Kniha nebo film? - Rosemary má děťátko

22. října 2014 v 0:50 | Lufienne

Rosemary má děťátko - Ira Levin

Mladí manželé Rosemary a Guy se přestěhují do starého bytového domu, před kterým je jejich přítel Hutch varoval. Prý se tu v minulosti odehrálo několik ne příliš pěkných událostí. Manželé na něj ale nedají, rychle se zabydlí a spřátelí se se sousedy Castevetovými. Zanedlouho Rosemary otěhotní. Má z toho obrovskou radost, ale její těhotenství provázejí opravdu silné bolesti a různé komplikace. Teprve až Hutch zemře a odkáže jí knihu o čarodějnictví si Rosemary uvědomí, že tu něco nehraje.

Rosemary má děťátko jsem kdysi viděla jako film a když jsem narazila na knihu, neváhala jsem. Je opravdu čtivá, čte se vážně moc dobře. Navíc příběh je poutavý a musím se přiznat, že jsem byla místy docela vystrašená xD Rozhodně ji všem doporučuji, myslím, že by se mohla líbit.

posterRosemary má děťátko - Roman Polanski (83%)

Jak jsem psala výše, film už jsem kdysi viděla. Teď ho ale konečně můžu opravdu posoudit, když už jsem četla knížku.

Roman Polanski je podle mně skvělý režisér a tento film se mu opravdu povedl. Všechno je úplně přesně podle knížky. Guy je mi úplně šílěně protivný, ale to jsem tak měla i v knížce xD Nějak nevím, co k tomu víc dodat, zkrátka skvělý film natočený podle skvělé knížky.Jak jsem psala, je docela jedno, jestli si přečtete knížku, nebo mrknete na film, je to podle mně opravdu skoro stejné, ale já i tak preferuji knihu. Nečekaně xD Bála jsem se u ní trochu víc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama