M&M - září 2014

4. listopadu 2014 v 22:47 | Lufienne
Taková další menší novinka. Rozhodla jsem se, že kromě New In budu každý měsíc přidávat i filmy/seriály, které jsem za ten měsíc viděla a alba, která jsem poslouchala. Nějak teď nic nestíhám, takže tady je teprve M&M za září.
M&M = music and movies xD
posterApollo 13 (84%)
"Nejúspěšnější neúspěšná" akce v dějinách americké astronautiky se odehrála ve dnech 11. až 17. dubna 1970. Tehdy po pečlivých přípravách, zcela bez povšimnutí veřejnosti, která už podobné lety brala jako samozřejmost, vystartovala k měsíci posádka ve složení Jim Lovell, Fred Haise a Jack Swiger, který na poslední chvíli nahradil kvůli zdravotním potížím původního člena posádky, Kena Mattingliho. První dny letu proběhly hladce, ale pak, 13. dubna se z reproduktorů v řídícím středisku ozvalo legendární "Houstone, máme problém." Utrhla se jedna z nádrží s kyslíkem a poškodila přitom druhou. Začal klesat tlak, objevily se potíže se spojením. Posádka pochopila, že jejich sen, stanout na povrchu měsíce, je ztracen a změnil se v zoufalou bitvu o život. Aby ušetřili vzduch, přesunou se astronauti do přistávacího modulu a pokouší se udržet loď ve směru. V Houstonu je rozhodnuto využít pro návrat gravitační sílu Měsíce a tak astronauty čeká nesmírně obtížný, ne-li nemožný úkol. Obletět s těžce poškozenou lodí Měsíc, vrátit se k Zemi a bezpečně přistát. Celý svět se zatajeným dechem sleduje drama odehrávající se daleko za hranicemi zemské atmosféry.
Film byl nominovaný na Oskara v 9 kategoriích, nakonec se mu podařilo získat dva. (ZDROJ: ČSFD)
Je to hodně známý film, já ale myslela, že mě moc bavit nebude, tak jsem si ho původně pustila jen jako zvukovou kulisu, ale nakonec jsem u toho celou dobu seděla a čučela na to! xD Strašně moc se mi to líbilo, bylo to děsně napínavé. Vůbec se nedivím, že to mělo tolik nominací na Oscara, je to vážně skvělý film.

posterPlaneta oceán (87%)
Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (ZDROJ: ČSFD)
Tohle byla pěkná hloupost! Těšila jsem se na nějaký hezký dokument o všech těch různých stvořeních, co v moři žijí, a ono nic! Jako občas tam byly moc pěkné záběry, to jo, ale jinak hrůza. Celý film byl hrozně pesimistický, celou dobu vám hrozili, co všechno za několik let vymře a co se zničí a tak. Já vím, že je na tom naše planeta špatně, ale tyhlety filmy vážně nesnáším. Navíc ta ženská, co to komentovala, měla (alespoň u českého dabingu to tak je) hrozně nesympatický hlas. Takže tento film se mi vážně, vážně nelíbil.

posterLovci duchů (80%)
Sam Winchester (Jared Padalecki), narozdíl od svého staršího bratra Deana (Jensen Ackles), utekl od děsivé rodinné historie. Sam odmítl otcovo fanatické hledání zlé síly, která si vyžádala život jejich matky Mary (Samantha Smith). Utekl tak daleko, jak jen to bylo možné. Sam odešel z domova hned po střední škole na vysokoškolské koleje. Jeho nový život zahrnuje i jeho přítelkyni Jessicu (Adrianne Palicki) a plány na studium právnické univerzity. Dean si vybral jinou cestu a pokračuje s otcem Johnem (Jeffrey Dean Morgan) v "rodinném podniku". Když se objeví Dean před Samovými dveřmi se zprávou, že jejich otec zmizel, Sam nemá na vybranou a za stálé věrnosti svým plánům, se k Deanovi připojí. (ZDROJ: ČSFD)
Supernatural sleduji už docela dlouho a miluju to ♥ Teď vychází nová série a démon Dean, to bylo vážně něco! Proto o tom píšu, jsem z toho totiž ohromně nadšená a vždycky nedočkavě očekávám další díl!

Teď vaří šéf! (73%)
Vařit jako profík není prý žádná věda. Zejména doma, kde není žádný stres. Podstata je v jednoduchosti, přesných informacích a správném plánování, které začíná už nákupem. Rada nad zlato zní: Neplýtvat a vše zpracovat! S lehkostí, nápady a dobrou náladou. Jak skvěle a rychle uvařit bez zbytečných finančních ztrát se dozvíte v novém pořadu Zdeňka Pohlreicha Teď vaří šéf!
Zbrusu nová cooking show Teď vaří šéf! se Zdeňkem Pohlreichem je založená na propojení profesionality a domácí kuchyně. Obojí je třeba dělat s nasazením, a navíc to musí člověka i bavit. A o tom, že Zdeňka vaření opravdu baví, snad už nikdo nepochybuje! Zdeněk coby profesionální kuchař divákům přiblíží chod zavedené a fungující továrny na gastrozážitky, se stejným nadšením vaří ale i doma. Podle jeho názoru není žádný problém připravovat znamenité pokrmy doma jako profesionál. Přesvědčte se o tom i vy a sledujte první díl jedinečné cooking show se Zdeňkem Pohlreichem Teď vaří šéf! (ZDROJ: ČSFD)
Já prostě ráda koukám na Pohlreicha, jak vaří xD Líbí se mi jeho nápady a hlavně že vždycky vážně využije tu surovinu celou. Myslím, že podle tohoto pořadu by se fakt klidně dalo vařit a vůbec by vás to nevyšlo draho. Že to prostě není jhen televizní vaření. Achjo, taky bych chtěla umět vařit xD

Support Lesbiens - Midlife
Do Supportů jsem se zamilovala v srpnu, šíleně moc se mi zalíbili, tak jsem si chtěla naposlouchat nějaká alba. Z Midlife jsem znala snad jen tři písničky, ale teď jsem si to oblíbila na tolik, že si je s chutí pustím celé. Moji největší favorité jsou ale Cliché a Fameless ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama