Kouzelná knihovnička - leden 2015

6. ledna 2015 v 22:05 | Lufienne

Kouzelná knihovnička je projekt, který vymyslela blogerka Abys. Vše se dozvíte na jejím blogu.
Ve zktratce jde o to, že si jednou za čas vyfotíte svoji knihovnu a porovnáte, jak se časem změnila. Jestli třeba přibyly nové kousky, nebo naopak, jestli jste některé vyřadili. Nebo jen nepatrná změna, když svoji knihovničku jen trochu přeskládáte.

Zase je to půl roku a já pořád nemám normální knihovnu. Ale už jsem se smířila s tím, že ji ani nejspíš mít nebudu. Nikde v pokoji na ni totiž není místo...
Předem se chci omluvit za fotky, protože když příjdu domů ze školy, už je tma a můj foťák fotí i beztak blbě, tak se musíme spokojit s tímto...Některé knížky ještě chybí, protože jsou různě popůjčované. Každopádně tady je seznam mých nováčků za poslední půlrok.

Beowulf - Koupila jsem ho v Levných knihách za 39 Kč. Není to ten epos, ale je to převyprávěný příběh. Ještě jsem ho nečetla, tak uvidíme, jaký bude.
Lisa Rogaková - Stephen King: Mistr strachu - Opět knížka z Levných knih. Stála jen 89 Kč a je skvělá. Stephen King je ohromně zajímavá osobnost. Psala jsem o tom v jednom z článků Prázdninového knihomola.
Emily Rodda - Deltora - Jezero prokletí - Taky z Levných knih, jak jinak xD Za 39 Kč. První řada Deltory se mi líbí, někdy bych ji ráda měla kompletní, ale je škoda, že Jezero prokletí měli v tom novém vydání... Ale za 39 Kč jsem to tam prostě nemohla nechat. Jinak, o této knížce jsem taky psala, článek najdete tady.
Emil Zola - Zabiják - Dostala jsem ho od Sun and stars k narozeninám, původně je ale z naší městské knihovny a Sun and stars ho koupil na výprodeji za 5 Kč. Je to skvělá knížka, moc se mi líbila. Článek najdete tady.
Oscar Wilde - Cantervillské strašidlo a další povídky - Také z výprodeje naší knihovny za 5 Kč. Ještě jsem ji nečetla.
George Orwell - Nadechnout se - 5 Kč, výprodej knihovny xD Taky jsem se k tomu ještě nedostala, ale chystám se...
George Orwell - 1984 - Tuhle knížku mi dal můj Sun and stars s tím, že až si ji přečtu, můžu mu ji vrátit. Já se k ní ale ještě nedostala...
Ernest Hemingway - Sbohem armádo a Victor Hugo - Bídníci jsem našla doma(!) v knigovničce v obýváku. Zajímalo by mě, kde se to tu jako vzalo. Ani jedno jsem ale zatím nečetla.
Vilém Mrštík - Pohádka máje a Victor Hugo - Chrám martky boží v Paříži jsem také ještě nečetla. Mám je ze speciální knihovny u nás na poliklinice, kde si z ní můžete vzít, co chcete, ale měli byste tam za to dát nějakou jinou knížku. Moc se mi tato knihovnička líbí, dají se tam ulovit zajímavé kousky a je to super způsob, jak se zbavit knížek, které vám doma leží zbytečně...Ostatní knížky, které můžete vidět v tom sloupečku napravo jsem také našla u nás doma, ale nejsem si jistá, jestli si je chci nechat nebo ne. To se rozhodnu až po přečtení.
Knížky na hromádce vlevo jsou z knihovny.


Některé knížky mám ještě na poličce nad postelí. Jsou to ty, které právě čtu. Harry Potter a Kdo chytá v žitě jsou z knihovny, ale Bible a Sloupsko-šošůvské jeskyně ne. K Bibli jsem přišla na této akci a jelikož provázím v Sloupsko-šošůvských jeskyních, dostala jsem tuhle knihu, abych se o nich mohla dozvědět něco víc.


A to by bylo asi vše, na další Kouzelnou knihovničku se těšte opět za půl roku x)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 14:39 | Reagovat

Pěkné knihy, vesměs máš klasiku :-) To já také nemám pořádnou knihovnu, protože na ni není místo :-( Ale jednou budu mít superkrásnou :D

2 Lufienne Lufienne | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 20:21 | Reagovat

[1]: Tak to máme stejný problem... Joo, jednou si každá pořídíme knihovničku našich snů xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama