Kniha nebo film? - O myších a lidech

13. března 2015 v 10:39 | Lufienne
O myších a lidech

John Steinbeck - O myších a lidech

Geogre a Lennie jsou dva chudí zemědělci, kteří chodí od jedné farmy ke druhé. Ne proto, že by chtěli, ale kvůli Lenniemu, který zrovna nepobral moc rozumu a vždycky se mu to nějak vymstí, něco provede nebo se do něčeho zaplete. Je to velký, silný chlap, ale kvůli jeho chování vždycky přijdou o práci. Geogre už toho má plné zuby, ale i tak se o Lennieho stará, protože bez něj, by byl ztracený. Společně tedy přichází na novou farmu, kde na Lennieho stále útočí syn majitele, ale i přes to se tam chtějí udržet, aby si vydělali peníze a potom si koupili malé políčko jen pro sebe, jejich vlastní. Ale nebyl by to Lennie, kdyby zase něco neprovedl, a tentokrát je to opravdu vážné.

Tuhle knížku rozhodně doporučuji všem, co mají obavy z četby k maturitě. Je to kratičké a čtivé, mně se třeba strašně líbí, jak spolu George a Lennie mluví, a i celkově jak je to napsané. Navíc vás to donutí popřemýšlet nad tím, jak muselo být těžké v té době žít a trvdě pracovat na farmě, která ani není vaše, za minimální plat.posterO myších a lidech (1992) ČSFD - 85 %

Film byl v podstatě to stejné, co knížka, a to je podle mně dobře. Kdo se nedokopete ke čtení, aspoň si pusťte film. Nevím ani, kdo hrál líp, jestli Malkovich nebo Sinise (hehe, poručíku Danovi to tady moc slušelo :$). Vážně je to asi jedno z nejlepších filmových zpracování, co znám. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tracy Tracy | Web | 21. dubna 2015 v 20:50 | Reagovat

Souhlasím, jeden z mála případů, kdy film přesně vystihuje knížku. Naposledy, když jsem ten film viděla, jsem se ani radši nepodívala na konec, protože je to tak strašně smutný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama