Student knihomol 3 - říjen

25. listopadu 2014 v 10:39 | Lufienne
Za říjen jsem přečetla pět knih, to je 665 stránek.KrysařViktor Dyk - Krysař (75 stran)
Do městečka Hamelm je přivolán Krysař, který má za úkol zbavit obyvatele od krys, které jim znepříjemňují život. Za svoji práci ale nedostane odměnu, proto se rozhodne odejít. Po nějaké době se vrátí, kvůli dívce jménem Agnes, do které se zamiloval. Ta ale spáchá sebevřaždu, protože čeká dítě s Kristiánem, kterého nemiluje. Po všech těchto událostech se Krysař rozhodne k pomstě. Zapíská na svoji píšťalu tak silně, že ho všichni lidé z Hameln slepě následují, zavede je ke skále a nechá je všechny padnout dolů. Svůj život tak ukončí i on sám.
Celou dobu jsem přemýšlela, co mi na té knize nesedí. Potom jsem zjistila, že mi vadí ty příliš krátké věty. Řekla bych, že Dyk byl spíš básník než prozaik, a kdyby Krysaře napsal ve verších, možná by to bylo ještě o něco zajímavější. Jako příběh se mi docela líbí, ale ne styl, kterým je to napsané. Ale tak fajn, těch 70 stránek se v klidu dalo přežít xD

J. R. R. Tolkien - Hobit (257 stran)
Hlavní postavou je hobit Bilbo Pytlík, který se (ani neví jak) přidá do skupinky třinácti trpaslíků v čele se samotným Thorinem Pavézou a společně s nimi a čarodějem Gandalfem se vydá na nebezpečnou pouť k Osamělé hoře, kde sídlí drak Šmak a hlídá obrovský poklad, který před mnoha lety ukradl Thorinovo rodině. Cestou se setká s elfy, skřety a obřímy pavouky a potká ho velká spousta dobrodružství, která je na obyčejného hobita až moc. Náš pan Pytlík je ale statečný chlapíček, který dokáže překvapit.
Hobit je moje nejoblíbenější knížka vůbec, teď jsem ji četla už poosmé a pořád mě šíleně baví! Nikdy ji nepřestanu číst, budu ji číst a číst dokola a dokola až do zblbnutí! xD Mám teď hrozně moc věcí ke čtení a nějak nemám na nic čas, ale na Hobita jsem tak nějak dostala zase chuť a neodolala jsem x)

Karel Hlaváček - Básně (170 stran)
Karel Hlaváček byl jeden z předních českých dekadentů. V této knížečce najdeme sbírky Mstivá kantiléna, Sokolské sonety a Pozdě k ránu. Většina básní je psána v hodně ponurém a pesimistickém duchu, často se tu objevuje beznaděj a smutek, deprese...
Nedávno jsem se o něm učili v češtině a jeho báseň Hrál kdosi na hoboj mě šíleně okouzlila, tak jsem si půjčila celou sbírku, což je u mě a básníků docela neobvyklé. A světe div se, líbily se mi i ostatní básníčky, hlavně tedy z Pozdě k ránu, např. Svou violu jsem naladil co možno nejhlouběji, Dva hlasy, Upír, Pršelo v noci a Chevalier Lauda-laudamus. Samozřejmě se našly i kousky, které mi neřekly absolutně nic, ale mám radost, že jsem se konečně naučila číst poezii!

Myš na míliStephen King - Zelená míle: Myš na míli (93 stran)
Zelená míle je ve dvou vydání - buď jako celek v jedné knize a nebo v šesti sešitcích, kdy je příběh na pokračování. Nechtělo se mi s sebou do školy pořád tahat jednu velkou knihu, proto jsem sáhla po sešitech, takže celkové hodnocení Zelené míle vám napíšu až po přečtení všech šesti dílů. Zatím sem dám jen hvězdičkové hodnocení...


Romain Rolland - Petr a Lucie (70 stran)
Tento příběh se odehrává během bombardování Paříže za první světové války. Petr se s Lucií setká jednoho dne ve vlaku a od té doby na ni pořád myslí a doufá, že ji někdy znovu spatří. Po nějaké době se spolu opět potkají v Lucemburských zahradách, dají se do řeči a tak nějak jim dojde, že k sobě prostě patří. Kniha popisuje jejich vztah až do dne, kdy spolu během jednoho z náletů na Paříž zahynou.
Tuhle novelu jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, ale dodtala jsem se k ní až teď. Byla docela dobrá, moc se mi líbilo, jak se k sobě Petr a Lucie chovají. Ale po pravdě jsem od toho čekala trochu víc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V V | Web | 28. listopadu 2014 v 15:55 | Reagovat

četla jsem Krysaře, super knížka :) a samozřejmě Hobbita, jedna z mých nejoblíbenějších :3 za den jsem ji měla přečtenou.. a četla jsem i kousek Petr a Lucie ale moc mě to nevzalo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama