Únor 2015

Kniha nebo film? - Harry Potter a vězeň z Azkabanu

27. února 2015 v 11:55 | Lufienne

J. K. Rowlingová - Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter se zase po roce velmi rád vrací do Bradavické školy čar a kouzel. Hned od začátku mu ale radost kazí mozkomorové, strážci z Azkabanského vězení, ze kterého uprchnul nebezpečný Sirius Black. Black byl velkým přítelem Vy-víte-koho a proto má namířeno do Bradavic, aby Harryho dostal a pomstil se mu, že kvůli němu pán zla přišel o veškerou svoji moc.
Vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější filmový díl a zatím se mi i nejvíc líbil jako knížka. Opravdu jsem se díky této knize do Potterovského světa vžila a lezu tím vším na nervy xD Strašně moc se mi tu líbí ta zápletka a tak nějak celkově... No je to zkrátka skvělý příběh. Stejně jako ve filmu i tady se mi hrozně líbí Lupin :$ Mám ho vážně ráda a těším se, až se zase objeví na scéně. A je zajímavé, že je tu sem tam nějaký vulgarismus! xD Kluk, co komentuje zápas ve famfrpále klidně řekne, že Zmijozelští jsou hajzlové a Harry řekne Snapeovi, ať drží hubu! Možná je to překladem, nevím, ale vážně mě to dost překvapilo! xD Každopádně začínám mít nerada Harryho a Rona. Harry se nedokáže ovládat a ihned začne zuřit a chová se moc ukvapeně, všechno si hrozně moc bere. Stejně jako Ron, ten se ale pro změnu většinou urazí. Ikdyž uznávám, že v tomto případě to bylo trochu oprávněné, ale i tak! xD Prostě mě oba štvou xD


posterAlfonso Cuarón - Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ČSFD - 84%)

Tento díl se mi vždycky líbil nejvíc. Nevím, čím to je, možná právě proto, že je zde vlkodlak a možná kvůli tomu, že Lupin je mi prostě šíleně sympatický. Mozkomorové jsou hrozní, děsivější než v knížce, vážně. Příjde mi ale, že se tento díl už místy trochu liší od předlohy, navíc tu nejsou souvislosti tak dobře vysvětleny, ale to tak prostě bývá, do filmu se nemůže vejít všechno. I tak je to podle mně dobře odvedená práce x)
Btw, v tomto díle to Harrymu hrozně sluší xD


Mortdecai: Grandiózní případ nebyl zas až tak grandiózní

25. února 2015 v 10:39 | Lufienne
Už je to týden, co jsem byla v kině na novém filmu Johnnyho Deppa, Mortdecai.

mortdecai-trailer-poster

Malý princ by byl nadšený

23. února 2015 v 10:39 | Lufienne
Konečně jsem si udělala radost a koupila si nový foťák. Vím, že by se dal pořídit mnohem, mnohem lepší, jenže já teď bohužel nemůžu vyhodit deset tisíc za ne-úplně-kvalitní zrcadlovku... Myslím, že tento mi bude pro zatím stačit. Sice jsem ještě neměla možnost podrobit ho skutečně zatěžkávací zkoušce, ale mám z něj radost a jsem s ním spokojená.

V sobotu jsem byla na procházce s mým Sun and stars a fotila jsem západ slunce... Docela se mi to líbí, tak jsem se rozhodla, že se se svým uměleckým dílem pochlubím xD


Hudba mého srdce #8

22. února 2015 v 20:03 | Lufienne

Pro tento týden mám jasnou volbu. Pořád jsem si pouštěla Vypsanou fixu a úplně nejvíc jsem si zamilovala Robinsona, netuším, co tak najednou, ale vsadím se, že jsem ji za těch sedm dní slyšela nejméně dvacetkrát xD

Všechno nejlepší, Billie Joe ♥

17. února 2015 v 22:32 | Lufienne
17. února. Magické datum. Právě dnes má Billie Joe 43. narozeniny. Vím, že tady si to fakt nepřečte xD Ale i tak bych mu strašně ráda popřála všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví, lásky a štěstí. Je zbytečné to tu asi všechno vypisovat, takže to zkrátím a jen napíšu, že pro mě znamená opravdu hodně a třebaže mám spoustu dalších lidí, které obdivuju a do kterých jsem blázen, on pro mě vždycky zůstane jedinečný, to mi nikdo nikdy nevezme, a budu ho zbožňovat a obdivovat navždycky.


Billie Joe Armstrong: Idiot Savant

Hudba mého srdce #7

15. února 2015 v 18:29 | Lufienne

Tento týden jsem hodně poslouchala album 21st Century Breakdown od Green Day a rozhodla jsem se, že sem dám 21 Guns

Studen knihomol 3 - leden

9. února 2015 v 10:39 | Lufienne
Za leden jsem přečetla dvě knihy, to je 437 stránek.


Hudba mého srdce #6

8. února 2015 v 23:34 | Lufienne

Tentokrát nemám žádnou písničku, která by mě nějak vyloženě prováděla celým týdnem, ale docela často jsem poslouchala Sick of Everyone od Sum 41.

M&M - leden 2015

4. února 2015 v 21:58 | Lufienne
Ahahaha, za leden tu máme pěknou přehlídku filmů s Rodenem xD :$


Hudba mého srdce #5

1. února 2015 v 23:11 | Lufienne

Tento týden tu mám konečně Green Day. Bohužel to ale není vůbec veselé, mám tu totiž Wake Me Up When September Ends.