Leden 2015

Kniha nebo film? - Harry Potter a Kámen mudrců

26. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne

Harry Potter a Kámen mudrců - J. K. Rowlingová

Příběh maléno Harry Pottera, chlapce, který zůstal na živu, zná snad každý. Tento malý chlapeček ale vyrost, už je mu 11 let, a má nastoupit do školy čar a kouzel v Bradavicích. Jeho nový svět se mu velice zamlouvá, konečně si našel kamarády a je šťastný. Ale v bradavické škole se něco děje. Co má za lubem podezřelý profesor Snape? Proč chce ukrát Kámen mudrců, který je ve škole ukrytý?

Harryho Pottera zná opravdu každý, myslím tím, i v našem životě xD Já na HP filmech vyrůstala, umím je nazpaměť a miluju je. Knížku jsem se ale odhodlala číst až teď. Čte se opravdu dobře, film je natočený skoro přesně podle ní, ale já nevím... Jednak moc nemám ráda knihy, co píšou ženský, a taky mi příjde, že už jsem na Harryho Pottera stará, nebo co xD Ale chytlo mě to, těším se na další díly. Oblíbila jsem si díky tomu profesora Snapea, je roztomilé, jak moc Harryho nesnáší. A nevíc se dozvím něco dalšího o kouzelnickém světě, který mám tak moc ráda.

Hudba mého srdce #4

25. ledna 2015 v 23:09 | Lufienne

Celý tento týden jsem si zpívala písničku z Krotitelů duchů xD Slyšela jsem ji myslím ve středu ráno v rádiu v autobuse cestou do školy a od té doby si ji zpívám xD Je to otravné...

Kniha nebo film? - Umírající zvíře

21. ledna 2015 v 21:28 | Lufienne

Umírající zvíře - Philip Roth

Příběh vypráví vysokoškolský profesor David Kepesh, jehož slabostí je ženská krása. Milostné románky se studentkami jsou u něj na denním pořádku. Jednoho dne k němu do třídy příjde krásná Consuela. I s ní naváže známost, ale jedná se o něco jiného. Je do ní blázen a nedokáže se ubránit žárlivosti.

Docela jsem se na tuto knihu těšila, jelikož mě v poslední době zajímá téma vztahu profesor/studentka. Ale nebylo to to, v co jsem doufala. Určitě je to zajímavá kniha, ale nic pro mně.


posterUmírající zvíře - Isabel Coixet (75 %)

Film se od knihy trošku lišil, hlavně tedy v závěru, v knize to bylo trošičku jinak. Ale kromě toho to myslím knihu docela dobře kopírovalo. Consuela byla krásná, David byl... Zkrátka profesor. Skvěle to vystihlo i tu atmosféru, kterou jsem z knížky cítila, kterou mezi sebou ti dva měli.


Myslím, že film je povedený, ale mně se moc nelíbila ani knížka, takže ani film nic moc pro mě. Ale zpracované to bylo podle mně dobře.

Kniha nebo film? - Zelená míle

19. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne

Stephen King - Zelená míle

Tento příběh píše starý Paul Edgecombe, který vzpomíná na svoji práci ve věznici. Pracoval na tzv. Zelené míli, to bylo vězení, kde bylo i elektrické křeslo, takže tu probíhaly popravy. Paul píše o době, kdy k nim přidělili nového vězně, jmenoval se John Coffey (jako kafe, ale psaný jinak). Po nějaké době si všimnul, že John není jako všichni ostatní odsouzení, že je na něm něco zvláštního, něco magického...

Film Zelená míle je perfektní, ale knížka je snad ještě o něco lepší. Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Rozhodně ji doporučuji všem, úplně všem, je prostě boží! Čte se snad úplně sama a je napsaná úplně parádně. Vážně, kdokoli to čtete, přečtěte si ji.
posterFrank Darabont - Zelená míle (ČSFD - 93 %)

Musím říct, že je to snad nejlépe natočený film podle knižní předlohy, co jsem viděla. Skvěle vystihli přesně to, jak se k sobě v knížce chovají a jak spolu mluví. Herci úplně parádně sedí k postavám. Vážně je to skvělý film, stejně skvělý, jako kniha. Samozřejmě se najdou nějaké odlišnosti, konec knížky je ještě o něco smutnějní... A dozvíte se tu i nějaké doplňující informace, co se do filmu nedostaly, ale to tak bývá vždycky. Každopádně se film rozhodně kvalitou vyrovná knížce. V tomto případě je jedno, jestli zkouknete film nebo sáhnete po knížce, já vám ale rozhodně doporučuji oboje.Hudba mého srdce #3

18. ledna 2015 v 23:35 | Lufienne

Tento týden jsem si naprosto nečekaně a nevím proč zpívala od Elvise Presleyho Haund Dog. Miluju rock and roll xP

#100HappyDays?

16. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne

Projekt 100 Happy Days jsem nedokončila... Je mi to moc líto, ale bohužel se v mém životě začaly dít věci, které všechnu radost vymazaly... Takže to někdy ráda zkusím znovu x)

Prázdninový knihomol 2 - vyhodnocení

14. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Lol, tak nějak jsem se nedostala k tomu, abych zveřejnila vyhodnocení Prázdninového knihomola za rok 2014 xD Tak tady to je, dodatečně...

Celkově jsem za prázdniny přečetla 5 knih, to je 1 047 stránek.


Nechápu, že do toho Karel šel (Fotograf)

12. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Jelikož jsem se teď tak nějak zakoukala do Karla Rodena, nemohla jsem si nechat ujít jeho nový film Fotograf.


Hudba mého srdce #2

11. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne

Někdy tento týden přidali na videačesky.cz písničku Pet Sematary od Ramones a od té doby si ji pořád zpívám. Miluju tu knížku od Kinga, je parádní, stejně jako tahle písnička x)

Student knihomol 3 - prosinec

9. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Za prosinec jsem přečetla jednu knihu, to je 399 stránek.


Kouzelná knihovnička - leden 2015

6. ledna 2015 v 22:05 | Lufienne

Kouzelná knihovnička je projekt, který vymyslela blogerka Abys. Vše se dozvíte na jejím blogu.
Ve zktratce jde o to, že si jednou za čas vyfotíte svoji knihovnu a porovnáte, jak se časem změnila. Jestli třeba přibyly nové kousky, nebo naopak, jestli jste některé vyřadili. Nebo jen nepatrná změna, když svoji knihovničku jen trochu přeskládáte.

Zase je to půl roku a já pořád nemám normální knihovnu. Ale už jsem se smířila s tím, že ji ani nejspíš mít nebudu. Nikde v pokoji na ni totiž není místo...
Předem se chci omluvit za fotky, protože když příjdu domů ze školy, už je tma a můj foťák fotí i beztak blbě, tak se musíme spokojit s tímto...


The Hobbit movies TAG

5. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Tento boží TAG jsem našla na tomto blogu a samozřejmě jsem se do něj taky musela zapojit! xD


Hudba mého srdce #1

4. ledna 2015 v 18:31 | Lufienne

A je tu první článek do projektu Hudba mého srdce. Sice bych chtěla, abych tu měla jako první Green Day xD Ale musím sem dát písničku, která mi zněla v hlavě celý uplynulý týden, a právě proto sem dám Hollywood Whore od Papa Roach.

Duhové čtení - vyhodnocení

3. ledna 2015 v 21:44 | Lufienne

Jako velký milovník duhy jsem se v roce 2014 zapojila do projektu Duhové čtení. S politováním ale musím přiznat, že jsem tuto prímovou výzvu nesplnila. Ze všech barev mi chyběla jen žlutá... Škoda, uteklo mi to jen o kousíček... Tak třeba někdy příště se to povede. Jestli bude pokračování, určitě se ráda zapojím znovu x)

Ten, kdo stojí v koutě
Hudba mého srdce

2. ledna 2015 v 8:53 | Lufienne |  Hudba mého srdce
Na tento projekt jsem narazila na této stránce a strašně moc se mi líbil.


Knižní výzva na rok 2015

1. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Tak jako minulý rok i letos se zůčastním celoroční knižní výzvy. Více se o tomto projektu dočtete zde.