V roce 2017 chci...

6. ledna 2017 v 10:39 | Lufienne |  Time of My Life
Už asi od patnácti jsem si vždycky na Silvestra psala seznam věcí, které chci následující rok udělat. Většinou to ale skončilo tak, že jsem splnila sotva čtvrtinu, a to s odřenýma ušima. Ten seznam prostě nefungoval, protože tam byly buď nesplnitelné cíle a nebo skoro obyčejné věci, jen abych si tam měla co odškrnout. Bylo to k ničemu.

Dnes jsem se ale rozhodla že sepíšu sedm věcí, které bych za rok 2017 ráda zvládla. Snažila jsem se zůstat při zemi, proto to jsou věci, které by mi při troše snahy a štěstí mohly vyjít.


V roce 2017 chci...


... vytvořit fotoalbum.
Moje paměť je zkrátka na nic a pořád se zhoršuje. Na spoustu věcí si už teď nevzpomínám, a to se třeba staly před měsícem. Moje dlouhodobá paměť je prostě a jednoduše v háji, ale fotoalbum by mi mohlo pomoct uchovat si vzpomínky, a když si jím budu často listovat, prohlížet si je, mohlo by to i prospět mojí špatné paměti.

memories, photo, and picture image

... vidět Green Day.
Lístek mám, dokonce pod podium, hurá, ale při mém štěstí mám pořád podezření, že se zkrátka staně NĚCO, co mi nedovolí na ten koncert jít. Jestli tam ale nakonec doopravdy půjdu, tak se asi zblázním radostí.


... najít si lepší práci.
Moje brigáda je sice dost dobře placená, ale mě to prodávání salámů nějak nebaví. Jako jo, jsou i horší práce, a když je hodně lidí (a to je skoro vždycky), tak to utíká docela rychle, jenže za poslední dobu, co jsem tam byla, se ty směny neskutečně táhly, připadalo mi to tam nekonečné... Prostě mě to tam nebaví a chci dělat něco jiného. Chtěla bych nějakou práci alespoň trochu v oboru, třeba dělat v knihkupectví, v antikvariátu, v novinách nebo tak něco, ale aby za to byly taky dobré peníze, protože prašule potřebuju a nemůžu si dovolit skoro nic nevydělávat. Tak snad se nějaká taková brigáda naskytne.


... číst knížky.
Čtení knih je ta nejlepší věc na světě a je mi strašně moc líto, že mě tato aktivita omrzela. Dřív jsem byla schopná přečíst třeba pět knih za týden, teď se ale pořád jen vymlouvám, proč už mi číst nejde. Za poslední půlrok byla většina knih, co jsem přečetla, do školy. Proto chci v novém roce přečíst minimálně deset knih, které si přečtu jen proto, že chci, ne proto, že jsou do školy.

book

... sledovat filmy.
V poslední době si skoro vůbec nepouštím filmy jen tak pro radost. Většinou jen koukám na něco do školy nebo na seriály, kterými zabijím čas. Chci to změnit a třeba se konečně podívat na filmy, které už tak dlouho odkládám. Takže letos je mým cílem konečně shlédnout Ed Wooda, Mrtvého muže a Velkou rybu!


... vyhrát filmový kvíz.
S Karlem jsme ve čtvrťáku začali chodit do kina na filmový kvíz, ale pořád se nám nepodařilo ho vyhrát! Proto doufám, že letos ho už konečně vyhrajeme!


... znovu vidět pandy nebo velemloky.
Pandy jsou naprosto boží a velemloci? To jsou šíleně zajímavá zvířata, která jsem si zamilovala kvůli Válce s mloky od Čapka. Knife! Ahaha, oboje už jsem měla to štěstí vidět, pandy ve Vídni a velemloky v Praze, a bylo to parádní. Ideální by bylo vidět znovu oboje zvířata, ale spokojím se alespoň s jedním z nich.


Co vaše předsevzetí a cíle? Máte nějaké na rok 2017?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama