Student knihomol 3 - prosinec

9. ledna 2015 v 10:39 | Lufienne
Za prosinec jsem přečetla jednu knihu, to je 399 stránek.Noční směnaStephen King - Noční směna (399 stran)
Noční směna obsahuje dvacet povídek, které jsou typicky kingovské.
Prokletí jeruzalémské se mi ze začátku fakt líbilo, ale nakonec mě moc nenadchlo... Jeden muž píše dopisy svému příteli, ve kterých se snaží popsat, jak moc ho něco nutí jít do nedalekého opuštěného města Jerusalem´s Lot. (3/5 hvězdiček)
Noční směna byla fakt super, moc se mi líbila. Krysy, krysy úplně všude... Parta lidí vyklízí sklepení továrny a všude kolem je obklopují krysy. (4/5 hvězdiček)
Noční příboj by mohl být možná docela zajímavý román, ale jako povídka to podle mě nefunguje... Povídka je o skupině lidí, kteří možná jako jediní na světě ještě žijí. Všichni ostatní zemřeli na jistou nemoc, která se pomalu začíná projevovat i u nich. (1/5 hvězniček)
Jsem brána jsem myslím ani moc nepochopila... Příběh o kosmonautovi, kterého infikovali mimozemšťané. (1/5 hvězdiček)
Šroťák byl parádní! Ale chtělo by to možná také ještě pár stránek navíc. Zajímalo by mě, co se dělo dál. Ale je fakt, že takhle to přidá zase trochu na tajemnosti... Příběh o stroji, který stojí v obyčejné prádelně, ale od té doby, co ochutnal krev, vraždí, jako by byl posednutý ďáblem. (5/5 hvězdiček)
Kostlivec, další skvělá povídka! Ten konec byl vážně odzbrojující!... Muž na terapii vypráví svému psychologovi o kostlivci, který zabil jeho děti. (4/5 hvězdiček)
Šedá hmota se mi taky docela líbila xD Určitě by to byl skvělý film... Muž vypil pivo a začal se měnit v něco... v něco. (3/5 hvězdiček)
Bojiště je úplně parádní povídka. Nebyla strašidelná, ale opravdu mě pobavila... Muž dostane od své matky krabici malých vojáčků, kteří ožijí a zaútočí na něj. (5/5 hvězdiček)
Náklaďáky... Byl to fajn nápad, nebylo to špatné, ale četla jsem lepší... Náklaďáky a další auta obklíčily bar a lidi v něm drží jako rukojmí, dokud nedostanou to, co chtějí. (2/5 hvězdiček)
Mrtví se někdy vracejí byla fakt zajímavá povídka a celkem napínavá. Opravdu se mi líbila, taky by to byl super film... Skupina mladíků kdysi zavraždili malého chlapce. Jeho bratr byl u toho. Ten je teď učitelem a právě do jeho třídy příjde několik nových žáků, kteří nápadně připomínají ony mladíky z minulosti. (5/5 hvězdiček)
Na Jahodové jaro si už vzpomínám jen matně... Nevím proč, asi mě to zas tak moc nezaujalo... Jednou za deset let navštíví zabiják vysokoškolskou kolej a několik dívek příjde o život. (3/5 hvězdiček)
Římsa je pro někoho, kdo má strach z výšek, opravdu lahůdka xD... Profesionální tenista dostane na vybranou. Buď půjde do vězení a nebo obejde celý mrakodrap po okenní římse... (4/5 hvězdiček)
Trávníkáří se mi po pravdě moc nelíbili... Muž si na sekání trávníka najme člověka, který trávu seká opravdu nevídaným způsobem. (2/5 hvězdiček)
Nekuřáci, a.s., Stephen King konečně přišel na to, jak lidi odnaučit kouřit. Řekla bych, že by tento způsob stoprocentně fungoval... Muž se upíše jedné společnosti, která mu slibuje, že ho díky jejich speciální odvykací kůře na dobro odnaučí kouřit. (4/5 hvězdiček)
Já vím, co potřebuješ byl prima kousek. Na konci jsem byla fakt překvapená. Něco jsem tušila, ale tohle ne... Příběh o dívce, pro kterou její kluk udělá vše, co ona potřebuje. (3/5 hvězdiček)
Když jsem začala číst Děti kukuřice, byla jsem nadšená, ale potom to nějak vyprchalo. Ale i tak to byla jedna z těch lepších a propracovanějších povídek... Manželský pár autem přejede malého chlapce. Snaží se najít pomoc v nedalekém městě, ale to se zdá být prázdné. Na konec se ale ukáže, že úplně prázdné není. (3/5 hvězdiček)
Poslední příčka žebříku byla velmi smutná povídka... Sourozenci si v dětství hráli v seníku, kde skákali z výšky do velké kupy sena. Jednou se s malou dívkou utrhnul žebřík, ale díky bratrovi se jí nic nestalo. Od té doby věřila, že tu pro ni vždycky bude, aby ji zachránil. (5/5 hvězdiček)
Muž, který miloval květiny, to byla také skvělá povídka. Čekala jsem od toho něco úplně jiného... Mladík rád kupuje květiny pro svoji dívku. (5/5 hvězdiček)
Od Na dobrou noc jsem asi čekala něco jiného, ale líbilo se mi, jak zde King tak trochu navazoval na Prokletí Salemu... Do baru příjde muž a prosí o pomoc, protože jeho žena a dcera sedí v autě zapadaném sněhem nedaleko Jeruzalem´s Lot. (3/5 hvězdiček)
Žena v pokoji byla docela dojemná povídka... Žena umírá na rakovinu a její syn by udělal cokoli, aby ji z této situace dostal. (3/5 hvězdiček)
Jako celek knížku hodnotím kladně. Našly se tu slabší, ale i skvělé kousky. Celkově z ní mám dobrý dojem, udělala to, co má, poděsila mě xD

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama