M&M - leden 2015

4. února 2015 v 21:58 | Lufienne
Ahahaha, za leden tu máme pěknou přehlídku filmů s Rodenem xD :$posterV peřině
Na malebném náměstí stojí proti sobě dva domy. V jednom se nachází čistírna peří, v druhém má kabinet paní Hilda - vykladačka snů. Mezi nimi vládne nepřátelství na život a na smrt. Dědeček z čistírny nedávno objevil skrytý svět snů v peřinách a umí z nich zlé sny odfiltrovat. Vykladačka snů je díky tomu bez práce. Všem v okolí se zdají samé pěkné sny a s těmi se pro radu nechodí. A kdyby se něco ošklivého do spaní přece prodralo, stačí si dát peřinu vyčistit. Zlé sny skončí zamčené ve sklepení pod čistírnou. Ale jednoho dne děda záhadně zmizí. Celou rodinu z čistírny pak čeká dobrodružství, o kterém se nikomu ani nezdálo. Boj s paní Hildou a boj o sny a se samotnými sny vyvrcholí v magickém polštářovém světě přímo v peřinách. (ČSFD - 32%)
Tenhle film jsem viděla už minulý rok, sice jen kousek, ale hned jsem poznala, že je to pěkná blbost xD Letos jsem na to ale koukla znovu, dokonce dvakrát, a to kvůli Rodenovi (mám teď nějaké Roden období xD). Napotřetí jsem už tak nějak pochopila, o čem to jako má být xD A pořád si stojím za tím, že je to pěkná blbost. Pésničky jsou naprosto o ničem a ten děj teda fakt nic moc. Trošku mě i vytáčí, že se snaží dát tomu takový burtonovský nádech nebo jak to říct... Ale za Karla dám jednu hvězdičku, bylo docela roztomilé, jak tam pořád měl ty svoje kachny xD A připomíná mi tu trochu Johnnyho Deppa.

posterBathory
Mimořádná osobnost Alžběty Báthoryové zaměstnává historiky už po staletí. Ještě dnes, bezmála čtyři sta let po její smrti se pohledy na její život a vinu rozcházejí. V Guinessově knize rekordů je uváděna jako největší vražedkyně v dějinách lidstva. Po přečtení publikovaných děl a prostudování historických materiálů jsem dospěl k odlišnému závěru. Podle mne byla tato renesanční, inteligentní a vzdělaná žena obětí těch, kteří prahli po jejím majetku.
Film je příběhem o Alžbětě a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza. (ČSFD - 55%)
Stejně jako na V peřině i na Bathory jsem koukala jen kvůli Karlovi. Moc se mi tu líbil x) Ale to není důležité xD I celý film byl docela zajímavý, původně jsem si ho chtěla pustit jen jako zvukovou kulisu, ale nakonec jsem na něj vážně koukala.

posterFotograf
V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítel-kyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (ČSFD - 62 %)
Už jsem o tom psala tady. Nebylo to tak špatné, ale časem mě to prostě nudilo... Ale Karel hrál fakt skvěle!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erika [Yumi Chan Baka] Erika [Yumi Chan Baka] | Web | 7. února 2015 v 20:12 | Reagovat

Ahojky, prosímtě viděla jsem, že jsi dělala Hobbit tag. Mohla by jsi tam prosím dát odkaz, že jsem autorem? Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama