Červen 2014

Kniha nebo film? - Ten, kdo stojí v koutě

29. června 2014 v 20:58 | Lufienne

Obálka titulu Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutě - Stephen Chbosky

Ten, kdo stojí v koutě je kniha složená z dopisů, které píše šestnáctiletý Charlie. Je nový na střední škole a je z toho trochu nervozní, ale později se spřátelí se Sam a Patrickem a všechno se změní. Popisuje tu svoje zážitky, jak dobré, taky i ty špatné, svoje sny, přání i obavy.

Celou knížečku jsme přečetla jedním dechem. Je napsaná vážně perfektně, čte se skoro sama a hlavně Charlie je moc zajímavý kluk. Trochu mi připomínal Holdena Caulfielda z Kdo chytá v žitě, ale Charlie mi je o něco bližší než Holden. Je trošku zmatený z ostatních lidí, nevyzná se v nich, ale jako Holden je hodně přemýšlivý. Celý jeho příběh mě vážně dostal, ikdyž to samozřejmě není knížka plná nečekaných zvratů a nevím čeho ještě, ale já mám tyhle příběhy ráda. Asi si ji budu muset co nejdřív přečíst znovu, jsem z ní nadšená!

posterCharlieho malá tajemství - Stephen Chbosky

Film, který jsme zkoukla snad ihned po dočtení knížky, byl vlastně úplně stejný. Už jsi to moc nepamatuju, ale mám pocit, že jen ten konec je trochu jiný. Ale líbil se mi, záviděla jsem Charliemu, že má tak príma kamarády.Navíc sountrack byl super, musím si ty písničky najít a postahovat.


Abych to nějak uzavřela, doporučuji film i knížku, která se mi líbila o něco víc. Knížka je knížka, no x)

Mandrage v Boskovicích

29. června 2014 v 13:08 | Lufienne
Ve čtvrtek jsem byla se sestřenkou na koncertě Mandrage v Boskovicích.

Mandrage - oslava konce školního roku v letňáku

Kerrang!'s American Idiot

25. června 2014 v 20:52 | Lufienne
Tohle album coverů vyšlo nedávno v časopise Kerrang!, jelikož American Idiot tento rok slaví celých deset let od vydání.
Příjde mi to jako hrozně zajímavá věc, tak tady je můj názor na jednotlivé songy.


American Idiot (5 Seconds Of Summer) a Jesus of Suburbia (Rise to Remain) zní docela dobře, nevím co k nim říct víc.
Holiday (The Blackout) se mi moc nelíbí, příjde mi, že tam není slyšet ta krásná melodie, kterou Holiday má. Ale ta část " The representative from California has the floor" se mi líbí x)
Boulevard of Broken Dreams (Neck Deep) a Are We the Waiting (You Me At Six)jsou docela fajn. Jen se mi moc nelíbí hlas zpěváka You Me At Six, nevím proč oO
St Jimmy (Bowling For Soup) je podle mně nejlepší z celého alba! Moc se mi líbí ten sound, který tomu BFS dodali. A Jaretův hlas :3
Give Me Novacaine (Escape The Fatea) a She´s a Rebel (Falling In Reverse) jsou dobrý, vlastně docela dost dobrý! x) Ty se povedly.
Ovšem nejvíc jsem se z celého alba těšila na Extraordinary Girl (Frank Iero), ale co z toho Frankie provedl, to je tragedie xD Já ho zbožňuju a vím, že on takové songy prostě dělá, ale tohle fakt zbuchtil.
Letterbomb (LostAlone)se taky docela povedla, ta je pěkná.
Wake Me Up When September Ends (The Defiled) až na ty refrémy, který mi příjdou na ten song až moc tvrdý, je taky moc fajn, to se povedlo. Jejich zpěvák má úžasný hlas.
Homecoming (Lonely The Brave) a Whatshername (New Politics) jsou taky super, zpěvák New Politics má moc pěkný hlas, měla bych si od nich něco poslechnout, zní trochu jako ATL.
Album obsahuje ještě dvě bonusové písničky, Welcome to Paradise (State Champs), tam se mi též líbí hlas zpěváka, a Basket Case (The Swellers), a to moc nemůžu posoudit, protože mi jede jen jeden repráček, takže pořádně nevím, jak to zní xD

Il y a tout ce que vous voulez aux Champs-Élysées ♪ ♫

25. června 2014 v 15:51 | Lufienne
Nějak nemůžu uvěřit tomu, že budou prázdniny. Nepřipadá mi, že už máme zase za sebou celý rok, a nějak si neuvědomuji, že mě čekají celé dva měsíce naprostého volna! Mám toho v plánu tolik, jsem zvědavá, jestli se mi podaří to všechno uskutečnit.

We are free!!

Sing to me a lullaby

16. června 2014 v 19:57 | Lufienne
Huuu, nic se tu nedějeee, nebaví mě být na PC. Poslední dobou jsme nějaká smutná, moje Sluníčko a hvězdičky je ve Švýcarsku, moji spolužáci jsou vocasy a vypadá to, že příští rok, díky změnám v profesorech, kteří nás mají učit, bude snad ještě horší. Yeey.

Ale žijme v barvách duhy!


Please Mr Armstrong

9. června 2014 v 21:56 | Lufienne


If I meet Green Day

4. června 2014 v 22:28 | Lufienne


Dammit

3. června 2014 v 19:59 | Lufienne
Ahahaha, já vím, Knižní výzva se nějak zasekla. Je to tím, že už je skoro konec roku a já chci zachránit co nejvíc známek to jde. Pořád se učím. A když ne, využívám toho, že se teď pořád něco děje, stále nějaké akce. Ve finále jsem buď vyšťavená z učení nebo z ponocování či brzkého vstávání...

Ale jsem docela v pohodě, mám radost, že je všechno tak nějak v klidu (vsaďte cokoli, že jakmile tohle dopíšu, něco se zbuchtí). Naučila jsme se přehlížet věci, co mi vadí a být hlavně sama sebou a brát to, jak to je. A hlavně to chce snahu to všechno jen zlepšovat.

Nevermind, žiju v barvách duhy. Po dlouhé době jsem si koupila něco na sebe, dvoje šíleně krásné šaty, už aby bylo teplo! A na Pomádovském plese jsem vyhrála placičky s Travoltem. A taky se děsně těším na Blink! Huuu.


Mšjte se fajn.
Rage & Love
Lufienne

Student knihomol 2 - květen

1. června 2014 v 18:14 | Lufienne
Za květen jsem přečetla dvě knihy, to je 658 stránek.


Je to bída, ale konec roku se blíží = testy ze všeho, co to jde.

Day 07 - Kniha, ze které umíš recitovat

1. června 2014 v 7:38 | Lufienne

Kytice

Karel Jaromír Erben
(162 stran)


Dnes tu máme další knihu, která patří k českým klasikám. Sbírka balad, Kytice.