Březen 2015

Beatlesácký Perný den

23. března 2015 v 23:42 | Lufienne
Dneska večer jsme byla v kině na Perném dnu, určitě to znáte, je to ten Beatles film xD Jsem z něj nadšená, tak jsem se rozhodla, že vám o něm hned napíšu.


Kniha nebo film? - O myších a lidech

13. března 2015 v 10:39 | Lufienne
O myších a lidech

John Steinbeck - O myších a lidech

Geogre a Lennie jsou dva chudí zemědělci, kteří chodí od jedné farmy ke druhé. Ne proto, že by chtěli, ale kvůli Lenniemu, který zrovna nepobral moc rozumu a vždycky se mu to nějak vymstí, něco provede nebo se do něčeho zaplete. Je to velký, silný chlap, ale kvůli jeho chování vždycky přijdou o práci. Geogre už toho má plné zuby, ale i tak se o Lennieho stará, protože bez něj, by byl ztracený. Společně tedy přichází na novou farmu, kde na Lennieho stále útočí syn majitele, ale i přes to se tam chtějí udržet, aby si vydělali peníze a potom si koupili malé políčko jen pro sebe, jejich vlastní. Ale nebyl by to Lennie, kdyby zase něco neprovedl, a tentokrát je to opravdu vážné.

Tuhle knížku rozhodně doporučuji všem, co mají obavy z četby k maturitě. Je to kratičké a čtivé, mně se třeba strašně líbí, jak spolu George a Lennie mluví, a i celkově jak je to napsané. Navíc vás to donutí popřemýšlet nad tím, jak muselo být těžké v té době žít a trvdě pracovat na farmě, která ani není vaše, za minimální plat.posterO myších a lidech (1992) ČSFD - 85 %

Film byl v podstatě to stejné, co knížka, a to je podle mně dobře. Kdo se nedokopete ke čtení, aspoň si pusťte film. Nevím ani, kdo hrál líp, jestli Malkovich nebo Sinise (hehe, poručíku Danovi to tady moc slušelo :$). Vážně je to asi jedno z nejlepších filmových zpracování, co znám.


Spring is coming

11. března 2015 v 10:39 | Lufienne
V neděli jsem byla u babičky a využila jsem toho, že bylo krásně a že jsem s sebou náhodou měla foťáček. Spring is coming x)


Hudba mého srdce #10 - Můj srdcebeat jen pro tebe nechám znít ♪♫

9. března 2015 v 17:36 | Lufienne
A už je tu desátý článek do rubriky Hudba mého srdce. Omlouvám se, že jsem ho sem nedala včera, bohužel to nějak nevyšlo.
Anyway, rozhodla jsem se, že tyto článečky trochu pozměním... Písnička tu samozřejmě zůstanu, o tom to přece je, ale pokusím se sem pokaždé něco málo o předešlém týdnu napsat a přidat třeba nějaké fotečky.


Teď už ale na písničku týdne. Celou dobu jsem měla dobrou náladu a všechno bylo takové pozitivní a duhové, takže se k tomu Srdcebeat od Kryštofů docela hodí. Písnička mi příjde docela dost duč duč, ale zní podobně jako všechno z Inzerátu, takže se mi líbí a jsem si jistá, že na koncertě bude znít úplně parádně.

Kniha nebo film? - Velký Gatsby

2. března 2015 v 10:39 | Lufienne

Francis Scott Fitzgerald - Velký Gatsby

Příběh vypráví Nick Carraway, který se právě přistěhoval do New Yorku. Jeho soused Gatsby pořádá každý večer obří večírky, na který je jednoho dne také pozván a jako jeden z mála hostů se zde s oním záhadným Gatsbym spřátelí. Ten ho po čase požádá, jestli by ho nepřivedl do kontaktu se svojí sestřenicí Daisy. Ukáže se, že Gatsby a Daisy spolu měli před pěti lety poměr, ale nemohli se vzít, protože Gatsby pocházel z chudých poměrů. Za tu dobu už se ale dostal do vrstvy bohatých, známých a možná i slavných lidí v New Yorku a doufá, že se s Daisy opět dá dohromady. Ta je už ale vdaná za Toma Buchanana, což vede ke vzniku velmi složité situace.

Vždycky jsem si (z nějakého důvodu, který je mi neznámý) myslela, že je to trochu fantasy, čekala jsem něco ve stylu Čaroděje ze země Oz xD Opravdu netuším proč. Ale zkrátka jsem se na to vážně těšila a musím říct, že z toho nakonec moc nadšená nejsem. Četlo se to dobře, ale většinou se tam jen o něčem vypráví, žádnou velkou akci nečekejte. Ale je to celkem fajn, Gatsby je určitě sympaťák, líbilo se mi, jak kolem něj za začátku dělali takové tajnosti. Ale znovu bych se do toho asi nepustila, moc mě to nechytlo.
P.S. Ze začátku mi to docela připomínalo Oscara Wildea xD Takové popisování a trochu žvatlání celkem o ničem... Ale potom už se to trochu rozjelo.


Hudba mého srdce #9

1. března 2015 v 22:25 | Lufienne

Tento týden jsem měla prázdniny a v podstatě jsem asi ani nic moc neposlouchala oO Takže sem dám Zejtra mám od Ready Kirken, kterou jsem slyšela včera v práci, hráli ji v radiu, a nějak mi zůstala v hlavě nebo co xD