Červenec 2014

#100HappyDays

31. července 2014 v 10:39 | Lufienne
Už ani nevím, kde jsem na to přišla, ale jedná se o takový projekt, kdy po celých 100 dní zveřejňujete na nějaké sociální síti, kterou si vyberete, fotky věcí, které vás ten den udělaly šťastnými.


Prý 71% lidí, co tuto výzvu dělali, neuspěli kvůli nedostatku času. Toho se taky obávám, ale budu se snažit, abych to dokázala. Je přeci krásné, když si uvědomíte ty maličkosti, které vám dělají radost.


Začnu zítra, 1. srpna, to znamená, že moje výzva skončí 8. října 2014. Do té doby budu každý den zveřejňovat fotky na svém twitteru. Sem na blog budu tyto snímky přidávat asi jednou za čtrnáct dní, jen takový souhr, možná tam ani nebudu dávat všechny fotky. No uvidíme, uvidíme.

Kdyby se chtěl někdo přidat, nebo se dozvědět o tomto projektu víc, podívejte se na stránky www.100happyday.com/cz.

Pětistovka je jen číslo

29. července 2014 v 17:37 | Lufienne
Připojila jsem se do dalšího projektu. Trvá celé prázdniny a jmenuje se Pětistovka je jen číslo. Vymyslela ho blogerka laurdes.

00005

DIY Tardis

24. července 2014 v 22:32 | Lufienne
Stačí jen vytisknout, vystříhnout a složit... I já to zvládla, ale výsledek teda není nic moc xD Tyhle věci mi nejdou...


Ebay typy

22. července 2014 v 10:39 | Lufienne
Není to moc dlouho, co jsem si založila účet na Ebay. Bylo to hlavně proto, že ráda nakupuju a nemám moc peněz a na ebay se dá sehnat snad všechno hodně levně a co je nejlepší, u některých věcí se nemusí platit poštovné.


Mám tu pro vás pár typů na několik věcí, které jsem si koupila a jsou vážně prima, nerozpadli se a za ty peníze... No nekupte to! xD Btw, u ničeho se neplatí poštovné.

The Sims 4

17. července 2014 v 10:39 | Lufienne
Nevím jak vy, ale já strašně ráda hraju The Sims. Sice se snažím to moc nehrát, protože mi to příjde jako hrozná ztráta času, ale někdy si zkrátka nemůžu pomoct! I teď mám ohromnou chuť začít stavět nové sousedství, ale držím se, nechci promarnit tak drahocenný čas. (Preventivně jsem si celou hru odinstalovala, jinak bych to asi nedala xD)

Nedávno jsem se ale dozvěděla, že má vyjít další pokračování, už čtyřka! A vypadá parádně! Fakt skvěle. V tom případě jdou všechny moje hlopoupé kecy o ztrátě času stranou a nedočkavě očekávám 4. září, kdy tahle novinka konečně výjde. Moc se na ni těším. Z The Sims 3 jsem moc nadšená nebyla, ale čtyřka mi nějakým způsobem připomíná The Sims 2, což bylo podle mně nejlepší Sims. No uvidíme, uvidíme.


Kniha nebo film? - Máj a Kytice

15. července 2014 v 18:10 | Lufienne

Máj

poster

Děj Máje zná asi každý. Máj je příběh mladého Viléma, který nevědomky zabije svého otce, když zjistí, že svedl jeho milou, Jarmilu. Za tento čin je odsouzen k smrti.

Jak už jsem psala, Máj mě nijak neoslovil. Stejně tak to bylo s filmem. Je sice hezké, že tam uvidíte asi milionkárt nahou holku, že Vilém je vážně fešák a ty krásné pohledy na krajinu... Ale to je asi tak vše. Kdybych nečetla tu báseň, asi bych nepoznala, o co tam vlastně jde. Navíc výběr hudby, to bylo fakt něco. I přes to, že sountrack se mi docela líbí, navíc Support Lesbiens mám ráda, ale příjde mi, že se to k takovému filmu zkrátka nehodí.


Prázdninový knihomol 2

10. července 2014 v 10:39 | Lufienne
Jelikož nevím, jestli bude probíhat další rok Prázdninového knihomola na blogu Mezi nebem a peklem, udělám si tento projekt sama. Oproti minulému roku nebudu přidávat seznam knih za týden, ale za měsíc, jako klasicky. V září bude samozřejmě celkové vyhodnocení.

To je asi tak všechno, jestli se chcete někdo zapojit, dejme mi vědět, ráda se kouknu, kdo co čte.


EDIT (29.7. 2014, 22:17): Na blogu Mezi nebem a peklem tento projekt opět probíhá, takže se připojím tam x)


Student knihomol 2 - vyhodnocení

8. července 2014 v 10:39 | Lufienne
Za školní rok jsem přečetla 35 knih, to je 8 413 stran.


Ale jo, je to docela dobrý výkon. Ale i tak mi to příjde hrozně málo xD Nevím proč. Ale četla jsem si vlastním tempem, a když uvážím, kolik času jsem místo čtení věnovala škole, tak myslím, že to není vůbec špatné.

Tady je takové malé shrnutí...

Nejtlustější kniha: Stephen King - To (1 060 stran)
Knížka, díky které jsem se bála chodit do koupelny. Těch tisíc stran ale stálo za to!

Skvělá báseň o Démonovi, který se zamiluje do smrtelné dívky.

Dokonalá knížka. Musím si ji přečíst znovu a znovu. Příběh Charlieho, který je tak trochu jiný, než ostatní.

Největší zklamání: Karel Hynek Mácha - Máj
Jeden z největších klenotů české literatury. Pff, jo, to určitě.

Doporučuji:

Kouzelná knihovnička - červenec 2014

6. července 2014 v 10:39 | Lufienne

Kouzelná knihovnička je projekt, který vymyslela blogerka Abys. Vše se dozvíte na jejím blogu.
Ve zktratce jde o to, že si jednou za čas vyfotíte svoji knihovnu a porovnáte, jak se časem změnila. Jestli třeba přibyly nové kousky, nebo naopak, jestli jste některé vyřadili. Nebo jen nepatrná změna, když svoji knihovničku jen trochu přeskládáte.

Já za ten půlrok knihovnu přeskládala nesčetněkrát, dokonce jsem ji i dvakrát přestěhovala. Nakonec jsem svoje knížky zaparkovala do jedné z poliček v mojí vestavěné skříni. Protože mi jich ale hooodně přibylo, vůbec tam nemají pohodlí, jsou na sobě moc namačkané atd. Bohužel, nemám je kam jinam dát. Jednou si na ně pořídím krásnou knihovnu, to slibuju.


Les vacances

4. července 2014 v 18:34 | Lufienne
Před chvílí jsem si uvědomila dvě věci - první týden prázdnin už je za námi a já sem v poslední době nepíšu ty hloupé vykecávací články o ničem. Pojďme to změnit.

Ronnie je kouzelný :3

Student knihomol 2 - červen

3. července 2014 v 22:20 | Lufienne
Za červen jsem přečetla šest knížek, to je 1 287 stránek.