásku, ale on ji odmítne.
Třebaže nemám ráda příběhy ve verších, Evžen Oněgin se mi docela líbil. Sice jsem od toho čekala mnohem víc (náš profesor češtiny to totiž strašně vychvaloval), ale i tak je to vážně docela zajímavá kniha. Moc se mi líbí Puškinův styl psaní, přijde mi to takové veselé, s nadsázkou. Jen postava Evžena je mi docela nesympatická. Ikdyž chápu to, že se straní společnosti, ta jeho znuděnost životem je hrozná... Ale to je zkrátka romantismus... Pokud to někdo máte jako povinnou četbu, tak neváhejte. Je to klasika, co určitě za přečtení stojí x)

ToStephen King - To (1 060 stran)
Dějištěm příběhu je městečko Derry. Právě zde dojde každých dvacet sedm let k nějakým podivným událostem, při kterých vždy příjde o život spousta místních dětí. Bill a jeho kamarádi (členové Klubu smolařů) jsou přesvědčení, že za vším stojí jakési tajemné TO, nejčastěji na sebe bere podobu klauna Pennywise, a rozhodnou se TO zastavit. Bohužel se jim to nezdaří, a tak se skoro po třiceti letech vrátí zpátky do Derry a rozhodnou se TO zneškondit doopravdy, už jednou pro vždy.
Jelikož Stephena Kinga přímo zbožňuju, rozhodla jsem se do Toho jít a dala jsem se do čtení takto tlusté knihy. Je pravda, že ze začátku jsem v tom měla trochu zmatek, nějak jsem se ztrácela a pořádně jsem nevěděla, kdo je kdo, a pletla se mi jména. Potom jsem se ale opravdu začetla a všechny Smolaře si oblíbila. Díla pana Kinga vždy zapůsobí na moji psychiku, takže jsem měla hrůzu jít do koupelny a byla jsem pořád vystrašená, nemluvě o mých snech xD. Zkrátka je to opravdu vynikající a zajímavá kniha, kterou by si nikdo z Kingových/hororových fanoušků neměl nechat ujít. Jen mi trochu vadilo, že je tak tlustá. Já nejraději čtu knihy o 400 stranách, tohle bylo na mě opravdu hodně, ale vyplatilo se to. Navíc na tolika stránkách je děj vážně pěkně rozvinutý, kdyby to bylo nějak osekané, nebylo by to ono.

ROZEČTENO: Stephen King - Zhubni
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama