Kniha nebo film? - Carrie (1976)

19. listopadu 2014 v 20:31 | Lufienne

Carrie - Stephen King

CarrieHlavní hrdinkou příběhu je Carrie Whiteová, která žije pouze se svojí velmi silně věřící matkou. Ta jí nedovolí vůbec nic, musí se pravidelně modlit a žít přesně podle Pánových pravidel. Ve škole je neustále terčem všelijakých vtípků a posměchu. Jednoho dne však objeví svoji zvláštní schopnost - telekinezi, schopnost přimět předměty k pohybu pouhou myšlenkou. Ačkoli je mimo společnost spolužáků, pozve ji Tommy na maturitní ples. Carrie jeho nabídku příjme a prožívají spolu krásný večer. Podaří se jim vyhrát titul ,,Král a královna plesu" a právě ve chvíli, kdy za ohromného potlesku stojí na podiu, převrhne se na Carrie kyblík s prasečí krví, který tam na ni nastražila její spolužačka Chris. Carrie je vyděšená, měla tušit, že se ji spolužáci znovu pokusí zesměšnit. Dá tedy konečně svoji zlost najevo a všem, co jí někdy ublížili, se pořádně pomstí. Díky jejím nadpřirozeným schopnostem se změní obyčejný klidný večer na hotové peklo.

Knížka se mi moc líbila. Carrie mi bylo celou dobu strašně líto, myslím, že v reálném životě bych se s ní skamarádila. Je ošklivé, že na ni byli všichni pořád tak zlí, ona za nic nemohla. Hehe, však se jim všem za to pěkně pomstila!

poster

Carrie - Brian De Palma (74%)

Myslím, že se film hodně povedl. Vystihli tu všechny důležité momenty a nic zbytečně neprotahovali. Hlavně oproti remaku to není tak krvavé a nedělají zde z Carrie takové monstrum prahnoucí po krvi. Zkrátka se všem chtěla pomstít, to je všechno, nechtěla je bůhvíjak mučit a mám pocit, že z toho, co provedla, neměla zrovna dvakrát radost.


Původní verze se mi líbila o něco víc, než remake, to hlavně kvůli té ohromné spoustě krve. Ale zase, knížka je knížka.
(Ale na druhou stranu, ve filmu hraje Travolta! :$)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama