Říjen 2014

PORTLESS - Hero (překlad)

30. října 2014 v 23:32 | Lufienne
Po dlouhé době jsem se dala do překladu. Tohle je můj vůbec první překlad nějaké písničky od Portless x)


New In - září 2014

28. října 2014 v 10:39 | Lufienne
V poslední době nakupuju hodně kosmetiky a tak nějak se o tyhle věci zajímám a baví mě to, takže jsem se rozhodla, že každý měsíc budu dělat new in. Díky tomu budu mít i trošku přehled, kolik za tyhle hlouposti měsíčně utratím xD


#100HappyDays - 10.10. - 23.10.

24. října 2014 v 22:33 | Lufienne
Všechny fotky jsou z mého twitteru.


Dvakrát zachráněné dítě

23. října 2014 v 20:12 | Lufienne
Asi před dvěma týdny jsem byla u nás v BK v kině na přednášce s názvem Thomas Graumann - Dvakrát zachráněné dítě.Kniha nebo film? - Rosemary má děťátko

22. října 2014 v 0:50 | Lufienne

Rosemary má děťátko - Ira Levin

Mladí manželé Rosemary a Guy se přestěhují do starého bytového domu, před kterým je jejich přítel Hutch varoval. Prý se tu v minulosti odehrálo několik ne příliš pěkných událostí. Manželé na něj ale nedají, rychle se zabydlí a spřátelí se se sousedy Castevetovými. Zanedlouho Rosemary otěhotní. Má z toho obrovskou radost, ale její těhotenství provázejí opravdu silné bolesti a různé komplikace. Teprve až Hutch zemře a odkáže jí knihu o čarodějnictví si Rosemary uvědomí, že tu něco nehraje.

Rosemary má děťátko jsem kdysi viděla jako film a když jsem narazila na knihu, neváhala jsem. Je opravdu čtivá, čte se vážně moc dobře. Navíc příběh je poutavý a musím se přiznat, že jsem byla místy docela vystrašená xD Rozhodně ji všem doporučuji, myslím, že by se mohla líbit.

posterRosemary má děťátko - Roman Polanski (83%)

Jak jsem psala výše, film už jsem kdysi viděla. Teď ho ale konečně můžu opravdu posoudit, když už jsem četla knížku.

Roman Polanski je podle mně skvělý režisér a tento film se mu opravdu povedl. Všechno je úplně přesně podle knížky. Guy je mi úplně šílěně protivný, ale to jsem tak měla i v knížce xD Nějak nevím, co k tomu víc dodat, zkrátka skvělý film natočený podle skvělé knížky.


Kniha nebo film? - Spalovač mrtvol

19. října 2014 v 22:58 | Lufienne

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvol - Ladislav Fuks

Hlavní postavou je pan Kopfrkingl, který pracuje v krematoriu. Je to v podstatě zásadový člověk, který žije celkem v poklidu se svojí rodinou, s manželkou a dvěma dětmi. Jenže časem začne uznávat nacistické myšlení, které u něj vzbuzuje jeho přítel Willi, a zabije svoji manželku, poloviční židovku, a potom i svého syna.

Celou dobu, co jsem to četla, mi přišlo, že pan Kopfrkingl pořád dokola opakuje to stejné. Stále jen dokola a dokola. Dohromady se tam nic nestalo. Až posledních asi 40 stránek to začalo být opravdu zajímavé. Ten konec byl vážně dobrý, ale jinak nic moc. Každopádně ale jako celek se mi knížka líbila.

Spalovač mrtvol - Juraj Herz (89%)

Myslím, že je film hodně podobný knížce. Proto mi přišel docela zdlouhavý, že se tam nic moc celou dobu neděje. Ale strašně moc se mi líbí, jakým stylem je to natočené. Bylo to docela strašidelné... Ale nejlepší je tam Vladimír Menšík xD

Řekla bych, že knížka i film jsou na stejné úrovni. Za mě ale asi vyhrává film, hlavně kvůli tomu provedení a velmi nevšedním záběrům.

Stýská se mi po Pardubicích

16. října 2014 v 10:39 | Lufienne
O letních prázdninách jsem byla s mým Sun and Stars u jeho příbuzných na Domažlicku. Byl to snad ten nejlepší týden za ty celé dva měsíce. Ale o tom teď psát nechci.

Cestou domů jsme se zastavili v Pardubicích. Chtěla jsem se tam podívat od té doby, co poslouchám Vypsanou fixu. Celý rok jsem se tam těšila! Když jsme tam konečně vystoupila na nádraží, měla jsem ohromně dobrou náladu a vlastně celý ten den jsem byla neskutečně šťastná. To město mě strašně moc oslovilo, nevím proč, nevím, co se mi tam tak líbilo. Prochodili jsme toho docela dost, ale pořád je co objevovat. Nemůžu na Pardubice přestat myslet a chci se tam co nejdříve vrátit!

Dneska v geografii se mi po nich nějak zastesklo, proto sem přidávám pár foteček x)


Exkurze do Olomouce

14. října 2014 v 10:39 | Lufienne
Začátkem října jsme se školou byli na exkurzi v Olomouci. Je to docela pěkné město, ale něčím mi pořád připomínalo Prahu, vůbec nevím čím xD A mají tam dost zvláštní sochy xD Navíc nám nevyšlo počasí a skoro celý den pršelo, ale to tak bývá vždycky, když někam jedeme s naší třídní xD

Navštívili jsme katedrálu svatého Václava a arcibiskupství a potom jsme měli prohlídku města. Bylo to docela zajímavé, ale nejvíc se mi stejně líbil kostel svatého Michala, ten byl vážně překrásný! Byla jsme tím místem úplně omámená oO

No, tady je pár nic moc fotek... Už bych vážně chtěla nový foťák xD


Green Day do Síně slávy a Treho svatba

12. října 2014 v 20:37 | Lufienne
Po dlouhé době sem přidám něco málo o Green Day x)

Uběhlo už totiž celých 25 let od vydání jejich prvního alba, takže jsou konečně nominováni do Rock and Rollové síně slávy! Určitě by si tam něaké místečko zasloužili, tak pro ně hlasujte TADY! Spolu s nimi je nominovaných spousta rockových velikánů, jako jsou Lou Reed, Joan Jett, Sting a nebo Nine Inch Nails, tak snad bude štěstí stát při Green Day... x)


#100HappyDays - 26.9. - 9.10.

9. října 2014 v 17:22 | Lufienne
Všechny fotky jsou z mého twitteru.


Portless na Meet Czech Design

7. října 2014 v 10:39 | Lufienne
Sobota byla konečně ten den, na který jsem se asi tři týdny těšila. Konečně jsem zase viděla skupinu Portless ♥
Zamilovala jsem se do nich o prázdninách na Hradech, za tu dobu jsem naposlouchala jejich písničky a zamilovala jsem se do nich ještě víc! V sobotu měli vystoupení v Brně na akci zvané Meet Czech Design, která je alepoň prodle mě určená asi vážně hlavně jen pro lidi, co se v tomto vyžívají. Mně tato výstava absolutně nic neřekla a v podstatě jsem asi ani nepochopila, o co tam vlastně jde. Nevermore.


Insomnia

6. října 2014 v 21:54 | Lufienne
Huu, huuu, dlouho jsem tu neměla nějaký kecací článek...
V poslední době je toto na mě nějak moc. Problémy doma, škola, brigády a do toho se snažím nějak najít trochu času na věci, co mě baví - kamarádi, knížky a psaní.

Student knihomol 3 - září

4. října 2014 v 16:47 | Lufienne
Za září jsem přečetla tři knih, to je 857 stránek.


Back to school - Brno 2014

2. října 2014 v 10:39 | Lufienne
V úterý večer jsem si na chvíli zajela do Brna, kde probíhala akce Back to School. Program tam byl celý den, já ale chtěla slyšet jen Chinaski.