Student knihomol 2 - březen

6. dubna 2014 v 21:45 | Lufienne
Tragedie. Příliš mnoho učení, pak není čas na čtení! Musím se polepšit!

Za březen jsem přečetla dvě knihy, to je 586 stránek.Robert Fulghum - Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce (230 stran)
Tato kniha je plná různých příběhů ze života a krátkých povídek. Nejvíce je tu ale úvah, o nejrůznějších otázkách, autor se tu zabývá i těmi nejobyčejnějšími věcmi, které se ale nakonec ukážou být celkem složité.
Vůbec se mi do téhle knížečky nechtělo, ale řekla jsem si, že když už mi ji Dr Who přinesl, tak že si ji přeci jen přečtu. Příběhy jsou opravdu kraťučké a čtou se moc dobře. Je to něco zcela jiného, než na co jsem zvyklá, nikdy jsme nic podobného nečetla. Bylo to príma oddechové čtení, nejvíce se mi líbil příbeh o pánovi, který si zkrátka přivázal balonky ke svojí židli a vyletěl do vzduchu. Ale nejspíš to není nic pro mně, já mám raději romány, ale některé příběhy mě rozhodně donutily k zamyšlení...

LolitaVladimir Nabokov - Lolita (356 stran)
Příběh vypráví Humbert, který se šíleně zakoukal do dcery svojí paní domácí, Lo. Lolita je ale ještě mladá, je jí asi dvanáct let, jenže Humbert zkrátka zcela propadnul jejímu kouzlu. Stále se snaží být jí na blízku, ale Charlotta chce svoji dceru držet zkrátka a hlavně co nejdál od Humberta. Nakonec díky (ne)šťastné náhodě se Humbertovo přání splní a Lo už bude jen jeho.
Hehe, čekala jsem bůhví co to bude za úchylárnu! Nakonec nic! To mě trošku zklamalo. Ale jinak to bylo docela prima čtení, Humbert je mi sympatický a díky tomu, že mluví francouzsky, jsem si trochu pocvičila svoji fráninu.

ROZEČTENO: J. R. R. Tolkien - Společenstvo prstenu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lywia Lywia | Web | 9. dubna 2014 v 20:06 | Reagovat

Tak na to,že nemáš moc času jsou 2 knížky ještě v pohodě,já pořád louskám Střet králů a ne a ne to dočíst :D Ale mezitím jsem stihla přečíst třetí díl Percyho :D
Lolita...tu má kámoška a zrovna před týdnem jsme se domlouvali,že mi ji půjčí,tak uvidíme :D
No,jak už jsem psala,mě se taky k moc věcem nehodí,ale hlavně že je mám! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama