Kouzelná knihovnička - červenec 2014

6. července 2014 v 10:39 | Lufienne

Kouzelná knihovnička je projekt, který vymyslela blogerka Abys. Vše se dozvíte na jejím blogu.
Ve zktratce jde o to, že si jednou za čas vyfotíte svoji knihovnu a porovnáte, jak se časem změnila. Jestli třeba přibyly nové kousky, nebo naopak, jestli jste některé vyřadili. Nebo jen nepatrná změna, když svoji knihovničku jen trochu přeskládáte.

Já za ten půlrok knihovnu přeskládala nesčetněkrát, dokonce jsem ji i dvakrát přestěhovala. Nakonec jsem svoje knížky zaparkovala do jedné z poliček v mojí vestavěné skříni. Protože mi jich ale hooodně přibylo, vůbec tam nemají pohodlí, jsou na sobě moc namačkané atd. Bohužel, nemám je kam jinam dát. Jednou si na ně pořídím krásnou knihovnu, to slibuju.Většinu knížek jsem pořídila v Levných knihách nebo přes internet. Některé jsem koupila na výprodeji u nás v knihovně a jiné jsem zase vyhrabala u babičky. Každopádně cena skoro nikdy nepřesáhla 100 Kč. No co, jsem chudý student. Ale mám hroznou radost, že se mi moje knihovnička tak rozrostla.

Tady je seznam mých přírůstků:
J. R. R. Tolkien - Společenstvo prstenu
J. R. R. Tolkien - Dvě věže
J. R. R. Tolkien - Návrat krále - Co k tomu říct, prostě Tolkien ♥ Mám radost, že mám doma celou trilogii. Je moje, jen moje ♥
Michail Jurjevič Lermontov - Démon - Okouzlující příběh. V knihovně nebyl k nalezení, tak jsem si ho koupila!
Chris Bunch - Bouře křídel - Nějaká fantasy kniha, ještě jsem ji nečetla. Ale je o dracích, tak se na ni těším.
Oscar Wilde - Moudrost a vtip Oscara Wildea - Miluju Oscara Wildea a jeho smysl pro humor. Super knížka.
Allan Zola Kronzek, Elizabeth Kronzek - Škola čarodějů - Průvodce magickým světem Harryho Pottera - Tohle jsem taky ještě nečetla, ale bylo to levné a o Harry Potterovi. No nekupte to.
Ira Levin - Rosemary má děťátko - Báječná knížka, čte se naprosto skvěle. Doporučuji všem.
Oscar Wilde - Lady Fuckingham - Tuhle knížečku s velmi zajímavým obalem jsem ještě nečetla. Vzdala jsem to. Bylo to na mě moc! Ale jednou se odhodlám a dám to!
Jane Austen - Rozum a cit - Též jsem ji ještě nečetla, mám ji z výprodeje v knihovně. Ale je to známá knížka a moje matička má Jane Austen ráda, tak uvidíme.
Shaun Hutson - Zabiják - Můj ocko chtěl nějakou detektivku, tak jsem mu koupila ve výprodeji tohle. Prý je to něco strašně drsného. Těším se na to.
Victor Hugo - Dělníci moře - Od Victora Huga jsem ještě nic nečetla, ale je to klasický francouzský autor, tak jsem si to koupila a uvidím, třeba se mi zalíbí.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Zločin a trest - Ruský romantismum mám moc ráda. Teď jsem to začala číst a vypadá to dobře, tak uvidíme.
Lev Nikolajevič Tolstoj - Vojna a mír 1, 2, 3 - Ruský romantismus, opět. Navíc tady je ještě Napoleon x) Jen mě štve, že ten poslední díl neměli! Dohání mě to k šílenství, že nemám celý komplet.
Ernest Hemingway - Povídky - Ani od Hemingwaye jsem ještě nic nečetla, ale jinak by to zbytečně leželo u babičky, tak jsem to chtěla zkusit.
Ladislav Alster - Chci hrát šachy - Nedávno jsme s Prdelou začali hrát šachy a protože mně to tak trošku nejde, koupil mi moje Sluníčko a hvězdičky ve výprodeji tuhle knížku. Ještě jsem na ni nesáhla xD
Tolkien - Kniha kvízů - Skvělá knížečka plná záludných otázek ze světa Tolkiena. Pokaždé, když ji otevřu, skvěle se přesvědčím, kolik toho o Tolkienově díle ještě nevím.
Petr Kotol - Rabit- cesta někam a zase zptáky - Nějaká parodie na Hobita. Uvidíme, co to bude.


Dále mám v knihovně i dva slovníky, jeden anglický a jeden ruský, ale protože jsou šíleně velké, zastrčila jsem je za ostatní knížky. Ještě se mi tam válí Ruština nejen pro samouky a ten komínek knížek napravo, to jsou kusy, které jsem si přivezla od babičky a zatím ještě nevím, co s nimi, takže o nich kdyžtak napíšu až v lednu. Hned vedle nich jsou sešity do češtiny, ze kterých čerpám inspiraci ke čtení, a nějaké záložky. No a Stephen King je půjčený z knihovny.

Pár knížek jsem v době focení neměla u sebe, protože jsem je popůjčovala. Jde o Rozum a cit, Zabijáka, Kytici/Máj, Cantervillské strašidlo a Zločin a trest. A ještě nějaké hororové povídky, ale ty jsou nové a už ani přesně nevím, o co se jedná. Takže to taky necháme až na leden.

Inu, to je asi všechno. Už jsem zvědavá, jak se mi za půl roku knihovnička zase změní. Nebo spíš kam všechny ty knížky začnu dávat xD

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 6. července 2014 v 10:55 | Reagovat

pekna :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama