Kniha nebo film? - Zelená míle

19. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne

Stephen King - Zelená míle

Tento příběh píše starý Paul Edgecombe, který vzpomíná na svoji práci ve věznici. Pracoval na tzv. Zelené míli, to bylo vězení, kde bylo i elektrické křeslo, takže tu probíhaly popravy. Paul píše o době, kdy k nim přidělili nového vězně, jmenoval se John Coffey (jako kafe, ale psaný jinak). Po nějaké době si všimnul, že John není jako všichni ostatní odsouzení, že je na něm něco zvláštního, něco magického...

Film Zelená míle je perfektní, ale knížka je snad ještě o něco lepší. Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Rozhodně ji doporučuji všem, úplně všem, je prostě boží! Čte se snad úplně sama a je napsaná úplně parádně. Vážně, kdokoli to čtete, přečtěte si ji.
posterFrank Darabont - Zelená míle (ČSFD - 93 %)

Musím říct, že je to snad nejlépe natočený film podle knižní předlohy, co jsem viděla. Skvěle vystihli přesně to, jak se k sobě v knížce chovají a jak spolu mluví. Herci úplně parádně sedí k postavám. Vážně je to skvělý film, stejně skvělý, jako kniha. Samozřejmě se najdou nějaké odlišnosti, konec knížky je ještě o něco smutnějní... A dozvíte se tu i nějaké doplňující informace, co se do filmu nedostaly, ale to tak bývá vždycky. Každopádně se film rozhodně kvalitou vyrovná knížce. V tomto případě je jedno, jestli zkouknete film nebo sáhnete po knížce, já vám ale rozhodně doporučuji oboje.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama