Hrady.cz - Veveří 2014

19. srpna 2014 v 10:39 | Lufienne
Tak jako každý rok, i letos jsem navštívila festival Hrady.cz.Tento rok jsme měli lístky i na pátek.
Nejdříve jsme postavili stan, to trvalo nejmíň hodinu, protože najít nějaké docela rovné místečko na poli, kde jsou vyježděné stopy od traktorů, to je docela nadlický výkon! xD


Přeci jen jsme ale stihli i Sto zvířat, kteří vystupovali jako první. Já je nemám ráda, nevím proč, jejich hudba se mi nelíbí.

Potom byli na řade Portless. Support Lesbiens jsem poslouchala s bráchem už jako malá a mám je moc ráda. Kryštof Michal má skvělý hlas, už jsem ho několikrát naživo slyšela, ale až teď mě úplně okouzlil. Ten jeho hlas! Navíc mi je šíleně sympatický a byl milý a veselý. Navíc je fajn, že ikdyž zpívá anglicky, je mu docela dobře rozumět. Pro mě bylo vystoupení Portless asi nejlepší z celého festivalu, jejich písničky si teď pouštím pořád a pokukuju po nejbližším koncertě. Chci je vidět znovu!
Dále bylo na programu vyhlášení nejhezčí karnevalové masky. Některé převleky byly vážně super a origiální. Nejvíc se mi líbit Pan potápěč, který za svůj kostým získal soudeček piva. A Kapitán byl fakt super, měl bašta vousy :3

A v jedenáct přišel hřeb večera, kvůli kterému zde vlastně všichni přišli už v pátek - Horkýže slíže. Parádní kapela, jsou skvělí! Tolik energie, co mají, to nemá snad nikdo. Jsou to veselí hlapíci s neskutečným smyslem pro humor. Co dodat, hráli prostě úžasně.Potom se všichni rozutekli buď domů nebo do stanů. Pro mě bylo přenocování tragedie, protože jsem se tři dny předtím pořádně nevyspala, a ani na té hrbolaté zemi to nebylo nic moc, takže jsem v sobotu byla úplně mimo. Ospalá, bolela mě hlava a v krku (to je z toho ječení), neslyšela jsem na levé ucho (příští rok bych měla stát pořád pod tou jednou stranou podia, musím to střídat) a ještě ke všemu do toho začal ten můj žaludek...


Ale přece jen jsem se překonala a šli jsme hned na první sobotní kapelu, Abraxas. Moc je neznám, až na Karel drogy nebere, ale čekala jsem, že to bude horší. Koneckonců, hráli jen půl hodiny, tak se to dalo.


Hned po nich se na podiu objevili No name. Jejich zpěvák je sympaťák a příjde mi, že je pořád veselý. Ale moc jsme si jejich koncert neužili, jelikož bylo šílené vedro a mně se udělalo špatně, tak jsme si šli koupit pití a někam si sednout.


Po nich vystoupili Monkey Business. To je pro mně stejné, jako Sto zvířat. Jejich hudba se mi prostě nelíbí. Všdchno mi to příjde tak nějak stejné. Ale Matěj Rupert je super, ve skautském oblečku mu to slušelo xD Je to šílenec, ale je skvělý.Na vedlejším podiu se potom objevili Rybičky 48. Ty já neposlouchám, ale chtěla jsem je slyšet. Myslela jsem si, že jsem na ně zbytečně moc zlá, že je třeba jen náhoda, že se jejich songy tak často podobají písničkám od Blink 182 a od Bowling for Soup. Ale ukázalo se, že Rybičky jsou jen kopíráci kopíráčtí. Naštvali mě. Jako znělo to super, úderný punk rock, tak jak to mám ráda, jenže nebyla písnička, kde by nebylo něco ukradeného od Blink. Se sestřenkou jsme tam jen stáli a říkali si: ,,Hey, tohle znám, nejsou to Blink? A tohle zase zní jako Avril Lavigne!" Když jsmeale v jedné písničce jasně rozeznaly Smells Like Teen Spirit, odešly jsme. To fakt ne jako... Hlupáci bralovští!
Potom přišla na řadu skupina Olympic. Některé jejich písničky zpíváme ve škole a jsou docela fajn. Ale jsem ráda, že jsem je slyšela, přeci jen je to jedna z nejznámějších českých kapel. Ale asi v půlce koncertu jsme odešli, protože začínala bouřka.


Ta trvala přes celé vystoupení Bena Cristovao. Vůbec mi nevadí, že jsme celou tu hodinu proseděli v autě, protože se to stejnak poslouchat nedalo.

Přestalo pršet a začal Divokej Bill. Znám jen pár písniček, ale vždycky si je ráda poslechnu. S bráchem jsme je poslouchali jako malí, takže je to pro mě jako návrat do školky xD Ne fakt, byli skvělí x)Potom jsme si šli prohlédnout hrad, protože vystupoval Rytmus. Hudba hrozná a ošklivé, sprosté a rasistické texty. Nechápu, koho napadlo pozvat zrovna HO a takový festival.


Potom přišla hodina utrpení = Tomáš Klus. Vůbec nechápu, co na něm všichni vidí oO Zpívá strašně a ještě ke všemu ty jeho kecy... Příšerné. Vážně ho nemám ráda. Nemůžu ho ani vidět, natož slyšet...

Po té tragedii jsem se už nahrnula k velkému podiu, zatímco na tom malém hráli Hentai Corporation. Moc je neznám, ale ráda bych si je poslechla, jenže já prostě musela být u toho druhého podia, takže jsem neslyšela ani Ň. Tak třeba někdy jindy...

A pak konečně přišli Mandrage <3 Huuu. Už jsem je viděla po desáté, miluju je <3 Hráli skvěle, jako vždy. Jen by mohli ubrat těch nových songů, chápu, že se s nimi chtějí pochlubit a propagovat nové album, ale moc lidí ty songy nezná a tak to bylo takové... No, trochu ospalé, nebo jak to říct. Ale mají moc hezkou tu světelnou show, ta byla bašta. Ale nejvíc jsem nemohla z Franty, měl by si pořídit větší kalhoty, protože mu pořád leze zadek! xD I Coopi už mu tam strkal basu xD No a nejkouzelnější byl samozřejmě Pepa <3


Po Mandrage přišel na řadu Visací zámek. Byli skvělí, nečekaně, nechyběla ani rozcvička xD Ale snad až na ty dvě novinky z chystaného alba snad hráli úplně stejný setlist, jako minulý rok xD Ale na tom vlastně nesejde, bylo to super, i ty jejich novinky se mi moc líbily.

Jako posledí hráli Chinaski. Na ty jsem se těšila, ale naši zaveleli, že se jede domů, tak se jelo. Slyšela jsem asi jen tři songy. Snad si je poslechnu někdy příště x)

Tak celkově to byl letos docela slabý ročník. Pozitivní bylo akorát to, že teď nemůžu přestat poslouchat Support Lesbiens a že Mandrage byli bašta. Rytmus a Ben se tam vůbec nehodili a klidně mohli vynechat i Klusa a Rybičky 48, ti mě jenom nazlobili. A nejvíc mě štve, že jsem se celou dobu těšila na Vypsanou fiXu, která tam nakonec ani nebyla. O Michalovi Hrůzovi ani nemluvím...

Ale žijme v barvách duhy, třeba se to příští rok vyvede lépe.


Z fesťáku jsem si domů přinesla podpis od Kryštofa Michala z Portless a náramek Mandrage, který na konci jejich vystoupení házeli do davu. Huuu x)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 damn-girl damn-girl | Web | 21. srpna 2014 v 16:58 | Reagovat

Já mám ráda Kluse, je to písničkář a ty jeho řeči musí člověk chápat. A že on zpívá špatně? Eh, to nechápu. Zpívá dobře, nená falešnej... jen asi zpívá zrovna styl, který ty nemusíš.

2 lufi-peace lufi-peace | E-mail | Web | 24. srpna 2014 v 19:29 | Reagovat

[1]: Nevím, mně příjde, že vykládá jen samá kliše. A v hodně článcích jsem četla, že ho všichni učitelé zpěvu od zpívání odrazovali, tak nevím no xD Asi věděli proč xD. Ale jako v pohodě, ať si každý poslouchá, co chce, jen je to pro mě nepochopitelné, co na něm všichni vidí oO A navíc je mi vážně nesympatický, tak jsem na něj možná zbytečně moc zlá... Ale fakt ho nemám ráda xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama