Student knihomol 2 - květen

1. června 2014 v 18:14 | Lufienne
Za květen jsem přečetla dvě knihy, to je 658 stránek.


Je to bída, ale konec roku se blíží = testy ze všeho, co to jde.


Pan prstenu 2 Dve veze (John Ronald Reuel Tolkien) [CZ] obalJ. R. R. Tolkien - Dvě věže (316 stran)
Druhý díl trilogie Pán prstenů. Putování Froda a Sama do Mordoru pokračuje, na cestě jim pomáhá proradný Glum. Smíšek a Pipin se setkají s Enty, Aragorn, Legolas a Gimli bojují po boku Gandalfa a Théodena proti vojsku skřetů z Železného pasu.
Nějak nevím co napsat, tohle dílo je zkrátka dokonalé a všichni ho znají. Snad jen dodám, že jsem tentokrát zkusila malý experiment. Knížka je rozdělená na dvě knihy, jedna se věnuje Společenstvu a ta druhá putování Froda a Sama. Já to tentokrát zkusila číst na přeskáčku, jedno to a jedno to, a přišlo mi to lepší xD

Stephen King - Za soumraku (342 stran)
Za soumraku je sbírka třinácti povídek. Já mám Kinga moc ráda, ale dávám přednost jeho klasickým hororům než povídkám. Víc se bojím, když čtu celou knihu, ne jen krátký příběh. Ale i přes to jsem si v této knize našla pár favoritů.
Když to vezmu od začátku, tak hned Willa se mi docela líbila. Příjde mi hrozně roztomilé, když někdo umře a neví o tom. Stejně jako v Beetlejuice od Tima Burtona. Dále Utíkej, Káčo, utíkej, z toho jsem byla opravdu vyděšená. Zaujaly mě i povídky Věci, které po nich zůstaly a Maturitní odpoledne. Nejlepší byl ale asi Pekelný kocour, já kočky miluju a tento příběh byl vážně bašta! Ještě bych chtěla upozornit na poslední povídku, V úzkých, která byla opravdu extrémně nechutná! Sám King uznal, že při psaní znechutil i sám sebe. (No.. Jen trochu.) A to už je co říct!

ROZEČTENO:
Pierre Petitfils - Varlaine
Ladislav Fuks - Spalovač mrtvol
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama