Lufina jde do kina #2

2. srpna 2016 v 18:24 | Lufienne


Přelet nad kukaččím hnízdem (ČSFD - 93 %)
Stydím se, že jsem ten film viděla až teď, protože je fakt boží. Nicholson hraje vážně parádně. Moc se mi líbí vztah jeho postavy k ostatním pacientům, jak v nich probudil alespoň trochu životní energie a vyburcoval je k nějaké akci. Ale bohužel je zde pěkně vidět, jak je život ošklivej, a že třebaže nakonec dosáhnete svého cíle, není to zadarmo.Vynález zkázy (ČSFD - 86 %)
Velkým fanouškem Karla Zemana je i samotný Tim Burton, což je na jeho tvorbě znát. Stejně jako u Burtonovo filmů je i Vynález zkázy plný roztomiloučkých věciček, které působí trochu bizardně, pruhovaného oblečení a naprosto skvělých a trochu poťouchlých postav. Moc se mi tento film líbil, nejen zpracování, ale i příběh samotný je skvělý.Sedm je tak trochu inside joke s naším Karlem, takže jsem kvůli tomu měla poněkud zkreslená očekávání. Bylo mi řečeno, že je to pěkně drsný a nechutný film. Drsný je, to jo, ale zas tak nechutný ani strašidelný rozhodně není. Čekala jsem, že zde budou třeba mučící scény nebo tak něco, ale nakonec nic nebylo. Jen výtečný detektivní příběh založený na tématu z Bible (podobné věci já mám ráda), boží ponurá atmosféra, napětí a ukázka, jak život dokáže být absurdně nespravedlivý.Upír Nosferatu (ČSFD - 85 %)
Vůbec první film o Drákulovi v dějinách filmu. Chtěla jsem ho vidět tak dlouho! A nakonec jsme z něj byla nadšená. Miluju zjev toho upíra, je dokonalý. K mojí velké radosti jsem v roce 2013 navšívila i hrad, kde byl film natočen a s upírem se vyfotila xD

Beatles (ČSFD - 89 %)
Oh, tohle byl tak skvělej film. Pro mě trochu oddechovější po všech těch hororech a tak, ale přece jen s náznakem vážnějšího tématu. Pokud se nepletu, byl natočený v Norsku, což byl docela nezvyk vidět film v jazyce, který jsem nikdy předtím neslyšela xD Koukla bych na něj znovu, ale bohužel ho nějak nemůžu nikde sehnat, cause byl v kině v rámci Dnů evropského filmu, takže úplně není běžně v kině k vidění... Měla jsem u něj problém s hodnocením, ale nakonec jsem dala těch 5 hvězdiček, protože na něj budeme s GD kamarádem asi ještě dlouho vzpomínat xDCesta na Měsíc (ČSFD - 90 %)
Velice významný film v dějinách kinematografie. Já ho ale bohužel viděla v dost podivné kolorované verzi. Kdybych ho byla viděla normálně černobíle, určitě by se mi líbil víc. Nebyla jsem z něj moc nadšená, ale musím uznat, že na tu dobu, je to úchvatné dílo oO Šílené, že tehdy něco takového Méliès dokázal vytvořit. Proto 4 hvězdičky!Mlčení jehňátek (ČSFD - 90 %)
Konečně jsem viděla i tuhle filmovou klasiku. Byla jsem na tom v kině a musím říct, že nikdy nezapomenu, jak se Lecter na Starlingovou díval, když za ním poprvé přišla do vězení - ten pohled šílence! (Obzvlášť na velkém plátně to vyniklo.) Bylo to boží, Anthony Hopkins to zahrál naprosto dokonale. Lecter mě fascinuje svojí inteligencí, ale zároveň svojí zvráceností. Líbí se mi i celý příběh, no zkrátka je to opravdu parádní film, všichni, co ho neviděli, si ho hned teď povinně pustí!Klub rváčů (ČSFD - 88 %)
That´s right, viděla jsem Klub rváčů teprve teď! Ale knihu jsem četla, dokonce dvakrát, a šíleně se mi líbila. Film mě ale už tak moc nenadchnul. Je to nejspíš tím, že to prostě není vůbec typ filmu, na které se normálně dívám, které mám ráda, you know. Mám to tak, že knížku můžu číst jakoukoli, od hororu, přes klasickou literaturu, až po nějaké lehoučké čtení pro náctileté, a líbí se mi všechno, ale co se týká filmů, mám prostě svůj vybraný styl, jisté žánry, a hotovo. Ale rozhodně je to dobrý film, to určitě ano, ale nic pro mne. Ahahah, za pindíka na konci filmu dávám čtyři hvězdičky xDHledá se Dory (ČSFD - 78 %)
Ahaha, od Jehňátek a Klubu rváčů jsme se dostali úplně někam jinam xD Hledá se Nemo mám děsně ráda, proto jsem byla zvědavá na Hledá se Dory a vyrazila jsem na to i do kina, kde sice byla převaha dětí, ale nevermind xD Děj hledá se Dory je takový... řekla bych trochu utahanější než u Nema, ten má větší spád, ale i tak to je super film, líbil se mi, a myslím, že pokud ho uvidím tolikrát, jako Nema, také si ho tolik oblíbím.Ptáčátko (ČSFD - 86 %)
Tento kraťoučký filmík byl promítán před Hledá se Dory. Není to nic převratného, ale je to moc krásně graficky zpracované a roztomilé, ale není to nic, co byste museli vidět.Perfektní den (ČSFD - 73 %)
Tohle absolutně není film, na který bych se sama od sebe podívala, viděla jsem ho totiž v kině na promítání naslepo, ale musím říct, že se mi docela líbil. Je zajímavé, že ačkoli se jedná o snímek popisující den skupiny humanitárních pracovníků ve válce na Balkáně, (takže s docela vážným tématem,) je docela legrační, hlavně díky vtípkům hlavních postav. Balkánská příroda je krásná, co se tam ale děje se strašné... Nečekejte žádnou akci, ale myslím, že za shlédnutí to stojí. Btw má to docela dost parádní soundtrack.Big Eyes (ČSFD - 68 %)
Zatím poslední Burtonův film je tak trochu jiný. Jedná se o příběh, který se skutečně stal, což je podle mně docela zajímavé. Líbilo se mi to, třebaže hodnocení není moc vysoké a spousta lidí tvrdí, že Christoph Waltz zde nepředvedl svůj nejlepší výkon a že má na víc. Já nevím, asi se mi líbí všechno co Burton udělá, nebo nevím, čím to, každopádně podle mého názoru je to prima film.Přátelé (ČSFD - 88 %)
Miluju tento seriál ♥ Zkoukla jsem ho celý za měsíc a měla jsem nutkání pustit si to vše ještě jednou znovu xD Koukám na něj už od malička, ale i přes to mi nějaké díly utekly, nebo jsem si je prostě nepamatovala, tak bylo parádní to zase všechno vidět. Navíc jsem si uvědomila, že HIMYM je Přátelům docela dost podobný xD Asi si teď dám HIMYM, abych to mohla porovnat xD

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama