22. 1. 2017 ♥ Green Day v Praze

22. února 2017 v 10:39 | Lufienne |  Time of My Life
Dnes je to měsíc, co jsem byla v Praze na koncertu Green Day. Je mi líto, že jsem tento článek nezveřejnila dřív, ale pořád jsem se k němu nějak nemohla dostat. Hned po koncertu jsem onemocněla, měla zbytek zkoušek, stěhovala se, byla znovu v Praze, a teď už jsem uprostřed druhého týdne dalšího semestru. To to letí... I přes to jsem tu tento článek chtěla mít. Je neskutečně dlouhý a vím, že ho nikdo nebude číst... Já ho tu ale chci mít na památku x)


Začnu úplně od začátku.

22. ledna 2017 byl den, kdy se měl konat koncert mých nejmilejších Green Day. Skoro po sedmi letech měli přijet do Prahy. U toho jsem nemohla chybět, jelikož je zkrátka a dobře miluju, miluju, miluju.

Vstupenku jsem sehnala tak tak. Ten den, kdy začal prodej, jsem se stěhovala, a tak jsem nemohla přesně v 9:00 sedět u počítače, abych koupila ty nejlepší lístky. Proto jsem tím pověřila Milého. Chtěla jsem, aby vzal lístky dva, pro mě a moji sestřenku. Milý pro ně šel rovnou na prodejní místo, do informační kanceláře, tam otevírali v devět, takže než tam ta paní skutečně otevřela, rozjela počítač a našla to, bylo 9:06 a Milý mi koupil POSLEDNÍ zbývající lístek po podium. Takže obrovská náhoda! Ohromné štěstí! Sice mi bylo líto sestřenky, že nemám lístek i pro ni, ale i přes to jsem byla neskutečně šťastná a svoji vstupenku jsem střežila jako Šmak svůj poklad po několik měsíců.

Jak se koncert blížil, byla jsem čím dál nervóznější. V mém životě věci prostě nevychází, takže jsem čekala, že se něco pokazí i tentokrát, a já nebudu moct jít. Snažila jsem se tedy na koncert moc nemyslet a netěšit se, aby následné zklamání nebylo až tak velké. Moc se mi to teda nedařilo xD Navíc se mi neustále zdávaly sny, že už jsem na cestě na koncert, ale jedu moc pozdě a nebudu tam včas a vystoupení nestihnu, nebo že jsem zapomněla lístek doma a teď se tam nemám jak dostat. Noční můry, vážně xD

Starosti mi dělaly i zákazy od společnosti, která koncert pořádala. Každý den zakázala něco nového, co bylo den předtím povoleno. To, že byly zakázány batůžky, foťáky i pitomé klíče a papírové transparenty, to jsem ještě na žádném jiném koncertu nezažila, a to si myslím, že jsem jich prolezla už docela dost. Čekala mě tedy neskutečná výzva, vyjít si na koncert naprosto na lehko. Ve výsledku jsem u sebe neměla skoro nic, snad jen papírové kapesníčky a telefon s power bankou, ale i tak jsem se bála, že mě nakonec u vstupu do hali řeknou "Sorry, Luš, s tímhle tam nemůžeš, jdi si to dát do šatny" a já se do haly dostanu až poslední a nebudu pod podiem.

Stát v první řadě pro mě bylo hodně důležité, na koncertech tam jsem prostě vždycky. Nedokázala jsem si představit, že by mi to tentokrát nevyšlo, a já bych stála někde vzadu. Vím, že někdo by řekl, že na tom přece nezáleží, hlavně že bych tam byla a kapelu slyšela, ale já jsem prostě typ člověka, kterého to přímo nutí být pod podiem, a když tam není, tak trpí. Na koncertu Foo Fighters jsem seděla na tribuně a bylo to mučení, já prostě musím být v davu a v první řadě xD

Konečně tedy nastal den D. Do Prahy jsem se vydala s rodiči už několik hodin předem, abychom si stihli ještě projít město. Mým plánem bylo obejít všechna místa, kde by se teoreticky mohl zdržovat někdo z Green Day, a já ho tam potkala. Bohužel jsem ale na nikoho nenarazila. Samotní Green Day se myslím po Praze ani projít nebyli, to mě trochu uklidňuje, ale ostatní muzikanti, co s nimi hrají, a manželky Billieho a Trého ano. Škoda, že jsem nikoho z nich nepotkala. Tak třeba příště xD

Fotka uživatele Green Day CZ Official.

Fotka uživatele Green Day CZ Official.

Čas utíkal hrozně rychle, už bylo skoro půl 5 a já pořád ještě nestála ve frontě před halou! Začala jsem strašně panikařit, hrůza, děs a hysterie xD Naštěstí se mi podařilo dostat se na místo celkem rychle. Tam už ve frontě stála jedna moje facebooková kamarádka a držela nám místo, měly jsme skvělou pozici a velkou šanci dostat se pod podium.

Následovala hodina mrznutí před vstupem do areny. Tu nám zpříjemnil soundcheck Green Day, co byl zevnitř slyšet :3 Byla jsem neskutečně natěšená.

Konečně otevřeli vchody. Byla to šílená tlačenice, ale my v pohodě prošly kontrolou a do samotné areny jsme se dostaly mezi prvními. Chytly jsme parádní místo pod Mikem. Byla jsem neskutečně šťastná, jak krásně se nám to povedlo.

Lidi tam byli hrozně milý. Cítila jsem se tam strašně dobře. Řekla bych, že tam panovala přátelská atmosféra. Nevím, jestli jsem to tak měla jen já nebo i ostatní, ale cítila jsem se tam skvěle, prostě jsem byla mezi svými. Čekala jsem ale, že tam bude mnohem více známých tváří, nakonec jsem tam ale skoro nikoho, koho z komunity českých fanoušků Green Day znám, nepotkala.

Čekání na předkapelu uteklo jako voda. The Interrupters jsem nikdy předtím neslyšela a nic jsem od nich neočekávala, byli ale moc milým překvapením. Zpěvačka měla super hlas, celá kapela vypadala stylově a hlavně hráli fakt dobře. Byla to taková hravá, chytlavá ska hudba, pomocí které dokázali rozpohybovat čekající publikum tak, že vznikl kotel, díky kterému nás ve předu málem umačkali. Třebaže se to poslouchat dalo, ocenila jsem, že čas vyhrazený pro předskokana byla jen půlhodina.

Konečně nastal čas na Green Day. Nejdřív se objevil klasicky opilý růžový králíček, potom přišli samotní Green Day. Hned od začátku to rozjeli tak moc, že dav začal šílet. Trochu mě mrzí, že jsem se předtím podívala na setlisty z předchozích koncertů, takže jsem nebyla úplně překvapená, protože hráli vlastně to stejné, co všude. Taky si myslím, že je škoda, že úplně vynechali celou trilogii a nezahráli z ní ani jednu písničku. Ale celkově se mi líbilo co hráli, jak staré fláky, tak i novinky, moc jsem si to užila a zpívala jsem a ječela a tlaskala po celou dobu koncertu. Nejvíc jsem si asi užila Still Breathing, tahle píseň pro mě v poslední době znamená opravdu hodně a slyšet ji naživo pro mě bylo opravdu velkým zážitkem, fakt mě to dostalo.

Green Day Setlist Tipsport Arena, Prague, Czech Republic 2017, Revolution Radio

Hodně oceňuji, že třebaže jsou Green Day velkou rockovou skupinou, jejich show nebyla nijak hloupě přeplácaná. Žádné trapné atrakce ve stylu Kryštofů xD Jenom klasické koncertové osvětlení, jednoduché pozadí, sem tam nějaký ten plamínek, sem tam nějaká ta výbušnina, ale prostě nic velkého. Na jejich koncertu šlo prostě o hudbu a o komunikaci s fanoušky, žádná velká předváděcí show.

Bylo úžasné vidět je zase naživo. Tři punkáči, jejichž obličeje mám vylepené všude po pokoji, kteří pro mě znamenají tolik. Strašně moc mě to dojímalo.

Billie Joe je úžasný zpěvák a boží frontman. Má krásný hlas, i na živo zpívá opravdu dobře, je plný energie a moc se mi líbí, jak komunikuje s publikem. Navíc mu to fakt slušelo, ale nejlepší na něm je, jak moc malinký je xD On je vážně tak roztomiloučký drobeček. Ahaha. Ale vážně, na tom koncertu jsem si uvědomila, že Billie pro mě znamená opravdu hodně, a že vždycky v mém srdci bude mít svoje místečko.

Fotka uživatele Lufi Meluzínová.

Hrozně miloučký mi připadal i Mike. Neustále se na všechny usmíval a také komunikoval s fanoušky. Pořád kolem sebe rozhazoval trsátka, jednou ukázal i na mě (!) a pokusil se mi hodit tři trsátka po sobě, bohužel ani jednou jsem je nechytla xD Ukořistila jsem je ale později, kdy mi je podal sekuriťák. Takže hurá, mám dvě trsátka samotného Mika!

Tré, to je zkrátka živel. Bubnuje neskutečně dobře! Samozřejmě se ale předvedl i jako zpěvák a tanečník xD Bylo to ohromně legrační, škoda, že nedostal víc prostoru předvést svoje taneční kreace xD

Nejkrásnější moment nejen tohoto koncertu, ale snad i celého mého života, přišel při písni Ordinary World. I tento song má pro mě zvláštní význam, Billie Joe ho ale zpíval jen při akustice a téměř potmě, jen při svitu baterek z telefonů lidí v publiku. Takové věci jsou na koncertech samozřejmě běžné, působilo to ale hodně magicky a strašně mě to dojímalo. Billie odzpíval první sloku a když měl zpívat sloku druhou, popletl to a opět začal zpívat první. Zasmál se tomu a řekl, že ta světýlka jsou nádherná, že vypadají jako hvězdy. A právě tohle byl ten moment, kdy jsem byla maximálně dojatá. To, že to Billie popletl kvůli tomu, že to vypadalo tak krásně... Prostě to působilo naprosto upřímě a to se mi líbilo. Celý večer mluvil o radosti, lásce a vášni, ale to jsou věci, které vykládá všude. Věřím, že toto se prostě stalo jen u nás, na našem koncertu, a že jeho reakce byla skutečná, čistá, upřímná.


Celkově jsem s koncertem maximálně spokojená. Nedokážu uvěřit, že už je to měsíc! Jsem neskutečně šťastná, že jsem na tom koncertu mohla být, že jsem mohla být tak blízko a vidět svého nejmilejšího Billieho naživo.

Kdybych ale měla přeci jen říct nějaké chybičky... Docela mě vadilo, že jsem byla namáčknutá na té kovové zábraně, nemohla jsem se tedy skoro vůbec hnout a skákat a potom jsem byla celá otlačená. Na druhou stranu to ale možná bylo dobře, protože jsem byla vyřízená i tak a kdybych ještě ty dvy hodiny skákala, asi bych zdechla xD Takhle jsem si aspoň odnesla z koncertu domů další památku, několik modřin, které nezmizely celé dva týdny xD Kotel a tlačenice ale prostě ke koncertům patří, takže s tím vlastně nemám žádný problém. Možná byla trochu škoda, že tam nebyly takové ty velké obrazovky, které by zachycovaly, co se děje na podiu. Mně v první řadě nechyběly, ale myslím, že lidé na tribunách by je ocenily.

Co mě ale opravdu zklamalo a vytočilo bylo chování pořadatelů na události na Facebooku. Každý den vydali nové zákazy, lidé byli zmatení, nevěděli co a jak, tak se prostě ptali, ale pořadatelé, místo toho aby normálně odepsali, se chovali jako hulváti, do vše se naváželi a byli arogantní. Tohle chování se mi opravdu nelíbilo a myslím, že by se pořadatelé takto k návštěvníkům, kteří za vstupenky na koncert dají nemalé peníze, chovat neměli. Neřeším teď některé nesmyslné zákazy, čert je vem, já si nakonec koncert s minimem věcí užila a od té doby už na koncerty chodím jen s minikabelkou, ve které mám víceméně jen kapensíčky a trochu peněz xD Ale to jejich jednání mě zaskočilo, tohle jsem vážně ještě nezažila. Ale musím je zase pochválit, že nám sekuriťáci během koncertu nosili pití. To bylo to nejlepší, co pro nás mohli udělat, v hale bylo příšerné vedro a vodu jsem neskutečně uvítala, takže za to mají u mně velké plus.

To je asi vše, co jsem měla ohledně koncertu Green Day na srdci. Je to asi vůbec nejdelší článek, který jsem kdy napsala xD Nemám žádné jiné fotky, krom té, kterou jste už mohli vidět výš, takže sem žádné jiné dávat nebudu a nechám tu jen tu hromadu textu.

Na závěr tu mám jen fotečku mého Mikeše jakožto největšího kočičího greendayáka xD Dokonce má i Mikovo trsátko, ahaha.


A co vy? Byli jste taky na koncertu Green Day? :)

Rage and Love
Lufienne
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emma1990 emma1990 | Web | 23. února 2017 v 3:05 | Reagovat

Fiha ty si to teda napisala krasne :) a neboj urcite si to niekto docita do konca trebas ja :D, popravde ja mam vo svojom clanku len take no povedzme ze fragmenty lebo som vlastne ani nevedela co presne napisat, takze mi dobre padne precitat si nejake ine :) Som rada ze sa ti uslo miesto pod podium a este prva rada, ja by som tiez take rada no bohuzial neda sa :( Ale inac mozem s tebou len suhlasit proste nieco neuveritelne zazitok na cely zivot, este stale neverim tomu, ze sme sa tam dostali, ono je to take ine ako ked sa na to pozeras v telke aj ked v podstate tie pasaze koncertu su podobne nazivo je to proste o inom. Ako ja sm mala aku taku predstavu, ze ake to asi bude ale chalani prekonali moje ocakavania vsetci, uplne som mala pocit, ze z nich isla taka pozitivna energia a tak jasne ze co to uz maju nacvicene, ale take uprimne sa mi to zdalo :) Aj pesnicky navolili dobre no este by som vedela pridat par :D Kontakt s publikom na jednotku, ci uz fans na podiu alebo ostatny v hale. Obrazovky by som tiez brala aj ked na nasich mestach to nevadilo, no vacsinou som zvyknuta ze su... organizacia dost horela to mas pravdu no na jednej strane som im vdacna ze ich sem dostali.. Nechcem zbytocne opakovat to co uz mas v clanku, takze nebudem vyberat nejake ine highlighty lebo to bol v podstate jeden velky :D a co sa tyka Adriene ja som ju myslim videla mali podobne miesta ako my takze to mohla byt ona no to len tak sa myhla takze neviem na isto... A tym, ze BJ je maly si ma pobavila lebo presne to si ako prve vsimla segra co sme tam boli spolu, hned prve co povedala ked vysli na podiu bolo ze "Jezis aky je maly :D" ako ona ma radsej inu hudbu ako GD a podobne takze to ze dokazala ten koncert ocenit ma tiez tesi, lebo z mojej strany to mohlo byt aj take trochu zaujate kedze ich mam zvlast rada no sme sa zhodli na tom, ze to bola pecka cele a aj za fajn cenu v podstate ked si to zoberieme tak ze rali dlho a v podstate stale este plus predkapela, takze dufam, ze este budeme mat niekedy sancu ich vidiet opat.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama