Prázdninový knihomol 2 - srpen

2. září 2014 v 21:58 | Lufienne
Za srpen jsem přečetla tři knih, to je 617 stránek.Emily Roddaová - Dračí hnízdo (167 stran)
Další pokračování Deltory. Pán stínů už pro Deltoru není nebezpečný, ale pořád se jí nějak nedaří. Pole zejí prázdnotou a spousta lidí hladoví. Lief, Barda a Jasmína zjistí, že za to mohou Čtyři sestry, další temná ,,zbraň" Pána stínů, které jsou ukryté na různých místech v Deltoře. Naši přátelé se tedy opět vydávají na cestu, aby Sestry zničili a zachránili tak svůj lid.
Jsem ráda, že už je to poslední řada Deltory. Nevím, proč to pořád čtu, když mě to nebaví?! xD Ale tohle bylo docela fajn, jsou tak draci, tak je to o něco zaujímavější. Vlastně jo, bylo to super.

Lisa Rogaková - Stephen King: Mistr strachu (388 stran)
Životopis toho nejlepšího autora hororů, co znám. Kniha mapuje život Stephena Kinga od narození až po rok 2008. Dozvíte se zde spoustu informací o jeho osobním životě i jeho díle.
Tato kniha je opravdu hodně čtivá, přečetla jsem ji hned. Je vážně zajímavá a plná nevšedních historek. Stephen King je fakt super chlap. Dozvěděla jsem se o něm tolik informací a tak nějak si uvědomila, že je to asi jiný člověk, něž za jakého jsem ho dosud měla. Inu, knížku bych doporučila všem jeho milovníkům, je fakt báječná.

Franz Kafka - Proměna (62 stran)
Řehoř Samsa se jednoho dne vzbudí a zjistí, že je z něj brouk. Ten fakt samotný mu nejspíš nijak moc nevadí, jde mu jen o to, aby se v čas dostal do práce. To se mu bohužel nedaří, jelikož se nemůže zvednou ani z postele a dojít ke dveřím, za kterými už na něj čeká jeho rodina i jeho šéf. Co si o něm pomyslí, až zjistí, že se proměnil v brouka?
Naše nová profesorka češtiny říkala, že je to hodně těžké a složité čtení. Já tedy nevím, četlo se mi to dobře a docela se mi to líbilo. Možná mi něco uniká nebo tak, ale přišlo mi to jako zajímavá povídka. Jen ke konci to bylo vážně smutné, bylo mi Řehoře líto...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama