Listopad 2014

Vše nejlepší, Vypsaná fixo!

29. listopadu 2014 v 10:39 | Lufienne
Kapela Vypsaná fixa letos slaví 20 let své existence a já si nemohla nechat ujít příležitost a přišla jsem jim popřát vše nejlepší ve středu na brněnskou Flédu.


Musím se přiznat, že jsem z toho měla trochu obavy. Na Flédě jsem sice ještě nikdy nebyla, ale dost dobře znám všechny ty historky, že když je plná (fixa totiž měla vyprodáno) není tam skoro žádný vzduch, a na to jsem v poslední době nějaká háklivá... Navíc vím, jak probíhají fixí koncerty, takže jsem se viděla někde unášená kotlem za absolutního nepřístupu vzduchu a s šíleným pocitem, že co nevidět omdlím. Nic z toho se ale naštěstí nestalo x)))

M&M - říjen 2014

27. listopadu 2014 v 10:39 | Lufienne

Student knihomol 3 - říjen

25. listopadu 2014 v 10:39 | Lufienne
Za říjen jsem přečetla pět knih, to je 665 stránek.


Luš prostě nemá čas

23. listopadu 2014 v 19:45 | Lufienne
Mám asi tak milion článků, milion obrázků a milion akcí, o kterých bych sem chtěla napsat. Jen na to do háje prostě nemám čas! A šíleně mě to štve! Tak moc bych chtěla psát, fotit a překládat, ale nemůžu si na to najít ani minimální chviličku času.

Posledních... No asi čtyři měsíce byly vážně hodně, hodně těžké a já byla opravdu na dně. Teď už se k tomu ale nechci vracet, už vím, že od života nemůžu čekat nic dobrýho, žádná duha prostě. Jediný, co doopravdy můžu očekávat a co mě nikdy nezklame, je něco špatného... Toť moje nová filozofie.

Ale to je fuck, zkrátka a dobře čas nemám, protože ve škole toho je až nad hlavu, doma v podstatě pořád uklízím, pak jezdím k dědovi, kde uklízím, žehlím a dělám další domácí práce. Když mám chvilku, tak spím, protože musím vstávat i o víkendech, díky mým dvěma brigádám.

Jako jsem za ty brigády ráda, peníze potřebuju, ale je to hrozný, když nemáte volno ani jeden den v týdnu a všichni vaši kamarádi vám nadávají, že si na ně nedokážete udělat nikdy čas... Jenže jim prostě nevysvětlíte, že máte narozdíl od nich povinnosti, které prostě udělat musíte, třebaže byste raději místo toho dělali něco jiného...

Ale to je fuck, ani nevím, proč to sem píšu... Prostě se pokusím to změnit, protože mi už z toho všeho hrabe!

Tady jsou Green Day, snad to celý tento článek úplně o ničem alespoň trochu zachrání!


Kniha nebo film? - Carrie (1976)

19. listopadu 2014 v 20:31 | Lufienne

Carrie - Stephen King

CarrieHlavní hrdinkou příběhu je Carrie Whiteová, která žije pouze se svojí velmi silně věřící matkou. Ta jí nedovolí vůbec nic, musí se pravidelně modlit a žít přesně podle Pánových pravidel. Ve škole je neustále terčem všelijakých vtípků a posměchu. Jednoho dne však objeví svoji zvláštní schopnost - telekinezi, schopnost přimět předměty k pohybu pouhou myšlenkou. Ačkoli je mimo společnost spolužáků, pozve ji Tommy na maturitní ples. Carrie jeho nabídku příjme a prožívají spolu krásný večer. Podaří se jim vyhrát titul ,,Král a královna plesu" a právě ve chvíli, kdy za ohromného potlesku stojí na podiu, převrhne se na Carrie kyblík s prasečí krví, který tam na ni nastražila její spolužačka Chris. Carrie je vyděšená, měla tušit, že se ji spolužáci znovu pokusí zesměšnit. Dá tedy konečně svoji zlost najevo a všem, co jí někdy ublížili, se pořádně pomstí. Díky jejím nadpřirozeným schopnostem se změní obyčejný klidný večer na hotové peklo.

Knížka se mi moc líbila. Carrie mi bylo celou dobu strašně líto, myslím, že v reálném životě bych se s ní skamarádila. Je ošklivé, že na ni byli všichni pořád tak zlí, ona za nic nemohla. Hehe, však se jim všem za to pěkně pomstila!

poster

Carrie - Brian De Palma (74%)

Myslím, že se film hodně povedl. Vystihli tu všechny důležité momenty a nic zbytečně neprotahovali. Hlavně oproti remaku to není tak krvavé a nedělají zde z Carrie takové monstrum prahnoucí po krvi. Zkrátka se všem chtěla pomstít, to je všechno, nechtěla je bůhvíjak mučit a mám pocit, že z toho, co provedla, neměla zrovna dvakrát radost.


Původní verze se mi líbila o něco víc, než remake, to hlavně kvůli té ohromné spoustě krve. Ale zase, knížka je knížka.
(Ale na druhou stranu, ve filmu hraje Travolta! :$)

Jensen Ackles :3

14. listopadu 2014 v 17:00 | Lufienne
Po nějaké době zase pořádná dávka Jensenka ♥


Foo Fighters - The Feast and the Famine (překlad)

11. listopadu 2014 v 20:15 | Lufienne
Překladem si teda nejsem vůbec jistá, ale nějak tak by to mohlo být...


Bitva pěti armád - trailer

6. listopadu 2014 v 20:05 | Lufienne
Za chvíli tu máme prosinec, utíká to jako voda, což znamená, že nás brzy čeká finální díl hobití trilogie. Dnes byl konečne zveřejněn nový trailer.


Nevím, co si o tom myslet. Chvilkama jsem z toho úplně unešená a mám husí kůži. Navíc THORIN ♥ On je prostě dokonalý. Ale pokaždé, co vidím Legolase se nazlobím, a ze scén, kde je Tauriel a Kili a Galadriel mucínkuje Gandalfa zuřím, to se mi vážně nelíbí ani trošku... Petere Jacksone, proč i to děláš???

M&M - září 2014

4. listopadu 2014 v 22:47 | Lufienne
Taková další menší novinka. Rozhodla jsem se, že kromě New In budu každý měsíc přidávat i filmy/seriály, které jsem za ten měsíc viděla a alba, která jsem poslouchala. Nějak teď nic nestíhám, takže tady je teprve M&M za září.
M&M = music and movies xD