Kniha nebo film? - Máj a Kytice

15. července 2014 v 18:10 | Lufienne

Máj

poster

Děj Máje zná asi každý. Máj je příběh mladého Viléma, který nevědomky zabije svého otce, když zjistí, že svedl jeho milou, Jarmilu. Za tento čin je odsouzen k smrti.

Jak už jsem psala, Máj mě nijak neoslovil. Stejně tak to bylo s filmem. Je sice hezké, že tam uvidíte asi milionkárt nahou holku, že Vilém je vážně fešák a ty krásné pohledy na krajinu... Ale to je asi tak vše. Kdybych nečetla tu báseň, asi bych nepoznala, o co tam vlastně jde. Navíc výběr hudby, to bylo fakt něco. I přes to, že sountrack se mi docela líbí, navíc Support Lesbiens mám ráda, ale příjde mi, že se to k takovému filmu zkrátka nehodí.
Kytice


Kytice - soubor třinácti balad. Najdeme zde básně jako Polednice, Svatební košile, Zlatý kolovrat nebo Vodník.

Kytice je todle mně docela zdařilá. Sice tam neuvidíte všech třináct balad, ale myslím, že vybraných sedm je zpracovaných opravdu dobře, vystihují ten pohádkový a strašidelný nádech celého díla, moc se mi to líbí. Opět moje nejoblíbenější je Svatební košile. Karel Roden je prostě perfektní a jak ten umrlec křupe aaaa... A nebo Dceřina kletba. Oh lala. Tu ženskou jsem měla předc očima celý den. Šílené.


Kytice

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama