Star Wars - The Force Awakens: Síla se probudila

17. prosince 2015 v 21:26 | Lufienne
Před nějakou dobou mě Můj milý upozornil na půlnoční premiéru nové epizody Star Wars.

- ,,Půjdeme? :P"
- ,,Jooo!!!"

Byla jsem nadšená, mám ráda různé zajímavé akce a Star Wars miluju ♥ Půlnoční premiéra mi přišla jako nejlepší věc na světě!


Časem mi ale docházelo, že to bude asi krapet komplikované, protože koukat na film o půlnoci a potom čekat do půl páté na autobus domů, jelikož v kině ve vašem městě tohle promítání není a nic jiného dřív nejede a taxík je superdrahý... Well, začalo mi to připadat jako nejšílenější nápad na světě, ale už jsme měli koupené lístky, tak nebylo cesty zpět. Každpádně jsem z toho nočního dobrodružství měla celkem obavy a o The Force Awakens jsem měla velice nízké mínění. Čekala jsem něco ve stylu Hobita - spousta akce, hlavně efekty, nic moc příběh... Po pravdě, se mi nakonec nikam nechtělo xD


Ale když jsme seděli v plném kině, kde skoro každý měl na sobě triko Star Wars, když zhasla světla a na plátně se objevilo


a pak se ozvalo - tuuu, tuuu, tududu duuu duuuu ♥

připadala jsem si nekonečně. Napadlo mě, že za pár let na tohle budu vzpomínat, možná o tom někdy budu povídat svým dětem, protože tento moment byl něco úžasného. Star Wars jsou pro mnoho lidí kultovní filmovou sérií, i pro mně, a je báječné být v podstatě součástí historie, prožívat to, co prožívali všichni, co měli to štěstí být na premiérách předešlých šesti dilů.


Vážně jsem čekala, že to bude komerční blbost, o to víc jsem byla mile překvapená. Rozhodně tu nechci psát děj nebo nějaké spoilery, obojího je na internetu plno, jen chci v několika bodech napsat svůj názor.

Začnu negativním. Tento film občas trochu vykrádá ty předešlé, jsou zde postavy i scény, které by vám mohly připadat povědomě, protože jsou zde prostě i podobné zápletky. Někomu to vadí, mně třeba vůbec ne. Příjde mi, že nejde o tak pitomé vykrádání, jako třeba právě v případě Hobita, naopak, líbí se mi, jak sedmý díl krásně a nenásilně navazuje na ty předchozí.


Dál už budu jen chválit. Je príma vidět zase všechny ty staré dobré známé tváře, ovšem ve starším vydání - třeba Han a Žvejkal, to je klasika. Já opět ráda viděla R2D2 :3 Je zde ale i mnoho nových postav, které si můžete zamilovat. Mě se třeba zalíbil Poe a jeho BB-8 :3 Probudila se ve mně láska ke droidům xD Fandím i zloduchovi Renovi, z nějakého důvodu je mi sympatický. Oproti tomu nemůžu vystát Finna. Hlupák bralovský, Stormtrooper, který dezertoval. Nesnáším, když se někdo pohybuje mezi temnou a světlou (? říká se vůbec světlá? xD) stranou. Příjde mi to hloupé a ten, kdo to tak dělá, není podle mně dostatečně silný. Finna prostě nemám ráda, myslím, že je to ufňukánek a zbabělec. Ale to je čistě jen můj názor. Smíšené pocity mám i ohledně Snoka.... Nějak nevím, co si o něm myslet.
Celkově se mi líbí i příběh jako takový, jsem zvědavá, co se bude dít dál a myslím, že tohle byl parádní úvod do celé trilogie.
Je zde všechno, co máme rádi - světelné meče, stíhačky a další vesmírné lodě, boj dobra a zla. Ale taky se u toho zasmějete, uvidíte zde spoustu různých stvoření, které občas působí hodě komicky, a i některé repliky samotných postav jsou úsměvné, ne hloupě a rádoby vtipné, jako je to v Hobitovi, ale vážně legrační. (Omlouvám se, že pořád narážím na Hobita, ale jsou to trilogie, které mi přijdou stejně významné nebo jak to říct, you know... No to je jedno xD)

star wars sand star wars the force awakens bb8

A to už je asi všechno... Celkově jsem z filmu fakt nadšená. Jsem zvědavá na další díl. Doufám, že bude alespoň stejně skvělý, ba možná i lepší, než tento. Ohodnotila jsem ho na ČSFD pěti hvězdičkami. V procentech bych mu dala tak 85% (což je zatím shodné s ČSFD). Po dlouhé době to byl film, na kterém jsem byla v kině a opravdu můžu říct, že se mi líbil, že je to dobrý film.

Další díl bude za dva roky. Mezitím se ale chystá další Star Wars film, takže myslím, že se jejich všudypřítomnosti jen tak nezbavíme. Oh well, whatever, nevermind.

Ještě bych sem ráda dala odkazy na dvě videa, co mě dnes zaujaly. První najdete na videačesky.cz. Je o teorii, že by Jar Jar Binks mohl být největším sithským lordem. Co si o tom myslíte? Ráda bych znala názor nějakých fanoušků. protože mně osobně to příjde jako velice zajímavá teorie, ale nemyslím si, že je pravdivá xD Druhé video je od Jimmyho Fallona, čistě jen pro pobavené x)


No a to už je opravdu všechno. Tohle byl po dlouhé době nějaký pořádný článek. Nějak mě to chytlo a měla jsem potřebu vyjádřit svoje pocity. Ráda bych v tom pokračovala a pokusím se, aby se moje aktivita tady na blogu zase trochu rozjela, ale je to složité. Maturita, rodinné a další problémy... Není to vůbec jednoduché... Ale pokud mě bude provázet Síla, tak to určitě nějak zvládnu x) Tak se zatím mějte a napište mi, co si o nových Star Wars myslíte vy. Probudila se Síla?

Rage & Love
Vaše Lufienne

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama