Kniha nebo film? - Harry Potter a vězeň z Azkabanu

27. února 2015 v 11:55 | Lufienne

J. K. Rowlingová - Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter se zase po roce velmi rád vrací do Bradavické školy čar a kouzel. Hned od začátku mu ale radost kazí mozkomorové, strážci z Azkabanského vězení, ze kterého uprchnul nebezpečný Sirius Black. Black byl velkým přítelem Vy-víte-koho a proto má namířeno do Bradavic, aby Harryho dostal a pomstil se mu, že kvůli němu pán zla přišel o veškerou svoji moc.
Vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější filmový díl a zatím se mi i nejvíc líbil jako knížka. Opravdu jsem se díky této knize do Potterovského světa vžila a lezu tím vším na nervy xD Strašně moc se mi tu líbí ta zápletka a tak nějak celkově... No je to zkrátka skvělý příběh. Stejně jako ve filmu i tady se mi hrozně líbí Lupin :$ Mám ho vážně ráda a těším se, až se zase objeví na scéně. A je zajímavé, že je tu sem tam nějaký vulgarismus! xD Kluk, co komentuje zápas ve famfrpále klidně řekne, že Zmijozelští jsou hajzlové a Harry řekne Snapeovi, ať drží hubu! Možná je to překladem, nevím, ale vážně mě to dost překvapilo! xD Každopádně začínám mít nerada Harryho a Rona. Harry se nedokáže ovládat a ihned začne zuřit a chová se moc ukvapeně, všechno si hrozně moc bere. Stejně jako Ron, ten se ale pro změnu většinou urazí. Ikdyž uznávám, že v tomto případě to bylo trochu oprávněné, ale i tak! xD Prostě mě oba štvou xD


posterAlfonso Cuarón - Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ČSFD - 84%)

Tento díl se mi vždycky líbil nejvíc. Nevím, čím to je, možná právě proto, že je zde vlkodlak a možná kvůli tomu, že Lupin je mi prostě šíleně sympatický. Mozkomorové jsou hrozní, děsivější než v knížce, vážně. Příjde mi ale, že se tento díl už místy trochu liší od předlohy, navíc tu nejsou souvislosti tak dobře vysvětleny, ale to tak prostě bývá, do filmu se nemůže vejít všechno. I tak je to podle mně dobře odvedená práce x)
Btw, v tomto díle to Harrymu hrozně sluší xD


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama